Προς το περιεχόμενο

Νεα Gibson Les Paul Studio Pro Plus


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια εχει τεσταρει κανενας αυτο το κιθαρονι??αν υπαρχει καποια γνωμη η κανα review πειτε τιποτα.

 

http://www.thomann.de/gr/gibson_les_paul_studio_pro_plus_rv.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχα..μην φανταστεις τρομερα πραγματα.μια ιδεα μονου παιρνεις και χανεις volume.αυτα βεβαια στην deluxe 60s vsb που δοκιμασα στην Αθηνα και φαινεται να ειναι ομοια σε ολα της περα απο την ποιοτητα των ξυλων και δεν βρηκα καποιο βιντεο με την συγκεκριμενη κιθαρα για να δω τι διαφορες εχει ακριβως.ο Θωμας διαφημιζει οτι υπαρχει μονο σε αυτον και πουθενα αλλου.παντως η deluxe studio 60s ηταν πολυ καλυτερη και απο μερικες standard φετινες που επαιξα.αν ειναι ιδια με καλυτερα ξυλα τοτε μιλαμε για επος στα λεφτα αυτα!!kai gibson!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω ρε παιδια, εγω δε θα εδινα ποτε σχεδον 1400 γιουργια για μια Studio, οταν μια standard ειναι σχεδον στα ιδια λευτα... Υποτιθεται οτι ο λογος υπαρξης της studio ειναι καθαρα χρηματικος, δηλ. ειναι ενα stripped-down μοντελο les paul, για να μην πληρωνεις τα εμφανισιακα. Αν ομως με 200 ευρω πανω περνεις και τα εμφανησιακα, ποιος ο λογος?

Fly from Here, but as the Chosen Pessimist...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ειναι ιδια με καλυτερα ξυλα τοτε μιλαμε για επος στα λεφτα αυτα!!kai gibson!

 

Να ρωτήσω κάτι: πώς θα καταλάβεις αν έχει καλύτερα ξύλα? Όχι, δεν επιδιώκω το χιλιοστό θρεντ με τριανταεφτά σελίδες άθλιων "ξυλομαχιών", απλά σκέφτηκα πως εγώ δεν έχω ιδέα για το πώς όντως θα το έκανα, αν ήθελα - που εννοείται πως δεν θα ήθελα μιας και κάθε κιθάρα την βλέπω σαν ολική κατασκευή δοκιμάζοντάς την o ίδιος χωρίς να κοιτάω specs.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω ρε παιδια, εγω δε θα εδινα ποτε σχεδον 1400 γιουργια για μια Studio, οταν μια standard ειναι σχεδον στα ιδια λευτα... Υποτιθεται οτι ο λογος υπαρξης της studio ειναι καθαρα χρηματικος, δηλ. ειναι ενα stripped-down μοντελο les paul, για να μην πληρωνεις τα εμφανισιακα. Αν ομως με 200 ευρω πανω περνεις και τα εμφανησιακα, ποιος ο λογος?

 

Χέστε τις φτηνές gibson.Πάρτε esp και καθαρίσατε ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγουρα μερικες παλαιοτερες standard ειαι καλυτερες και στα ιδια λεφτα μεταχειρισμενες.αλλα φετος που επαιξαμε τις περισσοτερες standard και studio η deluxe ηταν τουλαχιστον ισαξια μην πω και καλυτερη και πιο προσεγμενη ειδικα στο μπρατσο της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγουρα μερικες παλαιοτερες standard ειαι καλυτερες και στα ιδια λεφτα μεταχειρισμενες.αλλα φετος που επαιξαμε τις περισσοτερες standard και studio η deluxe ηταν τουλαχιστον ισαξια μην πω και καλυτερη και πιο προσεγμενη ειδικα στο μπρατσο της.

 

Πάντως είναι προφανές ότι κατάλαβαν πως η πλειονότητα δεν μπορεί να αγοράσει τα ακριβά πολύ καλά όργανα της Gibson και αυτή η στροφή στο ποιοτικότερο απ' ότι πριν φτηνό special ή και studio όργανο μας συμφέρει ιδιαίτερα, όπως π.χ. η νέα σειρά με τις sg special 60s.

Everybody gets the blues sometime

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χέστε τις φτηνές gibson.Πάρτε esp και καθαρίσατε ;D

 

http://img.photobucket.com/albums/v75/living2win/gear/030207/1.jpg (την εχει ο FrosT)

http://www.richtonemusic.co.uk/Data/Product_Images/esp-edwards-e-lp-92cd-whiteb.jpg (την εχω εγω ;D)

 

Πιστευω να σου κανουν ;D Οταν υπαρχουν τετοιες κιθαρες-διαμαντια, μαζι με τις eclipse απο esp και ltd τι να μας πουν οι gibson studio :-*

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου