Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με μαγνήτες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ότι θα πάρω κιθάρα σε λίγο καιρό είναι σίγουρο... Αλλά μέχρι να έρθει αυτός ο καιρός που μπορεί να είναι και του χρόνου ίσως, δεν θα ήμουν ικανοποιημένος προσωρινά με μια μικρή αλλαγή;

Π.χ Να αλλάξω μόνο τον ένα μαγνήτη της κιθάρας μου και βάλω έναν πχ carvin διπλό σε μέγεθος μονού και να παίζω αποκλειστικά με αυτόν. Έτσι αν δεν αλλάζω μεταξύ των μαγνητών δεν θα φαίνεται η διαφορά μεταξύ των output άρα ''δεν θα χαλάσει η ισσοροπία''

Όσο για την εγκατάσταση αν διαβάσω λίγο υπάρχει περίπτωση να την κάνω μόνος μου; Έτσι κι αλλιώς τα χέρια μου ''πιάνουν'' και τα πάω πολύ καλά με τέτοιες δουλειές...

¶ρα το κοστος θα είναι γύρω στα 100-120 ευρά αμα αλλάξω και τα ηλεκτρονικά. Δεν θα φτιάξει αρκετά ο ήχος μέχρι να αγοράσω μια άλλη κιθθάρα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Χαίρεται για άλλη μια φορά. :D Λοιπόν, αποφάσισα τελικά να αλλάξω μόνο τα ηλεκτρονικά και μετά βλέπουμε...

 

1) Τι ποτενσιόμετρα να βάλω ? Έχει 250Κ, 512Κ, dual, split, solid ... Τι είναι όλα αυτά ??? :oops: Θέλω επίσης να αλλάξω και τον επιλογέα.

2) Ο νάκας έχει τέτοια εξαρτήματα dimarzio. Θα κάνουν την δουλειά τους ? (στο συγκεκριμένο μαγαζί έχω έκπτωση 15% επειδή είναι ο αδερφός μου μαθητής στο ωδείο γι αυτό ρωτάω :D )

3) Καλώδια να αλλάξω ή δεν παίζει ρόλο ?

4) Τα knobs πρέπει να ταιριάζουν στο ποτενσιόμετρο ή ότι να ναι ?

 

Ευχαριστώ πολύ :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα μια ωραία και φτηνή λύση για μαγνήτες... Να βάλω αυτό το σετάκι ή ισχύει ο κανόνας : ότι πληρώνεις παίρνεις ?

 

http://store.guitarfetish.com/casetof3lilk1.html

 

Πάντως φαίνονται αρκετά καλοί και δεν νομίζω να έχουν θόρυβο. Τα μεταφορικά με airmail ειναι 14$ αρκετά φτηνά. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου