Προς το περιεχόμενο

master of puppets try!


panosthemaster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον νοιζαδες ηχογραφισα το master(για αλλη μια φορα)και θελω ν μ πειτε την γνωμη σας πως σας ακουγεται ως προς την μιξη,τα vst...

ξερω πως εχω κανει μερικα λαθακια αλλα ειναι η πρωτη μ αποπειρα με το msd και ειπα να το ποσταρω να ακουσω γνωμες!

Panosthemaster

Master_of_puppets-02.mp3

Aoshi Shinomori...Πολυ μπροστα ο τυπος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;)

 

 

 

μεσα εισαι......σ'ολα....εκτος απο τα τυμπανα που τα πιατινια ηταν λιγο μπιου νιαου αλλα απο ηχο κιθαρας σκιζεις........νταξ ασημαντα λαθακια υπαρχουν ....αλλα ποιος νοιαζεται......εμενα μου αρεσε πολυ......καλο το msd ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω φιλε ιγνατιε,να σαι καλα

ξεχασα να αναφερω πως για vst χρησιμοποιω τα εξης

1)Superior Drummer 2.0

2)Spectrasonics Trilogy

 

Τα τυμπανα γμτ οσο κι αν προσπαθω ειναι λιγο πολυπλοκο το θεμα!

Aoshi Shinomori...Πολυ μπροστα ο τυπος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πεταλακι ειναι το msd telegun,πατα στο youtube εχει τον κωστα βρεττο να παιζει με ενα τετοιο

τωρα για τα υπολοιπα..

χρησιμοποιω το cubase sx3,και υστερα αφου το περασα ολο με το t-racks,του εκανα mastering με το wavelab(τι μαστερινγκ δλδ...εκανε και η μυγα κ**ο..  :P)

Σ αρεσε καθολου σαν ακουσμα johnthemetal?

Aoshi Shinomori...Πολυ μπροστα ο τυπος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αποτέλεσμα είναι πάρα πολύ καλό! ΜΠΡΑΒΟ!!!

 

 

Παρ'ολα αυτά, μία επιπλέον άποψη: Πολύ καλό αλλά καλό θα ήταν ρίξεις το tempo γιατί ούτως ή άλλως το κομμάτι είναι πιο αργό αλλά κι επειδή δεν το "προλαβαίνεις". Μία συμβουλή ως προς τον ήχο από εμένα είναι οπωσδήποτε να χαμηλώσεις το gain. Αν δοκιμάσεις με 25-30% λιγότερο gain και προσθέσεις 2η κιθάρα θα δεις απίστευτο όγκο, καλύτερο definition και λιγότερο θόρυβο σε αλλαγές ακόρντων κτλ. Ρίξε μία δοκιμή και θα δείς ;) Καλο θα είναι να βάλεις τις κιθάρες με ελαφρώς "αντίστροφα" waves στο equalizer (η μία scooped).

 

 

Gimme Kramers! More Kramers!!! I WANT THEM ALL!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχήν μπράβο  8)

συμφωνώ με τον JollyJokker  απο πάνω και να προσθέσω οτι χρειάζεσαι έμενα στα ρυθμικά  ;D

κρίμα που είσαι Αθηναίος  :'(  χαχα

επίσης είδα πολλά λάθη και δεν εννοώ λάθη στο παίξιμο που σου έφυγαν αλλα το έχεις μάθει σε πολλά σημεία με λάθη και παραλήψεις.

 

υγ:άντε επειδή σε συμπάθησα στείλε μου ένα pm σου έχω μια εκπλήξει

I am chasomeritus and Goal Keeper

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο παιξιμο φιλε μου,αλλα πιστευω οτι θελει λιγο ψαξιμο περισσοτερο ο ηχος σου στις κιθαρες.....οπως ειπε και το παιδι ποιο πανω, το πολυ gain βλαπτει τους μεταλλαδες........ :-X Λιγοτερο gain, λιγο περισσοτερα μεσσαια και λιγο reverb στα ρυθμικα ισως να δωσουν περισσοτερο ογκο απο οτι δινει ενα πεταλι ή ενας ενισχυτης με το gain στο....11 ;D αλλα ,γουστα ειναι αυτα....κατα τ αλλα φαινεται οτι το εχεις μελετησει αρκετα το κομματι.....συνεχισε ετσι...

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου