Προς το περιεχόμενο

Frankfurt Musikmesse 2011 (παραγγελιες)


r2d2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

AN EXEIΣ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΣΤΟ BOOTH ΤΗΣ PAISTE AN EINAI ALHUEIA OTI ΘΑ ΒΓΗ ΠΑΛΙ Η ΣΕΙΡΑ 602 ; Ευχαριστω εκ των προτερων Περικλης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AN EXEIΣ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΣΤΟ BOOTH ΤΗΣ PAISTE AN EINAI ALHUEIA OTI ΘΑ ΒΓΗ ΠΑΛΙ Η ΣΕΙΡΑ 602 ; Ευχαριστω εκ των προτερων Περικλης

 

Δε χρειαζεται να ρωτησει

 

Η απαντησει ειναι ΝΑΙ

 

Υπαρχει και στο site της paiste

 

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια χαρά κι απο μένα..... από ντραμς τι παίζει εκεί πάνω.... η zildjian έβγαλε κανά σταντ με τα καινουργια "ηλεκτρονικο-ακουστικά πιάτα"?? από τούρκικα πιάτα κατέβηκαν οι γνωστές ή και καμια πιο μικρή όπως "masterwork"?? pearl καμιά καινούρια σειρά μήπως? gabriel πουθενά?

 

αυτες οι ερωτήσεις μου,ελπίζω να μην κούρασα,και καλή "Επανακάθοδο" στην πρωτεύουσα!  ;)

 

Δεν ξέρω την συγκεκριμένη εταιρεία ούτε καν αν είναι γνωστή ή όχι, όμως είχε καλά πιάτα και φθηνά.

 

http://www.amediacymbals.com.tr

 

Από τις γνωστές, τα μόνα που μου άρεσαν ήταν τα Istanbul Mehmet, και ειδικά τα rides αλλά και 1-2 hihats με πολύ ιδιαίτερο (αλλά μουσικό) ήχο. Επίσης πολύ καλά crash, ότι καλύτερο άκουσα μαζί με τα HHX της sabian, αλλά τα mehmet μου φάνηκαν πιο καλά.

 

http://www.istanbulmehmet.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΠΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΕΤ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΝΕΑ(ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ) ΣΕΙΡΑ ΤΗΣ DW ΟΝΟΜΑΤΙ PERFORMER Η ΟΠΟΙΑ ΗΤΑΝ DW ΚΑΙ ΟΧΙ ΒΥ DW ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΣΕ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ (2.000 - 2.500) ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΕΤ MAPEX , ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΑ ΙΔΙΑ ΧΡΗΜΑΤΑ.

ΕΠΙΣΗΣ Η SONOR ΕΙΧΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΕΟ ΥΛΙΚΟ , ΑΛΛΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ....ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΟ(SQ2 - DELITE - S CLASSIX).

Η PEARL KAI H TAMA ΤΑ ΙΔΙΑ!

Η ΕΚΠΛΗΞΗ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΗΤΑΝ ΤΑ PREMIER , ΠΟΛΥ ΑΔΙΚΗΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ .

ΑΠΟ ΠΙΑΤΑ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ.

ΠΟΛΥ  ΧΑΜΗΛΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ.

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟ HARRY ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΤΑ MEINL ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΙΧΑΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΚΑΙ ΑΝΑΒΑΘΜIΣΜΕΝΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ.

 

Δεν ξέρω την συγκεκριμένη εταιρεία ούτε καν αν είναι γνωστή ή όχι, όμως είχε καλά πιάτα και φθηνά.

 

http://www.amediacymbals.com.tr

 

Από τις γνωστές, τα μόνα που μου άρεσαν ήταν τα Istanbul Mehmet, και ειδικά τα rides αλλά και 1-2 hihats με πολύ ιδιαίτερο (αλλά μουσικό) ήχο. Επίσης πολύ καλά crash, ότι καλύτερο άκουσα μαζί με τα HHX της sabian, αλλά τα mehmet μου φάνηκαν πιο καλά.

 

http://www.istanbulmehmet.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Οπως βλέπετε ήμασταν περισσότεροι στην Γερμανία! Παρέα στο αεροδρόμιο τουλάστιχον με τα παιδιά τους έλληνες αντιπροσώπους και τον Γιώργο Κόλλια που ήταν η "ατραξιόν" Pearl.

Κράτησα σημειώσεις από τα ζητούμενα και έκανα τη γύρα μου που θα ανακοινώσω πιό επίσημα με φωτό σε λίγο.

Τα Paiste 602 κυκλοφορούν όπως καταλάβατε όπως είπε και ο hwept.

Τα Masterwork έβγαλαν μια καινούργια σφυρήλατη σειρά dark για jazz, καθώς και το ότι έχει σαν επιλογή πλέον στα hihat να είναι με τρύπες το απο κάτω.

Tα δε Zildjian (ηλεκτρονικά) με εντυπωσίασαν. Περισσότερα αργότερα.

 

Δοκίμασα τον Orange Dark Terror που μου άρεσε αρκετά. Πολύ brown ήχος! Θα γούσταρα έναν τέτοιο στο σπίτι αλλά την καρδιά μου την έκλεψε ο νέος Hughes & Kettner Tubemeister 18. Τι έπαθα ρε παίδες... καιρό είχα να ζηλέψω ενισχυτή. Θα τον χτυπήσω, που θα μου πάει. 500 ευρώ κεφάλι ή κόμπο με 10" Celestion, φουλ αθόρυβη λάμπα χωρίς τσιγκουνιές με 2 κανάλια και boost, ο ήχος του με μάγεψε σε τρεις εντάσεις 18, 7 και 1 watt.

Επαιξα και το Solaris και ήταν μια χαρά, αλλά ήταν στη Moog με άλλα κτήνη όπως του Schmidt και δεν εντυπωσιάστηκα. Τι να καταλάβω να μου πεις σε 10 λεπτά.

 

Περισσότερα στο report.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.... δεν ρίχνεις μια ματιά στην ΖΤ;  ;D Βγάζει ενισχυτή για μπάσο και είμαι πολύ περίεργος- τον παρουσιάζει Musikmesse... Είναι ευκαιρία σου λέω...  ;D

 

Αποσπασμα απο email που ελαβα απο ZT amp.

 

Bass Stack

The New ZT BASS Stack

 

Behold the new ZT Bass Stack.  The top section shown here is the Bass combo amp: 400 watts, 1 X 12" woofer with two paper cone tweeters in a sealed box. This combo alone will replace any high quality 4X10 cab/400w head, and ours is a fraction of the size and weighs only 35 pounds.

 

If it's a mighty wall of bottom end you're looking for, you can add the powered extension speaker (bottom section in this photo) with the same drivers & power as the Bass combo amp. The stack is about 2 1/2 feet tall, but sounds and feels like you're standing in front of a giant.

 

Est. Availability: Late Summer

Est. Price: $999 for combo amp & $699 for cab

 

Please show us your support by telling the world what you think about our products. We invite you to submit a review online, mention ZT in forums, or even post a comment on our Facebook page...it all adds up to a stronger ZT and better gear for you.

 

 

zt-bass-stack.jpg.9f87855b5c751e9783009b347fa35b68.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου