Προς το περιεχόμενο

internet radio site


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα

σκεφτομαι σοβαρα να κανω ενα βημα προς το διαδικτιο με στοχο τη προβολη μονο αναξαρτητων παραγωγων ...κατι σαν περιθωριακο ραδιοφωνο για οσους δεν εχουν προσβαση στα μμμ. εαν σας ζητουσα αν μου στειλετε ΟΤΙ ντεμο εχετε απο ΟΠΟΙΟ ειδος μουσικης παιζετε αρκει να ειναι "παρουσιασιμο" θα το κανατε?

 

αυτα και περιμενω τα πρωτα νεα σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια σκεψη! 8)

Μονο που θα επρεπε πρωτα να το ξεκινησεις,

ωστε να ξερει οποιος σου στειλει κατι,..τι,που,πως και ποιος.. ;)

Το "σκεφτομαι"...δεν ειναι αποδειξη πραξης,οποτε δεν νομιζω οτι θα λαβεις ντεμο

αν πρωτα δεν παρουσιασεις αποδειξεις του ποιος εισαι και τι κανεις! :)

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα

σκεφτομαι σοβαρα να κανω ενα βημα προς το διαδικτιο με στοχο τη προβολη μονο αναξαρτητων παραγωγων ...κατι σαν περιθωριακο ραδιοφωνο για οσους δεν εχουν προσβαση στα μμμ. εαν σας ζητουσα αν μου στειλετε ΟΤΙ ντεμο εχετε απο ΟΠΟΙΟ ειδος μουσικης παιζετε αρκει να ειναι "παρουσιασιμο" θα το κανατε?

 

αυτα και περιμενω τα πρωτα νεα σας

 

+1 στον yann.

 

Από τη στιγμή που το σκέφτεσαι σοβαρά, θα πρέπει να έχεις ήδη κάνει το πλάνο σου και να μας παρουσιάσεις ένα ολοκληρωμένο σκεπτικό γύρω από την ιδέα σου.

Καταλαβαίνεις ότι η προβολή ανεξάρτητων παραγωγών προϋποθέτει ότι έχεις ήδη βρει τον τρόπο που θα προβληθούν.

Το να φτιάξεις ένα διαδικτυακό σταθμό και απλά να παίζεις κάποια κομμάτια νομίζω πως είναι απλά αφελές.

Τα παραπάνω δεν είναι απαξίωση της ιδέας (το αντίθετο μάλιστα).

Προσπαθώ να σε προφυλάξω από άδικο κόπο και απογοήτευση.

 

Εκτός βέβαια αν έχεις ήδη πλάνο και απλά δε μας το λες.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι τετοιο σκεφτομουν κι εγω,

(ως παλιος...ραδιοφωνιστας! ;D),αλλα σκεφτηκα τον τρελλο ανταγωνισμο στο ιντερνετικο ραδιοφωνο (απιστευτος υπερπληθισμος) και σιγουρα ενα site  εχει τα εξοδα του.

 

Υπαρχει η "φτηνη" (τσαμπα) λυση "τεστ" (κι αν πετυχει κανεις και δικο σου site) :

 

-Ραδιοφωνα που ηδη υπαρχουν,και επιτρεπουν στον καθενα

να κανει την εκπομπη του ως "guest".

Πχ: mindradio.gr

(δεν διαφημιζω,ουτε ξερω κανεναν απο εκει,το ξερω απλα ως internet radio,

εδω και κανενα χρονο,αλλα για διαφορους λογους δεν το αποφασισα ποτε!!  ;) )

 

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Το να ανοίξεις ένα σάιτ φχψω.κομ σήμερα, είναι σαν να ανοίγεις μαγαζί στην Ανω - Κάτω Ραχούλα ή ακόμα πιό ρεαλιστικά στην μέση της Σαχάρας.

Το να λες, ελάτε βάλτε τα "προιόντα" σας στο "μαγαζί" αυτό για να σας προωθήσουμε, είναι αφελές σύμφωνα με το παραπάνω σκηνικό. Βέβαια από κάπου πρέπει να ξεκινήσεις θα μου πεις... αλλά πρέπει να μαζέψεις ακροατές πρώτα.

Φιλικότατα το λέω σαν επαγγελματίας του ραδιοφώνου (broadcast consultant) αλλά και σαν webmaster.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oλα τα παραπανω,

διαβαζονται στην υπογραφη του yameth... ;)

 

(με τον Ford δεν τα παω καλα,γιατι ανακαλυψε τη..."γραμμη μαζικης παραγωγης".. ;D ;D ;D )

(..αλλα το σοφο ρητο παραμενει οποιος κι'αν το ειπε! ;) )

 

 

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση για να καταλαβω και με τι μουσικους εχω να κανω δηλαδη!!

 

προτιματε να ακουτε δουλεια αλλων γνωστων και να κανετε τους ραδιοφωνατζηδες παιζοντας μουσικη του κατεστημενου? η.......ακουμε και παιζουεμ μουσικη που φτιαχτηκε απο μας, που θα παιχτει λαιβ απο μας, που ειναι δωρεαν και που μπορει να σου ανοιξει το δρομο μουσικης καριερας βασει του κοσμου που θα του αρεσεις και οχι βασε χρηματων που εχωσες?

 

πχ εβαλσ σε ενα cd ανακατεμενα ολα τα κομματια συγκροτηματων και καλλιτεχνων που εφτιαξα η συμμετειχα και τα εβαλα στο αυτοκινητο!!! απλ πραγματα και με ρωτουσαν ολοι οσοι μπηκαν μεσα..."ποιο σταθμο ακουω και ποια ειναι τα κομματια αυτα ?"

φανταστειτε να εχω μια βαση δεδομενων με 3000-4000 τραγουδια σας απο

ελληνικα, ξενα, ροκ, ρεμπετικα , δημοτικα, τζαζ ακομα και κλασσικα!!! τι θα γινοταν αραγε?

απλα νοηματα παιδια ΒΗΜΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ και χωρις λογοκρισια!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση για να καταλαβω και με τι μουσικους εχω να κανω δηλαδη!!

 

προτιματε να ακουτε δουλεια αλλων γνωστων και να κανετε τους ραδιοφωνατζηδες παιζοντας μουσικη του κατεστημενου? η.......ακουμε και παιζουεμ μουσικη που φτιαχτηκε απο μας, που θα παιχτει λαιβ απο μας, που ειναι δωρεαν και που μπορει να σου ανοιξει το δρομο μουσικης καριερας βασει του κοσμου που θα του αρεσεις και οχι βασε χρηματων που εχωσες?

 

πχ εβαλσ σε ενα cd ανακατεμενα ολα τα κομματια συγκροτηματων και καλλιτεχνων που εφτιαξα η συμμετειχα και τα εβαλα στο αυτοκινητο!!! απλ πραγματα και με ρωτουσαν ολοι οσοι μπηκαν μεσα..."ποιο σταθμο ακουω και ποια ειναι τα κομματια αυτα ?"

φανταστειτε να εχω μια βαση δεδομενων με 3000-4000 τραγουδια σας απο

ελληνικα, ξενα, ροκ, ρεμπετικα , δημοτικα, τζαζ ακομα και κλασσικα!!! τι θα γινοταν αραγε?

απλα νοηματα παιδια ΒΗΜΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ και χωρις λογοκρισια!!!!

Δε μιλησε κανεις μας για αυτα που αναφερεις εδω!(σ΄αυτο το ποστ) ;)

Ξαναδιαβασε τι σου γραψαμε...

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φανταστειτε να εχω μια βαση δεδομενων με 3000-4000 τραγουδια σας απο

ελληνικα, ξενα, ροκ, ρεμπετικα , δημοτικα, τζαζ ακομα και κλασσικα!!! τι θα γινοταν αραγε?

...μπάχαλο...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...μπάχαλο...

Oχι ακριβως,με την προυποθεση σωστου προγραμματισμου.

Οταν ο ακροατης ξερει (ειδος) τι θ'ακουσει και τι ωρα,...(διαφορες "ζωνες")

ή ξερει εξαρχης οτι ΔΕΝ ξερει τι θ'ακουσει και το μπαχαλο ειναι ελεγχομενο και ισως προγραμματισμενο,ξερει και αν θα ερθει,θα μεινει ή θα φυγει!

-Το αν ενα τετοιο μπαχαλο μπορει να πετυχει ή οχι,

ειναι θεμα παρουσιασης και προβολης... ;)

 

 

-Κατσε,γιατι τωρα ξυπνανε μνημες και μπαινω στην πριζα....

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου