Προς το περιεχόμενο

Τι drums προτιματε?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mπραβο Ηaris με διελυσες.Το ιδανικο σετ για μενα.Ενα ονειρο μου που το εκανες εσυ πραγματικοτητα.Προσωρινα βολευομαι και με την renown maple που ειναι πολυ αξιολογη κι αυτη (ως Gretsch βεβαια) κ εχει και χυτα στεφανια απο την μανα της.Επισης το ταμπουρο σου θα το αλλαζα και με ενα Gabriel solid η το Gretsch του Colaiuta

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παίξει με Renown, και μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι δεν παρατήρησα την παραμικρή διαφορά από το δικό μου σετ, και θεωρώ ότι είμαι ιδιαίτερα "ψείρας". Εκπληκτικός ήχος, ποιότητα κατασκευής, φινίρισμα κ.λπ.

 

Μην θεωρείς λοιπόν ότι απλά "βολεύεσαι" με τα τύμπανά σου, αφού είναι εξαιρετικό σετ και η μόνη ουσιαστική διαφορά από τα USA Custom και USA Maple είναι στην τιμή. Όπως λεει και ένας γνωστός μου, πολύ συχνά η μόνη διαφορά μεταξύ ενός οργάνου χιλίων Ευρώ από ένα πεντακοσίων, είναι 500 Ευρώ! Τώρα αν θέλεις οπωσδήποτε USA-made σετ (το λέω, γιατί εγώ έχω κάτι τέτοια κολλήματα), αλλάζει...

 

Όσο για το ταμπούρο, είμαι βέβαιος ότι τα solid του Γαβρήλου είναι πολύ καλά, αφού ο άνθρωπος είναι εξαιρετικός τεχνίτης. Για το Colaiuta Signature της Gretsch δεν ξέρω, αλλά αφού ο Vinnie δέχτηκε να βάλει τ' όνομά του...

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο που μου λες μου το χουν πει και αλλοι δηλ οτι δεν εχει και μεγαλη διαφορα η renown με τις αμερικανικες κ συγκεκριμενα ο Στεφανος ο Δημητριου που εχει αμερικανικη.Απλως ειχα ακουσει μια πριν απο χρονια κ με ειχε εντυπωσιασει η κασσα αλλα ξερεις μετα απο καιρο μπορει να ειναι κ η ιδεα που σου μενει.Τελος παντων συμφωνω απολυτα με το οτι πολλες φορες μια μετρια σε τιμη ντραμς μπορει να ακουγεται πολυ καλα.Εχω ομως και δυο Gabriel οι οποιες ειναι καταπληκτικες γιατι βεβαια τις εφτιαξα οπως τις ηθελα στον Γαβρηλο.Ειμαι ομως και fan της gretsch,that great gretsch sound you know!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου