Προς το περιεχόμενο

Audio Interface - Υπαρχει ;;;;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

...υπάρχει κάρτα ηχου που να ειναι απολυτα συμβατη με windows 7 ;;;;; Δεν αναφερομαι στις τυπικα συμβατες ( οπως πχ η line 6 pod studio ux2 - Που ειναι γεματη pops & crackles ) αλλα όντως συμβατες με κανενα απολυτως προβλημα....

 

 

 

thanx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν και μάλιστα αρκετές.

Σου παραθέτω κάποιες μάρκες.

M-audio, presonus, rme, focusrite, tc electronics κλπ

 

 

 

με ενα προχειρο search στο google για τις usb maudio πχ -- υπαρχουν 10δες αναφορες για pops σε windows 7  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες να παραθέσεις τα ευρήματα σου ώστε να αξιολογηθούν ανάλογα;

Βασικά ήθελα να το αναφέρω και στο προηγούμενο post.

Το ότι μπορεί κάποιοι χρήστες να στήνουν "λάθος" το pc τους, αυτό δε σημαίνει ότι η κάρτα δε δουλεύει με win7.

Δυστυχώς ή ευτυχώς τα pc είναι τόσο παραμετροποιήσιμα (και από άποψη software και από άποψη hardware) που η κάθε περίπτωση είναι σχεδόν μοναδική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

M-audio project mix i/o ότι πιο σταθερο εχω ζησει στην ζωη μου.

Windows 7 64bit. Επίσης δεν νομιζω οτι υπαρχει καρτα πλεον που να μην ειναι συμβατη με τα 7 και να χρειαζεται combatibility mode. Και στο site της maudio εχει drivers για τα 7 64bit συγκεκριμενα. Και σε αλλα site που εχω δει. Δεν παιζει αυτο. Αν εχεις pops και κοψιματα με line6 μην τυχων πρεπει να τσεκαρεις για conflict και θυρες?

Παντα users θα εχουν προβλημα και οντως πχ. οι drivers της motu ηταν κακοί για windows. Αλλα νομιζω οτι πολλες φορες ειναι αλλου το προβλημα και πρεπει να το κοιταξουμε πριν παμε σε αλλες λυσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντα users θα εχουν προβλημα και οντως πχ. οι drivers της motu ηταν κακοί για windows. Αλλα νομιζω οτι πολλες φορες ειναι αλλου το προβλημα και πρεπει να το κοιταξουμε πριν παμε σε αλλες λυσεις.

 

Ακριβώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Έχω μια Lynx L22 , και είχα Lynx παλαιότερα και δεν είχα και έχω ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα! ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΝΕΝΑ!

 

Και μάλιστα δεν έχω κανένα πρόβλημα με το PC μου, με το cubase 5.1, με το Kontakt 3.5 και τα δεκάδες άλλα πράγματα που χρησιμοποιώ! (windows 7).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εγω εχω την UX2 και εχς βρει ατελειωτα posts με προβληματα σε win 7 για pops Κ.λ.π -- παραταυτα η καρτα δουλευει τελεια σε Xp -- ομως πολυ απλα τα XP σε σχεση με αλλες εφαρμογες δεν ειναι τοσο γρηγορα οποτε θα ηθελα κατι συμβατο με win 7 ....

 

 

Παντως δεν ειναι θεμα conflict..οπως αναφερθηκε...και το ζητουμενο ειναι οτι ολες οι εταιριες υποστηριζουν wn 7 - τουλαχιστον ετσι αναφερουν οπως και η Line 6 αν μπειτε ομως στο forum μονο προβληματα παρουσιαζονται γιατι εχουν προβλημα οι drivers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φιλη την εχει δουλεψει χωρις κανενα θεμα αλλα ειναι αγγλια και δεν εχω επικοινωνια για λεπτομερειες. Εχεις βαλει τον τελευταιο driver για win7?

 

http://www.m-audio.com/index.php?do=support&tab=driver&PID=926320a5a5686189748193dbd6eb7d5f&serie_ID=6#tabs

 

βγαλαν νεο Driver τον μαρτιο.. επισης υπαρχουν και beta νομιζω αλλα δεν ξερω που.

Επισης αν το προβλημα σου ειναι pops και κοψιματα κανε ενα latency system check με το κλασικο εργαλειο.

 

http://www.thesycon.de/deu/latency_check.shtml

 

Και οταν το τρεξεις δες που ανεβαζει latency και ξεκινα να απενεργοποιεις Software. αν συνεχιζει το θεμα ξεκινα να απενεργοποιεις hardware...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου