Προς το περιεχόμενο

Βοηθεια για αγορα κεφαλης!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κι'εγώ πάντως θα σε συμβούλευα να κοιτάξεις για κάποιο λαμπάτο στην κατηγορία κάτω των 700-800€. Για πρώτο ενισχυτή δεν παίρνουμε κάτι στα 1500, γιατί απλά αν αλλάξουν οι προτιμήσεις σου (ή επεκταθούν βρε παιδί μου) είτε θα χάσεις πολλά λεφτά στη μεταπώληση, είτε θα σου μείνει παλτό.  :)

 

 

Κιθαρα παιζω αρκετα χρονια θα μπορεσω να τον κουμανταρω πιστευω(αν αυτο εννοεις).Ειμαι απο αυτους που δεν παιρνουν κατι κ στη συνεχεια το δινουν ή το πουλανε.Τοσα χρονια παιζω με εναν Marshall Valvestate vs100 combo και ειπα οτι ειναι καιρος επιτελους να παρω κατι να μου τιναξει το κεφαλι.Οπως στερηθηκα πολλα κ πηρα την LP ετσι θελω να παρω κ κατι αρκετα καλο για κεφαλη.Αλλα μπορω μεχρι εκει,σε αυτο το μπατζετ.Αν ειχα κανενα δυομισαρη χιλιαδες ισως εψαχνα αλλου.Σε Hiwatt ας πουμε ή Cornford!

Hey Pinky!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κιθαρα παιζω αρκετα χρονια θα μπορεσω να τον κουμανταρω πιστευω(αν αυτο εννοεις).

 

Όχι, καθόλου δεν εννοώ αυτό.

 

Η γνώμη μου είναι πως, αν έχεις κατασταλάξει σε κάποιον ήχο/χαρακτήρα ενισχυτή αυτόν πρέπει να αγοράσεις... ακόμα και αν σημαίνει πως πρέπει να συγκεντρώσεις αρκετά ακόμα χρήματα. Ωστόσο από τα posts σου μου φαίνεται ότι έχεις μια μάλλον γενική ιδέα. Γι'αυτό σου πρότεινα (α) να δοκιμάσεις όσο περισσότερους μπορείς και (β) να προσφέρεις στον εαυτό σου την πολυτέλεια να αλλάξει γνώμη.

 

Το τελευταία δεν είναι εύκολο αν αγοράσεις έναν ενισχυτή των 1500 ευρώ απευθείας. Εξάλλου κανείς δεν σου εγγυάται (με βάση τις περιγραφές σου) ότι και ένας των 700 δεν θα σου κάνει εξίσου. Το φτηνότερο δεν σημαίνει υποχρεωτικά λιγώτερο "καλό" για τις εκάστοτε ανάγκες και γούστα.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aφου λές οτι δεν θες και θηριο (για μεγάλους χώρους) εννοειται καλυτερα να παρεις καποιον γυρω στα 800

 

http://www.musicstore.de/en_EN/GRD/Guitars/Tube-amp-heads/Egnater-Custom-Amplification-Rebel-30-Head-/art-GIT0021186-000

 

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας!Επαιξα χ8ες παλι με τον Orange Rockerverb 50 κ ικανοποιηθηκα πληρως.Ηδη τον παρηγγειλα σημερα!

Αν ειχα την δυνατοτητα να δοκιμαζα περισσοτερο απλα θα το ειχα κανει,αλλα οπως ειπα κ σε καποια παιδια απο δω,δεν μπορουσα γτ η δουλεια μου με πιεζει πολυ κ δεν εχω ορεξη να τη χασω.Αφου μπορεσα κ ακουσα τον συγκεκριμενο ολα καλα,γτ εδω γρατζουναμε την εξαχορδη το πολυ 10 ατομα!

Σας ευχαριστω κ παλι!

Τα ξαναλεμε οταν χρειαστω τη βοηθεια σας παλι ;)

Hey Pinky!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου