Προς το περιεχόμενο

BOSS MT-2


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα εχθες αγορασα ενα πεταλακι το MT-2 της Boss ακουγοντας το απο ιντερνετ μου αρεσε και ειχα και το MT το πρωτο. παρατηρησα ομως στο Youtube οτι παιζουν χωρις μετασχηματιστη(τροφοδοτικο) αλλα με μπαταριες. μηπως θα κανει σαν μυγα με τον μετασχηματιστη? επισης θα ακουγεται ωραια σε Laney VC15 η VC30 ?

 

υ.γ. ελπιζω να μην εκανα μαμακια που το αγορασα.

υ.γ.2 σορρυ αλλα δεν εψαξα να βρω αλλο αναλογο θεμα  :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ΜΤ-2 το Metal Zone είναι, σωστά? Ο ήχος του είναι θέμα γούστου (προσωπικά μου αρέσει για αυτό που εκπροσωπεί στον VC 15 μου). Όσον αφορά την τροφοδοσία, δεν έχει κανένα πρόβλημα με στάνταρ τροφοδοτικό, κάθε άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι φιλε για το Metal zone 2 μιλαω! και εμενα μου αρεσε οταν το ακουσα και μου αρεσαν και οι επιλογες που εχεις να κανεις! βασικα το αγορασα για μερικα κομματια Maiden απο το Piece of mind αλμπουμ θα με βολεψει? εχεις καμια ρυθμιση εσυ στο δικο σου MT2 να με διευκολυνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω για Iron Maiden, αλλά η παρακάτω ρύθμιση βγάζει ωραίο ήχο στο καθαρό κανάλι του Laney, χωρίς presence και όλα τα άλλα ρυθμιστικά στη μέση:

 

level=10 o'clock

high=12 o'clock

low=2 o'clock

middle=11 o'clock

mid freq=7 o'clock (τέρμα πίσω δηλαδή)

dist=10 o'clock

 

τσέκαρέ το και δες αν ταιριάζει στο γούστο σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου