Προς το περιεχόμενο

Texas Special clip


marathon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

άλλο virtual όργανο ίσως. :)

...και άλλοι πληρώνουν πεταλιέρες και διάφορα...και εγώ το κάνω πλέον φυσικά ::)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τέτοια ζαβά κλιπ άκουγα μόνο απο τον Superfunk, τώρα ακούω και απο εσένα!  ;D

...είμαστε συνομήλικοι... ;) :D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάλι μου φαίνεται ότι κααατι λίγο από texas μπορώ να το διακρίνω μέσα στο compression και το πολύ εφέ. Μπορεί να είναι και η ιδέα μου βέβαια ;D

 

Όποιος θέλει να ακούσει texas specials από ενισχυτή πάντως, έχω ανεβάσει ένα αρκετά χαρακτηριστικό κλιπάκι παλιότερα. Στείλτε π.μ αν είναι. Δε θέλω να κάνω hijack το θρεντ του Ανέστη.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θέλω να κάνω hijack το θρεντ του Ανέστη.

Εμένα δεν με πειράζει...ίσα-ίσα που θέλω να ακούσω τους "original" Texas από εσένα...να μην σου πώ ότι θα έρθω σε σένα να ακούσω πως πραγματικά ακούγεται η κιθάρα μου....

Βάλτο έδώ το clip σου ;) :D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ λοιπόν. Θα ακούσετε Fender american standard strat με texas specials. Μεταξύ της κιθάρας και του ενισχυτή παρεμβάλλεται μόνο το Boss CS-2. Ενισχυτής Deluxe Reverb.

 

Υ.Γ. Δυστυχώς η μόνη θέση που θα ακούσετε είναι neck-middle. Έτσι μου είχε κατέβει να το γράψω τότε.

Blues_For_Pepe_rem..mp3

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοπανήστε τους μωρέ λίγο τους texas specials να βγάλουν το γρέζι!! ;D

φίλος...δεν παίζουμε drums εμείς....

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοπανήστε τους μωρέ λίγο τους texas specials να βγάλουν το γρέζι!! ;D

 

Ο pepe τί κάνει?  :)

 

Τους έχω κοπανήσει αρκούντως παλαιότερα. Πλέον τους πούλησα ;D

 

Ο Πέπε μια χαρά, κυνηγάει περιστέρια στην αυλή.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό έχει πλάκα πάντως...θέλεις κάποια στιγμή να κάνουμε ένα δείγμα δίπλα-δίπλα, να μου φύγει η περιέργεια, εάν όντως είμαι εγώ που καταστρέφω τους μαγνήτες? :D :P

είσαι στη Θεσσαλονίκη όμως.... ???

 

Kαταρχάς σοβαρή παράλειψη: μεγειές, η κιθάρα είναι κουκλί (και το κλιπάκι ωραίο)!!

 

Θεσσαλονίκη μπορώ να είμαι σε μιάμιση ώρα, αλλά δεν είναι εκεί το θέμα...αλλά και πάλι τί να με κάνεις εμένα, και η κουτσή μαρία έχει στρατ, και πολύ πιθανόν η κουτσή μαρία να φοράει και tp ειδικά άμα πήρε την κιθάρα την ψώνισε μέσα στην τελευταία πενταετία, δεν είναι και κανας boutique μαγνήτης πλέον  ;)

 

Στο κλιπ του jazzjoker (ωραίο παίξιμο!) μου φάνηκαν πιο πολύ οι texas special, αλλά και πάλι μου φάνηκε λίγο compressarισμένο και με κάποιο μικρό εφέ...

 

Πάντως δεσμεύομαι να ανεβάσω και εγώ κλιπάκι σε λίγο καιρό (για τον καινούργιο μου ενισχυτή, όχι τόσο για την κιθάρα) οπότε τα ξαναλέμε σύντομα  :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου