Προς το περιεχόμενο

Wobbler


panosprog

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξερω ποσοι γνωριζουν τη συγκεκριμενη νορβηγικη prog rock μπαντα εχουν κυκλοφορησει αλλα 2 αλμπουμ αλλα το τελευταιο τους που κυκλοφορησε αυτον τον μηνα ειναι το κατι αλλο με νεο τραγουδιστη .Για εμενα υποψηφιος στα καλυτερα αλμπουμ της χρονιας οριστε και καποια δειγματα 

  Wobbler - 03 - In Orbit
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Ωραιο το καινουριο wobbler, δεν λεω...αλλα ψιλοαπογοητευτικα να σου πω την αληθεια γιατι το περιμενα καλυτερο απο τα δυο προηγουμενα, ενω τελικα μαλλον παει για τριτο στην προσωπικη μου καταταξη.

 

Ηθελα να ακουσω τον κλασσικο μελαγχολικο σκανδιναβικο prog ηχο (βλεπε anglagard) taken to the next level, αλλα τελικα μου φανηκε πιο αναλαφρο και YES-ιζον.

 

Γουστα ειναι αυτα βεβαια, και ξαναλεω πως ενω δεν ειναι σε καμια περιπτωση κακο, τα επιπεδα μαγειας του afterglow ειδικα, δεν τα φτανει...

 

Prog On!

ΥΓ. Οι Anglagard ηχογραφουν καινουριο!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρεσε παρα πολυ αυτο που ακουσα χωρις να εχω ακουσει κατι απο τα προηγουμενα αλμπουμ... ισως γιατι μου θυμισαν λιγο YES...

Παρα πολυ καλοι.

Γιώργος, μόνο με μηδέν λιπαρά please

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 ;) για τους  Anglagard πρωτεργατες του σκανδιναβικου prog .Oσον αφορα τους Wobbler θεωρω πως αυτος ειναι ο καλυτερος τους δισκος το μελαγχολικο βορειο συναισθημα συνυπαρχει με τη θετικη αυρα των YES.Για εμενα ο ερχομος του νεου τραγουδιστη τους ανεβασε κατηγορια.Οσο πιο πολυ ακουω τον δισκο με κανει να εχω τα ιδια συναισθηματα που μου προκαλουσαν οι δισκοι που με προτοεβαλαν στον θαυμαστο κοσμο του prog .Aρτια τεχνικη ευφανταστες ταξιδιαρκες συνθεσεις μελωδιες καλογουστα πληκτρα.Long live Mellotron 8) και ενα βιντεο live   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου