Προς το περιεχόμενο

fender frontman 65r ή fender mustang ii


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και γω για λαμπτατο πηγαινα (bugera v5) αλλα μετα απο αποψεις εδω στο forum κατεληξα στον mustang και δεν το μετανοιωσα...ναι ειναι ο πρωτος ενισχυτης μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ βέβαια εχω ήδη έναν (τον πρώτο μου) άλλα πραγματικά ο

Mustang για τα λεφτά του είναι τέλειος! Ίσως τον χτυπήσω και μετά μαζεύω για κάποιον καλύτερο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε σήμερις το εργαλείο  ;D

Πρώτες εντυπώσεις? Εντάξει είχα Roland cube 30x και έχω παίξει και με valvetronix και με line 6 απο modeling .

Αλλη κλάση!!! Ογκος και ποιότητα. (αναφέρομαι στον ΙΙΙ 100w αλλα για να μην αδικώ τον Roland cube ητάν με 10' μεγαφωνο οπότε δεν ειναι τοσο άμεσα συγκρίσιμα στο θέμα ογκος.)

Στα εφφέ δεν πολυ μπήκα για προσεκτικό ψάξιμο-ακουσμα αλλώστε δεν είμαι και πολύ τον εφφέ.

 

Πήγα κατευθείαν στους "λόγους" που τον πείρα δλδ

57' champ

57' deluxe

59' bassman

65' deluxe

65 twin.

 

ολοι είναι φοβεροί αυτοί. (Ευτυχώς)  ;D

 

Με τους διάφορους αλλους που έχει μονο ο British 80's μου έκανε κλίκ. οι αλλοι τζιτζικοαδιάφοροι. Για καφρομέταλους δλδ δέν ξέρω αν κανει ο ενισχυτής. Αλλα για jazz ,Blues, Rock στους fender amps είναι οτι περίμενα .

 

Το μόνο οτι δεν μπορώ να τον τεστάρω ακομα αν αντέχει το μεγάφωνο σε καλές εντάσεις και αν αποδίδει η "τα κλανει". Σπίτι στα καθαρά settings παιζώ γυρω στο 3 και είναι μια χαρά.

 

Αυτα σαν πρώτο review ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικα ο 59' Βassman ειναι οοοοολα τα λεφτα....συμφωνεις?

 

Ολα τα λεφτά δέν είναι αλλα ειναι οκ ...δεν ξέρω με στρατ πως θα ακουγετε αλλα με την τελε που έχω ακουγετε λίγο μουντος στον neck μαγνήτη.

Το τα 2 best για μένα απο όλους ειναι 57' και 65' deluxe.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει η δυνατοτητα ηχογραφησης μεσω daw η αλλου προγραμματος (πχ cool edit),μεσω συνδεσης usb του mustang?η καρτα ηχου ειναι ενσωματωμενη στο laptop που εχω...το εχει δοκιμασει κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου