Προς το περιεχόμενο

Johnny Winter - Walking by Myself (solo) mp3


mehiko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πρωτο φιλε μου ετσι οπως παιζεις το κοματι δεν φαινετε οτι ειναι το walking by myself! δλδ μπορει να θερωρησεις οτι ειναι ενα απλο 12μετρο!

επισης κατι πολυ βασικο! δεν ειναι SHUFFLE! ειναι straight! (το κανονικο ειναι shuffle)

2ον το κοματι δεν ειναι του Johnny winter αλλα του James A. Lane/Jimmy Rogers (1961)

ο Winter το επαιξε το 1978 στον δισκο white hot and blue!

 

οσο για το παιξιμο σου επειδη εχω δει γενικα σε τι στυλ κινησε απο τα προηγουμενα Clips η προσπαθεια ειναι παρα πολυ καλη!

απο το 00:15 μεχρι το 00:20 πιανεις φοβερα ενα κλασικο winter lick οπως κ στο 00:33 - oo:37

καλη συνεχεια!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντελώς πληροφοριακά, το κομμάτι είναι του Jimmy Rodgers, και το έχει κάνει διασκευή ο Winter, όπως και ο Gary Moore...

 

Δεν ειπα  ποιανου ειναι το κομματι, αλλα ποιανου το solo παιζω. Και ισως καποια στιγμη να ανεβασω και το solo του Gary Moore.

 

πρωτο φιλε μου ετσι οπως παιζεις το κοματι δεν φαινετε οτι ειναι το walking by myself! δλδ μπορει να θερωρησεις οτι ειναι ενα απλο 12μετρο!

επισης κατι πολυ βασικο! δεν ειναι SHUFFLE! ειναι straight! (το κανονικο ειναι shuffle)

2ον το κοματι δεν ειναι του Johnny winter αλλα του James A. Lane/Jimmy Rogers (1961)

ο Winter το επαιξε το 1978 στον δισκο white hot and blue!

 

οσο για το παιξιμο σου επειδη εχω δει γενικα σε τι στυλ κινησε απο τα προηγουμενα Clips η προσπαθεια ειναι παρα πολυ καλη!

απο το 00:15 μεχρι το 00:20 πιανεις φοβερα ενα κλασικο winter lick οπως κ στο 00:33 - oo:37

καλη συνεχεια!

Thanks!

 

 

Πολύ καλό feel και παίξιμο. Ωραίος.

Thanks!

www.myspace.com/m0de0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου