Προς το περιεχόμενο

Rp250 and cubase 5


Mike G

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπέρα παιδιά. Mόλις απέκτησα το cubase 5 και αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα.Εχω το rp250 digitech και θέλω να το χρησιμοποιήσω σαν κάρτα ήχου. Το συνέδεσα με usb στο pc, κατέβασα όλους τους οδηγούς του,κατέβασα τα asio4all v2 drivers (με τα οποία το rp είναι συμβατό). Θέλω να χρησιμοποιώ τους ήχους από το rp χωρις guitar rig 4 και τα λοιπά λογισμικά (έχω και αυτό το πρόγραμμα βέβαια).

 

Δεν μπορώ όμως να κάνω να ακουστεί ήχος από τα ηχεία. Το rp έχει ρυθμιστεί ως κάρτα ήχου του υπολογιστή στην είσοδο,και στην έξοδο έχω βάλει τα ηχεία του.

 

Μπορείτε να βοηθήσετε,ένας μπούσουλας θα ήταν ιδιαίτερα επιθυμητός.Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε να συνδεσεις τα ηχεια σου στο output της ΡΠ. Εγω αυτο κανω με το pod xt οταν δουλευω με αυτο ως καρτα ηχου.

 

Tα ηχεία είναι του υπολογιστή οπότε δεν γίνεται με το usb που ήδη έχω?Απλά όχι μόνο δεν ακούγεται ο ήχος αλλά δεν νομίζω να παίρνει και σήμα το πρόγραμμα από την πεταλιέρα.Απλά θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να μου δώσει τα φώτα του  για τις ρυθμίσεις που πρέπει να κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου