Προς το περιεχόμενο

κατασκευη σωματος κιθαρας απο φθηνα υλικα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μπορω να σου ζητησω μια χαρη? μπορεις να μου κανεις το σχεδιο μιας bc rich ironbird ?για να κανω κατι μετατροπες πανω σ αυτην.

ok. δωσε μου μονο κανα 2 μερες και θα το εχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε bakas το σχεδιο της bc rich ironbird ειναι ετοιμο σε pdf. αν το θελεις και σε dwg πες το. ελπιζω να βοηθησα. καλη κατασκευη!

 

Xιλια ευχαριστω. Εισαι απιθανος  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλη μια ερωτηση...τι επιπτωσεις θα εχει αν αντι για μπογια ντυσω την κιθαρα με λεπτη δερματινη ?(αυτο θα το κανω με τον πατερα μου μιας και ειναι πρωτος σε τετοια μαστορεματα...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσυ πας για πολυ custom. κοιταξε με δερματινη ειχα φτιαξει μικρος κατι ηχεια. το προβλημα ειναι οτι σε καποια σημεια θα πρεπει να γινουν ενωσεις που σε μια κιθαρα δεν ξερω αν θα φαινονται ωραιες. το σχεδιο που εχεις διαλεξει δεν ειναι και το ποιο ευκολο για κατι τετοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσυ πας για πολυ custom. κοιταξε με δερματινη ειχα φτιαξει μικρος κατι ηχεια. το προβλημα ειναι οτι σε καποια σημεια θα πρεπει να γινουν ενωσεις που σε μια κιθαρα δεν ξερω αν θα φαινονται ωραιες. το σχεδιο που εχεις διαλεξει δεν ειναι και το ποιο ευκολο για κατι τετοιο.

χαχα για αυτο δεν ανησιχω ...τα ειναι αρκετα ευκολο αφου θα με βοηθησει ο πατερας μου..αλλα δεν ξερω τι επιπτωσεις εχει στον ηχο ολο αυτο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα για αυτο δεν ανησιχω ...τα ειναι αρκετα ευκολο αφου θα με βοηθησει ο πατερας μου..αλλα δεν ξερω τι επιπτωσεις εχει στον ηχο ολο αυτο

 

 

Ηχητικά, λόγω δερματίνης θα ακούγεται μάλλον πιο sleazy και hard....

Πέρα απ την πλάκα, δε νομίζω να έχεις θέμα με τον ήχο λόγω δερματίνης. Εδώ άλλοι ντύνουν με γούνα τις κιθάρες τους (ZZ top):

http://3.bp.blogspot.com/_c2LfMRmgbzE/THoRDjDgg4I/AAAAAAAAH6I/_5dusEEBU6I/s400/images-1.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου