Προς το περιεχόμενο

Guitar and amp workshop.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας, δεν μπόρεσα να σκεφτώ κάποιον αντιπροσωπευτικότερο τίτλο. Αναρρωτιέμαι

αν υπάρχει κάτι τέτοιο στην Αθήνα, ένα εργαστήριο-κατάστημα που να ασχολείται με

σετάρισμα, επισκευές, συναρμολόγηση partcaster, εισαγωγή σωμάτων και μπράτσων,

συναρμολόγηση kit πεταλιών και ενισχυτών κλπ.

Εννοώ κάτι λιγότερο εξιδεικευμένο σε σχέση με οργανοποιούς και ηλεκτρονικούς, με

χαμηλότερες τιμές φυσικά... πχ. δεν χρειάζεσαι οργανοποιό για να σου συναρμολογήσει

μια partscaster, οπότε γιατί να πληρώσεις τις επιπλέον γνώσεις και την εργατοώρα του?

Πιστεύετε οτι υπάρχει χώρος για κάτι τέτοιο στην αγορά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

δε νομίζω να "αξίζει" να ανοίξει μαγαζί κάποιος για να κάνει αυτά τα πράγματα...

πιστεύετε πως θα βγάζει αρκετά για να το συντηρήσει?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας, δεν μπόρεσα να σκεφτώ κάποιον αντιπροσωπευτικότερο τίτλο. Αναρρωτιέμαι

αν υπάρχει κάτι τέτοιο στην Αθήνα, ένα εργαστήριο-κατάστημα που να ασχολείται με

σετάρισμα, επισκευές, συναρμολόγηση partcaster, εισαγωγή σωμάτων και μπράτσων,

συναρμολόγηση kit πεταλιών και ενισχυτών κλπ.

O γιός Καγμάκης δεν κάνει κάτι τέτοιο? Βέβαια μην περιμένεις από κανένα να έχει μαζεμένες όλες τις γνώσεις (λές ο σχετικός με τις λάμπες του ενισχυτή να ξέρει και από λουστράρισμα νίτρου?)...οι καλοί φίλοι-συνεργάτες να είναι καλά!!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύετε οτι υπάρχει χώρος για κάτι τέτοιο στην αγορά?

Όχι, γιατί σήμερα με το Internet και το δολάριο εκεί που είναι, μπορούμε και αγοράζουμε φτηνότερα μόνοι μας. Και οι έμποροι, το ξέρουν και δεν έχουν ανάγκη κανένα να πηγαίνει και να τους τα πρήζει γιατί ο τάδε του εξωτερικού τα πουλάει φτηνότερα...τους αρκεί να τα πάρεις και να τους τα πάς για να βγάλουν το μεροκάματο.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O γιός Καγμάκης δεν κάνει κάτι τέτοιο?

Δεν είμαι στην Αθήνα και δεν ξέρω, για αυτό ρωτάω ;)

δε νομίζω να "αξίζει" να ανοίξει μαγαζί κάποιος για να κάνει αυτά τα πράγματα...

πιστεύετε πως θα βγάζει αρκετά για να το συντηρήσει?

Απαντώντας και στους δύο, ο Καγμάκης στις κιθάρες, ο Κουρμπής στα ηλεκτρονικά, έχουν

πολύ μεγαλύτερα έξοδα απο αυτό που περιγράφω εγώ, υπαλλήλους, ακριβά καταστήματα

στο κέντρο, όνομα, τα οποία φυσικά πληρώνεις. Είναι παράπλευρες δραστηριότητες τους

εφόσον η κύρια είναι το εμπόριο μουσικών οργάνων και εξοπλισμού.

Ενα 'εργαστήριο' και κάποια εργαλεία σε ένα υπόγειο με ενοίκιο 300 ευρώ πχ, τι έξοδα

να έχει?

Προφανώς και λογικότατα οι χομπίστες στρέφονται περισσότερο στις χαμηλές τιμές παρά

στην (λίγη παραπάνω) ποιότητα. Για αυτούς αναρρωτιέμαι αν υπάρχει κάτι.

 

Χαίρομαι που γίνεται συζήτηση σιγά σιγά :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι παράπλευρες δραστηριότητες τους

εφόσον η κύρια είναι το εμπόριο μουσικών οργάνων και εξοπλισμού.

το ίδιο πιστεύω κι εγώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαλλήλους, ακριβά καταστήματα

στο κέντρο, όνομα, τα οποία φυσικά πληρώνεις. Είναι παράπλευρες δραστηριότητες τους

εφόσον η κύρια είναι το εμπόριο μουσικών οργάνων και εξοπλισμού.

Ενα 'εργαστήριο' και κάποια εργαλεία σε ένα υπόγειο με ενοίκιο 300 ευρώ πχ, τι έξοδα

να έχει?

Που τους είδες τους υπαλλήλους? και τα ενοίκια πιά στο κέντρο είναι της τάξης των 300-500 ευρώ...είναι η χρυσή εποχή για ενοικιάσεις τώρα.

Βέβαια, επειδή κάποια στιγμή το είχα σκεφτεί και εγώ...μετά ξανασκέφτηκα πόσοι Μπίχλες θα έμπαιναν μέσα κάθε μέρα με το μακρύ τους και το κοντό τους....και δεν λέω και ψέμματα..."Μάλιστα κύριε...300 ετών κουρδισμένο ξύλο είναι..."

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τα ενοίκια πιά στο κέντρο είναι της τάξης των 300-500 ευρώ...είναι η χρυσή εποχή για ενοικιάσεις τώρα.

 

περιμενε κανα χρονο ακομα...με ενα εκατοσταρικακι θα νοικιαζεις τον.... Μπακακο στην Ομονοια (με 2-3 χιλιαρικα θα τον ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ κι ολας... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου