Προς το περιεχόμενο

Επιλογή μπάσου - ενισχυτή


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Hello noiz! Hello μπασίστες και μπασίστριες! Ήρθα να με κεράσετε μερικές συμβουλές  ;D

 

Λοιποον, αν και πληκτράς σκέφτομαι να το γυρίσω, 1ον γιατί με πόρωσε 2ον για χάρη της μπάντας 3ον ... γιατι έτσι!

Στυλ, pure hair/glam/sleaze/aor κοκ, θέλω τον κλασικό αθάνατο ήχο.

Δεν έχω ασχοληθεί πολύ με τα έγχορδα, ενα χρόνο είχα ψιλολιώσει στην ηλ. κιθάρα μονο, οπότε δεν θέλω να ξοδέψω πάνω απο 300ε.

Έχω ακούσει καλά λόγια για fender squier vintage precision (το άσπρο), τι λέτε;

 

Επίσης ρίξτε και λίγο φως στους ενισχυτές, αν και η αγορά θα γίνει κάποια αλλη στιγμή λόγο αφραγκίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καλώς τον  ;D Θα παρατήσεις τα πλήκτρα, για χάρη του μπάσου; Άξιος  ;)

 

Λοιπόν, με βάση τα κριτήρια που έθεσες το μπασάκι που θες είναι μέσα. Είναι ένα αξιοπρεπές starter όργανο- «κλασσικού» ροκ ήχου- το οποίο μελλοντικά με κάποιες αναβαθμίσεις μπορεί να πάρει τα πάνω του  ;).

 

Θα έλεγα μάλιστα ότι παίζει παραπάνω από starter, οπότε αν θες την άποψη μου go for it, πόσο μάλιστα που αν κατάλαβα καλά, σου αρέσει.

 

Τώρα ως προς τους ενισχυτές, ας τα πούμε καλύτερα όταν θα έρθει η ώρα και θα ξέρεις τι χρήματα θα θέλεις να δαπανήσεις - και πόσο αντέχει η μέση σου το... κουβάλημα  ;)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου