Προς το περιεχόμενο

Audio Interface - Υπαρχει ;;;;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια φιλη την εχει δουλεψει χωρις κανενα θεμα αλλα ειναι αγγλια και δεν εχω επικοινωνια για λεπτομερειες. Εχεις βαλει τον τελευταιο driver για win7?

 

http://www.m-audio.com/index.php?do=support&tab=driver&PID=926320a5a5686189748193dbd6eb7d5f&serie_ID=6#tabs

 

βγαλαν νεο Driver τον μαρτιο.. επισης υπαρχουν και beta νομιζω αλλα δεν ξερω που.

Επισης αν το προβλημα σου ειναι pops και κοψιματα κανε ενα latency system check με το κλασικο εργαλειο

 

http://www.thesycon.de/deu/latency_check.shtml

 

Και οταν το τρεξεις δες που ανεβαζει latency και ξεκινα να απενεργοποιεις Software. αν συνεχιζει το θεμα ξεκινα να απενεργοποιεις hardware...!

 

 

thanx - την UX2 εχω - απλα δε θα ηθελα να αγορασω μια και καλα καλυτερη και ν εχω τα ιδια πλροβληματα...οσο για την απενεργοποιηση μου φενεται καπως παραλογο να πληρωνω για κατι και ν πρεπει ν κανς ενα σωρο ταρζανιες στον υπολογιστη μου για να λειτουργησει οπως θα επρεπε !!

 

Συνεπως ψαχνω μια καρτα με απολυτη συμβατοτητα με win 7 για να ηχογραφησω ( δηλαδη ελεος !!!! ) μια κιθαρα και μια φωνη χωρις περιεργους ηχους....πολλα ζηταω;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαινω τι λες, απλα πολλες φορες μπορει να υπαρξουν θεματα με τους εσωτερικους διαυλους επικοινωνιας ενος μηχανηματος, απλα λογια, firewire, wireless internet usb receiver, usb, και αλλα πολλα δημιουργουν ενα ας πουμε latency εσωτερικα, μιλαω πολυ μπακαλιστικα τωρα.

Αυτο το προγραμματακι απλα σου δειχνει το τρεχων Latency και αν πχ. εκεινη την στιγμη κλεισεις το antivirus και μειωθει, τοτε εφταιγε αυτο. Δηλαδη το πας trial and error. Απο software απενεργοποιησεις real time processes που τρεχουν εκεινη την ωρα , μεχρι και hardware στην αναγκη (πχ. disable την καρτα τηλεορασης .. λεμε τωρα).

Οι νέοι drivers πολλες φορες διορθωνουν θεματα περι συμπεριφορας αλλα ειδικα η maudio εχει πολυ σταθερους drivers.

Καλυτερα να το ψαξεις οσο αντεχεις να βγαλεις ακρη γιατι ειλικρινα τα windows 7 ειναι για μενα οτι καλυτερο εχει βγει για audio δουλειες. Τωρα αν δεν βγαλεις ακρη με την καρτα, εγω με την maudio project mix i/o εχω τελεια λειτουργια χωρις το παραμικρο κολλημα, αλλα παει λιγο ακριβα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα αγορασα την focusrite 6 usb η οποια οντως ειναι απολυτως συμβατη και πραγματικα ειμαι αν μη τι αλλο ικανοποιημενος απο την αγορα μου. Κατεβασα οτι χρειαζομαι λοιπον για ηχογραφηση φωνης κ ακουστικης κιθαρας ( vst plugins κ.λ.π εννοω ). Tην ηλεκτρικη κιθαρα ομως θελω να την γραψω με μικροφωνο απο τον ενισχυτη. Το σημα που λαμβανω ειναι αρκετα δυνατο ομολογω και σε σχεση με αυτο δεν υπαρχει καποιο προβλημα. Το προβλημα μου ειναι οτι κατα την συγκεκριμενη εγγραφη και μονο ( δλδ μεσω μικροφωνου ) υφισταται καθυστερηση κατα την εγγραφη.....κανω κατι λαθος ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα αγορασα την focusrite 6 usb η οποια οντως ειναι απολυτως συμβατη και πραγματικα ειμαι αν μη τι αλλο ικανοποιημενος απο την αγορα μου. Κατεβασα οτι χρειαζομαι λοιπον για ηχογραφηση φωνης κ ακουστικης κιθαρας ( vst plugins κ.λ.π εννοω ). Tην ηλεκτρικη κιθαρα ομως θελω να την γραψω με μικροφωνο απο τον ενισχυτη. Το σημα που λαμβανω ειναι αρκετα δυνατο ομολογω και σε σχεση με αυτο δεν υπαρχει καποιο προβλημα. Το προβλημα μου ειναι οτι κατα την συγκεκριμενη εγγραφη και μονο ( δλδ μεσω μικροφωνου ) υφισταται καθυστερηση κατα την εγγραφη.....κανω κατι λαθος ;;;

 

1. στα ποσα ms εχεις το latency?

2. το μικροφωνο το εχεις κοντα στον ενισχυτη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου