Προς το περιεχόμενο

Buddy Guy — Where The Blues Begins Feat. Santana


takis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το άλμπουμ είναι διαμάντι. Προσωπικά τρελαίνομαι για Buddy Guy ούτως ή άλλως αλλά σε αυτό εδώ είναι και μια σκάλα παραπάνω απ' ό,τι έχω ακούσει ως τώρα. Και να μη σας αρέσει ο Guy, αξίζει μόνο και μόνο για τον ήχο της κιθάρας και τον απίστευτα παθιασμένο τρόπο που παίζει αυτός ο άνθρωπος. He delivers.

 

Ιδού και video clip που δε χωράει σχόλια:

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευγε Jazzjoker.Εξαιρετικο!Το σιγουρο με τον Buddy(και τον BB βεβαιως)

ειναι οτι οποτε τους δει η τους ακουσει κανεις-ειτε σ αρεσουν ειτε οχι-

ΠΑΙΖΟΥΝ.Ο Buddy δε ακομα και στο instructional video χωνει αλυπητα.

Τhat's the blues.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πραγματικά δεν μπορώ να φανταστώ πως μπορεί να σκέφτεται κάποιος /κάποια και να μην του αρέσει αυτό που ακούει/ βλέπει. Εξαιρετικό και το video. Πολύ moody.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Buddy Guy μου άρεσε μόνο όταν δεν σόλαρε και ήταν κιθαρίστας του Junior Wells (ειδικά - για προσωπικούς λόγους στο Pleading the Blues) για κάποια όμορφα μελωδικά περάσματα που ήταν εκτός πεπατημένης.

Διαφορετικά τον βαριέμαι (στην καλύτερη) ασύστολα.

 

Αλλά είναι γνωστό ότι είμαι περίεργος οπότε μην με παίρνετε και πολύ στα σοβαρά.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Φιλτατε LK γνωριζω μερικους.Θα τους βγαλω στη φορα δια να υποστουν τις συνεπειες των λογων των.

 

Γεώργιε ξεμπρόστιασέ  τους! Μην τους υποθάλπτεις Το καρά γούσταρα γιατί το είδα με μία ράθυμη διάθεση (την οποία μου προκάλεσε από το πρωί η εργασία)! Πολύ fetish video, reel to reel tape, amp and micing , strat & Gibson, headphones ανέμελα παρατημένα………και κομματάρα. Τι άλλο να ζητήσει ο σύγχρονος άνδρας!  ;D ;D ;D

 

 

Διαφορετικά τον βαριέμαι (στην καλύτερη) ασύστολα.

 

Κώστα, αυτό δεν είναι κακό κατ εμέ. Αυτό έλεγα και πιο πάνω στον George. Όταν η βαρεμάρα έχει την έννοια της χαλαρότητας , της δημιουργικής σπαρίλας και του "δεν βαριέσαι, άστο για αύριο" mood (στο οποίοι είμαι από το πρωί)...είναι η καλλίτερή μου! 8)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεώργιε ξεμπρόστιασέ  τους! Μην τους υποθάλπτεις

Toυς κρατω στο χερι.Θα αποκαλυφθουν στην ωρα τους φιλτατε Λακη.

 

Τι άλλο να ζητήσει ο σύγχρονος άνδρας!

Λογια σοφου και συγχρονου ανδρος(το ανδρας με την καλη εννοια παρακαλω). :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου