Προς το περιεχόμενο

Περι Pedal Board...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ χρησιμοποιώ την βαλιτσούλα της ElectroHarmonix και είμαι ΠΟΛΥ ευχαριστημένος!

 

PEDALBOARD.jpg

 

 

Πέραν του ότι είναι πανάλαφρη (ουσιαστικά όταν πας να τη σηκώσεις σηκώνεις μόνο το συνολικό βάρος των πεταλιών).

 

Έχει όμως 3 μειονεκτήματα:

1) Τα πετάλια δε μένουν στη θέση τους κατά τις μετακινήσεις, με το ψευτο-velcro που έχει η θήκη

2) Η πίσω σειρά πεταλιών δεν είναι εύκολα προσβάσιμη. Τα πίσω πετάλια θα έπρεπε κανονικά να είναι λίγο υπερυψωμένα σε σχέση με τα μπροστινά (κάποια πατέντα θα σκεφτώ για αυτό...)

3) χωράει ΜΟΝΟ ...10-11 πετάλια... (πρόκειται να αυξήσω τη συλλογή μου σύντομα και αυτό είναι ένα πρόβλημα...:roll: :roll: )

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Στη θήκη της EHX αφαιρείται τελείως το 'καπάκι'; Η το διπλώνεις από κάτω;

 

Γιατί δε φτιάχνεις μια μκρή βάση με ελαφρύ νοβοπάν και φελλό, που να πιάνει το πάνω μισό της θήκης; Έτσι τα πάνω πετάλια θα είναι μερικούς πόντους ψηλότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη θήκη της EHX αφαιρείται τελείως το 'καπάκι'; Η το διπλώνεις από κάτω;

 

Ναι αφαιρείται με φερμουάρ ;)

 

Γιατί δε φτιάχνεις μια μκρή βάση με ελαφρύ νοβοπάν και φελλό' date=' που να πιάνει το πάνω μισό της θήκης; Έτσι τα πάνω πετάλια θα είναι μερικούς πόντους ψηλότερα.[/quote']

 

Καλή ιδέα :D:D:D:D:D ;););)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αφαιρείται και την παίρνεις στο χέρι, τότε να κάνεις ψηλότερο το εμπρός κομμάτι. :wink:

 

Απλώς θα γυρίσεις αλλιώς και θα βάζεις 'ανάποδα τα πετάλια' (με τα κουμπιά να κοιτάνε το φερμουάρ) . Έτσι το υπερυψωμένο τμήμα μπορείς να το στερεώσεις μόνιμα μέσα στη θήκη, γιατί αν είναι 'πίσω' όπως βλέπουμε στη φωτό, μπορεί να μην κλείνει το φερμουάρ.

 

Ελπίζω να γίνεται κατανοητό αυτό που γράφω παραπάνω... :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως για την..τσεπη μου :cry: custom ειναι (το flight case δηλ,γιατι το board το εφτιαξα μονος μου με 10 ευρω & 40 ευρω για το DUAL LOCK,ποτε δεν βαζω velcro γιατι δεν αντεχει).

 

Το δουλευω με χαρακτηριστικη ευκολια μια και το εχω σχεδιασει ετσι ωστε τα πισω πεταλια να ειναι υπερυψωμενα (ειναι ολα τα modulation & time based) ενω τα μπροστινα (compressor,od's & filters) πατιούνται πολυ ευκολα χωρις να μπερδευομαι... :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτάξτε κι'αυτό το σχέδιο, ειδικά όσοι σκέφτεστε κάτι σε DIY

 

http://cgi.ebay.com/Rockin-Columbia-Pro-PedalBoard-Boss-SKB-Line6-Keeley_W0QQitemZ7414216562QQcategoryZ41412QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ωραιο φαινεται abraxas αλλα αν θελεις να το κουβαλας συνεχεια για συναυλιες κτλ τι γινεται;μαλλον ειναι μονο για χρηση μεσα στο σπιτι...εκτος αν δεν ειδα καλα και ειμαι βιαστικος... :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τάκη, δεν είδα βάρος, αλλά από μελαμίνες τώρα, τι βάρος να έχει. Εξάλλου δεν τον προτείνω σαν λύση αυτή καθ'εαυτή, αλλά για ιδέες για DIY περισσότερο.

 

Τώρα, αν κάποιος έχει όντως 20 πετάλια, ό,τι και να πάρει βαρύ θα είναι... :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ρε δεν λεω απο αποψη βαρους...απλα δεν ..κλεινει για να μπορεις να το σηκωνεις οπως ειναι και να φευγεις οπως κανω και εγω πχ με την electroharmonix bag μου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου