Προς το περιεχόμενο

Λαμπάτη κεφαλή με ταβάνι 500-600 Ευρώ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ααααα αυτό εννοούσατε "ανοικτή" και "κλειστή" καμπίνα?

Silly me...

Νόμιζα ότι έχει να κάνει με τη διαδρομή των ηχείων.  ;D

 

Ευχαριστώ όλους για τις προτάσεις σας.

Δοκίμασα αρκετά μηχανήματα και σήμερα εν τέλει πέρασα από τον Τρίμη και δοκίμασα τον Blackstar ht-20 combo.

Έμεινα ΑΠΟΛΥΤΑ ικανοποιημένος και από τον ήχο του και από την τιμή του.

Εγώ πάω για το κεφάλι, επομένως μαζεύω τα λεφτά που μου έμειναν.

Ελπίζω να πάνε όλα καλά!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Επειδή έφτασε ο καιρός της αγοράς, έχω μια ουσιώδη απορία που θέλω να με βοηθήσετε. :)

(δεν χρειάζεται να ανοίξω νέο thread αφού για το ίδιο πράγμα πρόκειται)

 

Θα αγοράσω τον ht-20 της blackstar σε κεφαλή, όχι σε combo.

Υπάρχουν 3 επιλογές:

- Θωμάς με 535 Ευρώ στο σπίτι μου.

- Τρίμης που ρώτησα έχει τελική τιμή στα 555 Ευρώ.

- absolutemusic με 450 Ευρώ σπίτι μου.

(http://www.ebay.co.uk/itm/Blackstar-HT-Studio-20H-20W-Valve-Amplifier-Head-NEW-/250901539137?_trksid=p5197.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D3%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D4511569453621905431#ht_4961wt_1344)

 

Από ο,τι είδα από την ίδια την Blackstar, την εγγύηση και το service τα παρέχει η ίδια η Blackstar και όχι ο εκάστοτε dealer.

Με αυτή την λογική τι να επιλέξω?

Μεταξύ Θωμά και Τρίμη, επιλέγω Τρίμη προφανώς.

Αλλά 100 Ευρώ που είναι πιο φθηνό το absolute, μου κάνει καλό στην τσέπη.

Από ο,τι είδα και το ebay, είναι top rated μαγαζί.

 

What do I do?  ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ο,τι είδα από την ίδια την Blackstar, την εγγύηση και το service τα παρέχει η ίδια η Blackstar και όχι ο εκάστοτε dealer.

 

Θα πρέπει να μάθεις ποιός υποτίθεται πως αναλαμβάνει κάτι τέτοιο για τη Blackstar στο ελάντα και να μιλήσεις μαζί τους. Αν σου πουν "ναι αν τον πάρεις από ebay και σου χαλάσει εντός εγγύησης θα στον φτιάξουμε", καθάρισες. Αλλά αμφιβάλλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Η ίδια η blackstar" εννοώ στην Αγγλία.

Τουλάχιστον αυτό κατάλαβα από το site.

 

Και μια η άλλη, εδώ είναι ο Τρίμης αντιπρόσωπος και ΔΕΝ νομίζω να έχει εξουσιοδοτημένο service.

Και αυτός Αγγλία θα το στείλει.

Γιατί λοιπόν να μην το στείλω μόνος μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφενός αυτό, κι αφετέρου αν ο ενισχυτής από τα σχόλια κατόχων φαίνεται αξιόπιστος, το ρίσκο είναι μικρό όταν έχεις άμεσο κέρδος 100Ε

 

Επίσης και ο Τρίμης δεν ξέρω αν θα αναλάμβανε επισκευή εντός εγγύησης όταν τον έχεις πάρει από "έξω", μπορείς να τον ρωτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με τα παραπάνω και θα πω ότι η απόφαση θα κριθεί καθαρά από το τι προτιμάς εσύ! Επίσης "έντιμο" θα ήταν να αγοράσεις από εκεί που δοκίμασες... (χωρίς να θέλω να ανοίξω μακρά συζήτηση επί του συγκεκριμένου).

 

Τέλος έχε υπόψη σου ότι θα παίξει κύριο λόγο στην τελική τιμή η ισοτιμία την ημέρα της αγοράς σου (από ebay uk). ΠΧ με ένα πρόχειρο υπολογισμό το κόστος σήμερα (σύμφωνα με το xe.com) φτάνει τα 478.

 

Η απόφαση είναι δικιά σου.

OMEGA MONOLITH

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφενός αυτό, κι αφετέρου αν ο ενισχυτής από τα σχόλια κατόχων φαίνεται αξιόπιστος, το ρίσκο είναι μικρό όταν έχεις άμεσο κέρδος 100Ε

 

Επίσης και ο Τρίμης δεν ξέρω αν θα αναλάμβανε επισκευή εντός εγγύησης όταν τον έχεις πάρει από "έξω", μπορείς να τον ρωτήσεις

 

Την καλημέρα μου.  Υπάρχει νόμος, όπου η εγγύηση υποχρεωτικά καλύπτεται από ΟΛΟΥΣ τους επίσημους αντιπροσώπους της εκάστοτε εταιρείας.  Δεν μπορεί ο Τρίμης να αρνηθεί να σε καλύψει, διότι μπορείς να κάνεις καταγγελία στην Blackstar και να χάσει την αντιπροσωπεία.  Μπορείς ΑΝΕΤΑ να αγοράσεις ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ προϊόν και να καλύπτεσαι κανονικά.  Οφείλεις βέβαια να στείλεις με φαξ την δήλωση εγγύησης στην Blackstar και στον Τρίμη.  

 

Προσοχή μιλάμε για καινούρια προϊόντα, όχι δεύτερο χέρι (εκτός κι αν σου δώσουν και τα σχετικά έντυπα εγγύησης)

 

Για συντήρηση δεν το συζητάμε, είναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να την παρέχουν ή να μεσολαβήσουν σε αποστολές κλπ κλπ.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

 

Προσωπικά θα τον αγόραζα από τον Τρίμη, ξεχνώντας το ebay, τουλάχιστον σε τέτοιο ακριβό μηχάνημα.

 

Για να μην παρεξηγηθώ, δεν έχω καμία σχέση με το μαγαζί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορεί ο Τρίμης να αρνηθεί να σε καλύψει, διότι μπορείς να κάνεις καταγγελία στην Blackstar και να χάσει την αντιπροσωπεία.  

 

Σωστά, όμως σκοπός δεν είναι να έλθεις σε προστριβή με τον (κάθε) αντιπρόσωπο ούτε να χάσεις το χρόνο σου μιλώντας στο τηλέφωνο με Αγγλία ή γράφοντας επιστολές και επισυνάπτοντας δικαιολογητικά, αλλά να πάρεις την υπηρεσία που δικαιούσαι. Αν δεν την πάρεις, το να μπλέξεις με τον αντιπρόσωπο δεν θα βοηθήσει...

 

Επίσης ο πωλητής λέει καθαρά "UK warranty", οπότε το πράγμα ίσως περιπλέκεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά, όμως σκοπός δεν είναι να έλθεις σε προστριβή με τον (κάθε) αντιπρόσωπο ούτε να χάσεις το χρόνο σου μιλώντας στο τηλέφωνο με Αγγλία ή γράφοντας επιστολές και επισυνάπτοντας δικαιολογητικά, αλλά να πάρεις την υπηρεσία που δικαιούσαι. Αν δεν την πάρεις, το να μπλέξεις με τον αντιπρόσωπο δεν θα βοηθήσει...

 

Επίσης ο πωλητής λέει καθαρά "UK warranty", οπότε το πράγμα ίσως περιπλέκεται

 

Δεν έχω τσεκάρει τον Τρίμη σε τέτοιες περιπτώσεις όποτε δεν μορώ να ξέρω. Σου ανέφερα τι είναι υποχρεωμένος από τον νόμο να κάνει, αν θέλει να θεωρείται σοβαρός σε αυτό που κάνει.  Αυτό το UK warranty, θέλει από μέρους σου έρευνα, στείλε ένα email και προφανώς θα σου απαντήσουν.  Εγώ το ερμηνέυω, ότι αν πουληθεί στην Αγγλία, αναλαμβάνουν και την εγγύηση, όπως όλα τα μαγαζιά. Προφανώς για Ελλάδα θα σου πουν για τον τοπικό αντιπρόσωπο.  Αν όμως έχεις αμφιβολίες πάρτον από Τρίμη, να είσαι 100% καλυμένος.  Κι ο γιός μου που θέλει ένα κεφάλι, από Ελλάδα θα το πάρει, πάνω - κάτω τα ίδια έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου ανέφερα τι είναι υποχρεωμένος από τον νόμο να κάνει, αν θέλει να θεωρείται σοβαρός σε αυτό που κάνει. 

 

Είναι γνωστά όσα έγραψες, αλλα εντο ινε ελάντα...  ;) κι έχουν γραφτεί διάφορα περιστατικα στο φόρουμ όουβερ δε γίαρζ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου