Προς το περιεχόμενο

Emotion - Romantic piano


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλλη μια ρομαντικη συνθεση , με καποια "σκοτεινα" σημεια ;D

 

 

Μαλλον , το πιο ρομαντικο και δυσκολο (για μενα) που εχω γραψει.

 

Πειτε μου τη γνωμη σας! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισό λεπτό πάω να αλλάξω εσώρουχο!

 

 

Άψογος όπως πάντα..Την προηγούμενη ρομαντική φαντασία σου την έχω λιώσει μια περίοδο την άκουγα κάθε μέρα

 

Τούτο έδώ είναι μεν ρομαντικό αλλά πιο επιθετικό.Θα του πήγαινε κατά τη γνώμη μου να το έκανες ακόμα πιο σκοτεινό έχοντας κάποια ακόμα πιο αργά και νωχελικά ως προς τις δυναμικές σημεία , διότι τα γρήγορα σημεία κατά την γνώμη μου δεν προλαβαίνουν να αναπνεύσουν,παρότι είναι τοποθετημένα μακριά από την επιτήδευση.Αλλά από την άλλη τι ξέρω και γω κιθαρίστας είμαι  ;D

 

Φιλικά,Δημήτρης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D ;D ;D ε , οχι και εσωρουχο  ;D ;D ;D

 

Ναι , ειναι λιγο επιθετικο , αλλα ειναι ρομαντικη επιθεση! :P :P

 

"κάποια ακόμα πιο αργά και νωχελικά ως προς τις δυναμικές σημεία"

 

Δωσε ενα παραδειγμα να καταλαβω , αν θες :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πούμε στο  τμήμα περίπου 2:22-2:40  παρότι δεν είναι αργό σημείο,δεν είναι τόσο "επιθετικό" λόγω των δυναμικών του . Θα μου άρεσε να υπάρχουν και άλλα τμήματα σαν και αυτό (ίσως και λίγο πιο αργά) γιατί κάνουν το κομμάτι να ρέει καλύτερα .

 

Ή άλλο παράδειγμα στην προηγούμενη φαντασία που είχες ποστάρει εδώ (δεν την έχεις ανεβάσει στο youtube απ'ότι έχω δει)  από το τρίτο λεπτό ως το 3:15 είναι άψογη ανάσα και κολλάει απίστευτα με αυτό που παίζει μετά. (ελπίζω να κατάλαβες τι εννοώ δεν ξέρω και από επίσημες μουσικές ορολογίες δομών παναθεμά με)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αα μαλιστα! Καταλαβα τι εννοεις.

 

Το συγκεκριμενο κομματι ειναι μια ομαλη πτωση απο το προηγουμενο μερος(γρηγορο βαλς ας πουμε) οπου βρισκομουν σε μια κατασταση αμοκ ;D , και τα χερια ακομα ηταν ζεστα , οποτε για αυτο ειναι λιγο γρηγορο , αλλα εχει σκοπο να ηρεμησει , με την επιλογη των συγκεκριμενων ακορντων. :)

 

Ποια ηταν η προηγουμενη φαντασια , οεο ? ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου