Προς το περιεχόμενο

Ενα παιδικο μου ονειρο θα πραγματοποιηθει - Live The EAGLES


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εφτασα Παρασκευη βραδυ. Ευθυς αμεσως πηγα στο Hofbrauhaus (ο ναος της μπυρας) και κατεβασα ενα Hofbrau+Original.jpg(το μονολιτρο). Ηρθα στα ισια μου και πηγα για υπνο. Το Σαββατο το μεσημερι μετα απο μια ωραια βολτα στο κεντρο κατευθυνθηκα στο Biergarten DSCF0040.JPG εκει το μενου περιελαμβανε κοτσι schweinshaxe_otg_josl_2.jpg και...μπυρες!!

Κατα τις 15.00 λεω δε παιρνω το δρομο προς το Konigsplatz munich-konigsplatz.jpg.οπου επαιζαν οι Status_Quo-1-246-226-85-nocrop.jpg

Με τα πολλα εφτασα στο ταμειο.

-Ποσο εχει το εισιτηριο?

-65

-χμ...καλα.

Αμεσως ηρθε ενας τυπας και μου λεει μηπως θελεις εισιτηριο? Ναι του λεω ποσο? 65 μου λεει το πηρα 50 θα στο δωσω. Μπα ευχαριστω του λεω. 40? μπα οχι φιλε του λεω αστο αν θελεις σου δινω 30. Ε οχι και 30 μου λεει. Καλα αστο του λεω και γυρναω να φυγω. 35 μου λεει? ΔΩΣΤΟ του λεω και πριν προλαβω να καταλαβω τι εγινε ημουν μεσα στο συναυλιακο χωρο. Τεραστιος χωρος και ΤΙΝΓΚΑ. Επαιξαν κατι πολυ μα πολυ κλαϊν στην αρχη μετα καποιοι καλυτεροι και μετα καποιοι αλλοι και κλεισανε τα support με αυτους

οι οποιοι ειχαν εναν κιθαρισταααααααα.....μιλαμε πολυ παιχτης.

Ηπιαμε αλλη μια μπυριτσα φαγαμε τα καθιερωμενα bratwurst και λιγο μετα τις 9 ανεβηκαν στη σκηνη οι STATUS QUO με αυτο

και εγινε ενας ψιλοπανικος. Ηταν ωραιοι παιξαν 1.45 και περασαμε ομορφα. Πολυ τελε ρε παιδι μου. Και ξερος RNR ηχος. αμεσως μετα  12%20Hard%20Rock%20Cafe%20Munich.jpg Ημουν εξαντλημενος απο την ορθοστασια 6.30 ωρες κι ετσι αποχωρησα μετα απο ενα ποτο για υπνο.

 

Η επομενη μερα με βρηκε στο σπιτι των παιδιων που με φιλοξενουσαν αραχτο. Κατα τις 18.00 ξεκινησα και μετα απο μια συντομη βολτα στη Marienplatz κατεληξα και παλι στην ιδια πλατεια οπου θα εξελισσοταν ενα ακομα υπεροχο βραδυ σημερα ομως με the-eagles-band.jpg

Ενιωσα τοσο ομορφα οταν εφτασα στο συναυλιακο χωρο και ειδα τον ιδιο χωρο γεματο με....καρεκλες!!! Ω ρε φιλε λεω λουκανικο μπυρα καθιστος και γουστα! Αγορασα το απαραιτητο αναμνηστικο μπλουζακι χτυπησα δυο λουκανικακια και δυο μπυριτσες και απο λαυσα ενα υπεροχο συγκροτημα με μια τυπισα που μου αρεσε πολυ. ηταν αυτοι http://www.youtube.com/watch?v=XDDAcAeFxZg. Πολυ ωραιοι.\

Στις 20.45 ακριβως βγηκαν οι EAGLES και παιξαν:

 

Seven bridges Road

How long

Hotel California

Peaceful Easy Feeling

I Can't tell you why

Witchy Woman

Lyin Eyes

Long road out of Eden

Walk Away

Boys of Summer

In the city

The long run

Life's been good to me

Κανα Δυο Τρια που δε τα ηξερα

Heartache Tonight

Life in the fast Lane

 

Encore:

 

Take it Easy

Rocky mountain Way

Desperado

 

Κι ετσι ολοκληρωθηκε η ωραιοτατη βραδια!

 

Πηγα για υπνο και την επομενη ημερα μετα απο ενα ωραιοτατο γευμα με Spare ribs

spare-ribs-1024x768.jpg πηγα στο αεροδρομιο και πισω στα σκ@τ@ !!!

 

Αυτα συνοπτικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα τέτοια ρε Άγγελε. Μπράβο.

Αλλά για ένα όνειρο ζωής, πολύ στο μπυροκρεατικό μας φλόμωσες την περιγραφή....  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια πραγματα.

Πολύ στο μπυροκρεατικό μας φλόμωσες την περιγραφή....  ;D

 

Ακομα πιο ωραια πραγματα.Και οι μπαντες και οι μπυρες και τα κρεατα.

Μακαρι να χεις συχνα την ευκαιρια για τετοια!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα φωτο απο ολα εκτος απο τους .......Eagles.(εκτος αν φταιει το πυρωμενο τειχος)

Μπραβο παντως εισαι τυχερος που τους ειδες, το western-like στυλακι που αποπνεουν ειναι μοναδικο.Κι εγω τους γουσταρω πολυ.

 

ΥΓ

Αυτο το take it to the limit ποτε δεν μπορω να το μετρησω σωστα.Αν το τραγουδαω κι ολας (οχι οτι τραγουδαω αλλα λεμε) κλάφτα Χαραλαμπε.Κριμα που δεν το ειδα στο set list

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

γεια χαρά

τυχαία σε μια αναζήτηση στο google βρήκα το θέμα και... :) :) :)

δεν μπορούσα να φανταστώ ότι στις 25.6 στην konigsplatz στη συναυλία της μεγαλύτερης ροκ μπάντας έβερ  8) υπήρχε κι άλλος Έλληνας που΄ταξίδεψε ειδικά γι΄αυτήν από Ελλάδα (έστω κι αν ήταν για την αυριανή συναυλία των Eagles)...

τεσπα το καταχάρηκα όταν το είδα και βάζω τρια βιντεάκια που ανέβασα στο youtube από εκείνη τη βραδιά ειδικά αφιερωμένα στον solega...

 

Long Live the Mighty Status Quo

 

[flash=200,200]

 

[flash=200,200]

 

[flash=200,200]

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου