Προς το περιεχόμενο

Κοστος σεταρισματος ηλεκτρικης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα.εχω μια κιταρα fender stratocaster και θελω να ρυθμισω τα εξης.

truss rod,intonation,neck,string height,spring tension.

ουσιαστικα ενα setup ειναι ολο και ολο.ποσο μπορει να μου κοστισει πανω κατω?

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσο μπορει να μου κοστισει πανω κατω?

ευχαριστω

Κάποια λεπτά διαβάσματος.

Είτε του άρθρου του Superfunk, είτε τα δεκάδες που υπάρχουν στο νετ.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια λεπτά διαβάσματος.

Είτε του άρθρου του Superfunk, είτε τα δεκάδες που υπάρχουν στο νετ.

 

+5000

 

Και γώ έχω αρχίσει να το κάνω μόνος μου και μάλιστα προσφέρομαι να το κάνω και για φίλους μου με μόνη απαίτηση να μου φέρουν τις χορδές που θέλουν αυτοί.  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προτιμω να την παω σε μαστορη αλλα θελω να ξερω το κοστος.ηδη πειραξα το truss rod και ακουγεται ενα τριξιμο απο την τρυπα της βεργας sto headstock

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

230E....περίπου...

αλλά μπορείς να τη φτιάξεις και μόνος σου...

το μόνο που θα χρειαστείς είναι ένα πριόνι και μια μπατανόβουρτσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ανάγκη να καταφεύγουμε στην χλεύη, όταν είναι προφανές ότι ένα νέο μέλος δεν γνωρίζει κάποια βασικά πράγματα για τον εξοπλισμό του. Προς τον OP: εαν δεν θελεις να κάνεις μόνος σου το setup, το κόστος είναι συνήθως γύρω στα 50€, συμπεριλαμβανόμενων των νέων χορδών.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με όλα αυτά που θες συν τις χορδές,άντε να στη γυαλίσει και λιγάκι το ΠΟΛΥ 20 ευρώ.Αν σου ζητήσει παραπάνω πές του να πάει να συνουσιαστεί.Εδώ μου έχουν ζητησει 54 ευρώ για ένα σετάρισμα σε ρε συν αυτά που είπες.Μην πέσεις στην ίδια παγίδα...ρώτα πιο πριν.

 

Δεν είναι ανάγκη να καταφεύγουμε στην χλεύη, όταν είναι προφανές ότι ένα νέο μέλος δεν γνωρίζει κάποια βασικά πράγματα για τον εξοπλισμό του. Προς τον OP: εαν δεν θελεις να κάνεις μόνος σου το setup, το κόστος είναι συνήθως γύρω στα 50€, συμπεριλαμβανόμενων των νέων χορδών.

 

 

Πολλά δεν είναι?Εγώ μέχρις ότου την πήγαινα σε μάστορα άντε να μου παιρνε το πολύ κανένα 40άρι αν του ζητούσα να βάλει τίποτα elixir ή πολύ παχιές χορδές για χαμηλό κούρδισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ανάγκη να καταφεύγουμε στην χλεύη, όταν είναι προφανές ότι ένα νέο μέλος δεν γνωρίζει κάποια βασικά πράγματα για τον εξοπλισμό του. Προς τον OP: εαν δεν θελεις να κάνεις μόνος σου το setup, το κόστος είναι συνήθως γύρω στα 50€, συμπεριλαμβανόμενων των νέων χορδών.

 

χορδες θα παω εγω δεν εχω προβλημα.το θεμα ειναι ποσο θα παρει.μπορει κανεις να μου δωσει το λινκ toy super funk με το αρθρο του σεταρισματος?ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ανάγκη να καταφεύγουμε στην χλεύη,

 

σε μερικές ώρες το ίδιο θα κάνεις :)

δεν είναι νέο μέλος, ούτε άσχετος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινα μαθε να κανεις σεταπ μονος σου.... Πρωτον το σεταπ ειναι προσωπικο και εχει να κανει με το τι βολευει εσενα. Δευτερον ειναι παρα πολυ απλο. Τριτον το κανεις οποτε θες εσυ κ δεν χρειαζεται να μεταφερεις την κιθαρα σου για να το κανουν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου