Προς το περιεχόμενο

BRAIN SONG " Της Αγάπης "


BRAIN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το άκουσα το κομμάτι και λέω τα εξής... ωραία μελωδία και εναλλαγές, ταίριαζε αυτή η μπάσα φωνή μετο γενικό κλίμα του κομματιού αλλά μάλλον είναι λίγο τετριμμένο σαν μοτίβο και ενορχήστρωση, μια κλασική μπαλάντα σε γνωστό ύφος. Όμορφο αλλά κλασικό. Και μια τελευταία ένσταση, οι κιθάρες θα μπορούσαν να είναι πιο καλοπαιγμένες, άκουσα καναδυό λάθη, ειδικά στα σημεία που παίζεις στα χαμηλά τάστα. Ψάξου λίγο με το ύφος σου γιατί το άκουσμα ήταν πολύ καλό και σίγουρα έχεις πολλά να δώσεις ακόμα...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με το “τετριμμένο”.

Γενικά είναι καλή σύνθεση, αν και έξω απ τα νερά μου, βγάζει συναίσθημα και οι στοίχοι είναι ποιοτικοί.

 

Γιατί όμως ο καθένας ο οποίος δημοσιεύει μια σύνθεση του, κάνει και post για να ακούσει κριτικές?

Δείξτε λίγο ενδιαφέρον και μην διστάσετε να κριτικάρετε τα τραγούδια που έχουν δημοσιεύσει μέλη στο section downloads (είτε αρνητικά, είτε θετικά, και τα δυο βοηθούν τον μουσικό να γίνει καλύτερος), πιστεύω ότι είναι πιο σωστό έτσι.

Δεν έχω σκοπό να ανοίξω συζήτηση περί του θέματος, συνεχίστε την κριτική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπα όλα τα σχόλια είναι ευπρόσδεκτα, άν ενοχλή το συγγεκριμένο θέμα "BRAIN SONG" ή ο χώρος δεν είναι κατάληλος μπορεί να διαγραφεί από τους συντονιστές.

Μaxos μπορεί να μην έχεις σκοπό να ανοίξεις συζήτηση επί του θέματος

αλλά το ανάφερες και δεν καταλαβαίνω γιατί να κάνεις κριτική με αυτόν τον τρόπο που δεν σε εκφράζει και να μην μπεις κατευθίαν στο section downloads που είναι ο πιο σωστός για σένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί εδώ ξεκίνησε η συζήτηση, και αν το θες, αυτό είναι πρόταση προς τους συντονιστές του forum και πιο πολύ στα μέλη του forum… Post όπως αυτό που έβαλες ως απάντηση, δυστυχώς δεν είναι ευπρόσδεχτο από μένα, και θα σε παρακαλέσω να μην επιτίθεσαι, δεν αρμόζει σε forum μια τέτοια αντίδραση…

 

Τέλος συζήτησης από μένα.

 

Μάχος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν είχες σκοπό να ανοιξεις συζήτηση επί του θέματος ας μην το κανες

πετάμε την ατάκα μας και το παίζουμε αποστασιοποιημένοι και ο άλλος δεν έχει δικαίωμα απάντησης, δεν νομίζω ότι η απάντηση μου και γενικά ο λόγος μου στο forum έχει προσβάλει κανέναν και μην ηρωποιήσε του forum γιατί δεν ήταν "επίθεση" απλά αντιπαράθεση, δεν έχω την συνήθεια

των ορισμένων επισκεπτών που βρίζουν αν θέλεις πήγαινε στο θέμα που έχει ανοιξει τώρα τελευτέα νομίζω ότι ξέρεις πιο λέω για να πεις τα περι του τι

αρμόζει σε forum, που θα μπορούσα πολλά να πω, άλλα δεν γουστάρω

να δημιουργώ αντιδικίες και προτίμισα την αποχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε BRAIN, στραβά το πήρες και λυπάμαι γι αυτό, σκοπός μου δεν ήταν να σε προσβάλω αλά να παροτρύνω τα υπόλοιπα μέλη να βαθμολογούν τα demo tracks και να κάνουν τις κριτικές τους από το section downloads, δεν ανέφερα τίποτα για σένα, αν κατάλαβες κάτι τέτοιο τότε θα έπρεπε να προσβληθούν και όλοι όσοι έκαναν παρόμοια κίνηση, λυπάμαι και πάλι.

 

Τελικά άλλο ήθελα να πω, άλλο κατάλαβες, sorry.

 

Μαχος.

 

 

(Όλα τα σχόλια ευπρόσδεχτα ε? για ξανά κοίτα το πρώτο μου post) :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάχος πιστεύω ότι οι χαρακτήρες φαίνονται μέσα από τον διάλογο που μπορεί κάποιες στιγμές να υπάρχουν και εντάσεις, αλλά και από το πως το αντιμετωπίζουν και εσύ εδειξες ωριμότητα και από την πλευρά μου δεν

υπάρχει πρόβλημα μαζί σου ούτε εγωισμός να είσαι καλά. :wink:

 

απλά μια παρουσίαση πήγα να κάνω και η εξέλιξη με :cry: :oops:

 

πάμε παρακάτω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα, συνθετικά, δε μου φάνηκε τετριμμένο. Τα λάθη όμως στο παίξιμο, είναι φανερά, όχι μόνο στην κιθάρα... γενικά, δεν υπάρχει ρυθμική συνοχή. Η γυναικεία φωνή πάντως είναι άψογη (μάλλον υποψιάζομαι ποια είναι)... και η αντρική πάντως μου άρεσε... πολύ ωραία χροιά, αν και θα προτιμούσα περισσότερη μελωδία σε αυτή. Όμορφα πράγματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σε κρίνω λίγο αυστηρά γιατί πλέον έχεις καλό μικρόφωνο :D

Το κομμάτι είναι ωραίο συνθετικά και στιχουργικά. Η ερμηνεία στην αντρική φωνή δεν μου άρεσε αλλά αυτά βέβαια είναι υποκειμενικό και έχει να κάνει με την αισθητική του καθενός.

Τεχνικά, το κομμάτι θέλει λίγο δουλειά ακόμη .Θα πρότεινα μια νέα ηχογράφηση με τα με τα όργανα καλά κουρδισμένα και τα θέματα της κιθάρας παιγμένα σωστά και γραμμένα με μικρόφωνο. Θα πρότεινα επίσης να γράψεις τη φωνή από την αρχή , δεν στέκει με τίποτα. Επίσης λίγο autotune δεν θα έβλαπτε τα back φωνητικά.

Μια μίξη με σωστότερη ρύθμιση στον κομπρέσσορα της φωνής αλλά και στo equalization των οργάνων γενικά θα ανεδείκνυε περισσότερο την ενορχήστρωση που έχεις κάνει γιατί μαλλον από το φόβο σου μήπως δεν υπάρχει καταληπτότητα στα λόγια τα έχεις θάψει όλα και έχεις τη φωνή στο θεό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου