Προς το περιεχόμενο

Βοηθεια για strat neck


ex-Ritchie77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ηθελα τη βοηθεια σας στο παρακατω προβλημα.Θελω να μετατρεψω το μπρατσο της strat μου απο 7.25 radius και U shape σε 12 και C shape με Jumbo ταστα.Θα ηθελα να αποφυγω να παραγγειλω καποιο ετοιμο μπρατσο απο Warmoth, γι'αυτο σκεφτομαι να την παω σε καποιον μαστορα.Γνωριζει καποιος να μου πει κατα ποσο ειναι εφικτο και αν αξιζει τον κοπο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αξίζει τον κόπο. Για να γίνει καλή δουλειά θα πληρώσεις σχεδόν τα ίδια με ένα καινούργιο μπράτσο.

Επίσης, νομίζω ότι παραβλέπεις έναν ακόμα παράγοντα που θα σου στερήσει την αίσθηση που, ίσως, κυνηγάς και δεν διορθώνεται: το πλάτος του nut.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.. απο 7.25 radius και U shape σε 12 και C shape

 

έχεις ένα αντρικό ωραίο μπράτσο που άλλοι το ψάχνουν σαν τρελοί και θέλεις να το κάνεις αδιάφορο . Αν είναι maple με medium jumbo ή jumbo τάστα το αγοράζω  ;D

Άσε που θα χάσεις πολύ απ'τον ήχο σου  ;)

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...αχ αχ, λες να χανω τον ανδρισμο μου σιγα σιγα??? ;D πλεον δεν μπορω να παιξω με αυτο και η κιθαρα καθεται στην ακρη...και για να αγορασω καινουρια με 12αρι (SRV, EJ) παει πολυ  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πούλησε το μπράτσο που έχεις και ψάξε για κάποιο με τις προδιαγραφές που θέλεις. Αλλιώς είναι σαν να θέλεις να μετατρέψεις τρακτέρ σε κάμπριο.  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σκεφτηκα και αυτο αλλα δυστυχως δε βρηκα 12αρι, 3βιδο με CBS headstock  ::)

Και ούτε πρόκειται.

Στην CBS περίοδο, 12άρια βγήκαν λίγα και αυτά για Tele με το αντίστοιχο κεφάλι, οπότε...

 

έχεις ένα αντρικό ωραίο μπράτσο που άλλοι το ψάχνουν σαν τρελοί και θέλεις να το κάνεις αδιάφορο .

+10000000

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σκεφτηκα και αυτο αλλα δυστυχως δε βρηκα 12αρι, 3βιδο με CBS headstock  ::)

 

Warmoth και USACG το έχουν (παραγγέλνεις χωρίς τρύπες, για να τις ανοίξεις εσύ ώστε να ταιριάζουν με το σώμα). Σε κάθε περίπτωση θα είναι custom δουλειά.

 

Δεν ξέρω για άλλες εταιρείες (στο noiz έχουν πάντως προταθεί αρκετές). Αν ψάξεις βέβαια στο ebay πιθανώς να βρεις και έτοιμο, ίσως με κάποιες παραχωρήσεις στο back contour.

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Οι Τσέχοι είναι φίλοι μας και τους αγαπάμε" ;D ;D

 

Δεν κάνεις μία ερώτηση και εδώ λοιπόν:

[email protected]

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου