Προς το περιεχόμενο

Fender twin reverb blackface 135RMS


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα noiz!

Από χτες στις 9,30 μμ, είμαι περίφανος κάτοχος αυτού του ενισχυτή.

Είχε Αγοραστεί το 1983 και από τότε έχει παίξει το πολύ 20 ΛΕΠΤΑ!

Φυλασσόταν σε ΝΤΟΥΛΑΠΑ 23 Χρόνια!!!!!! Δεν έχει κόκκο σκόνης πάνω του! ακόμα και το αυτοκόλλητο με τα serial numbers των λυχνιών είναι κολλημένο λίγο πιό μέσα από αυτές και είναι πεντακάθαρο λες και αγοράστηκε ΧΤΕΣ!!!! Το πιθανότερο είναι να είναι μοντέλο ανάμεσα 1978-82 στοκ, και αγοράστηκε το 1983. Θα κοιτάξω καλύτερα σήμερα το "ταμπελάκι" και θα το ψάξω στο νετ αν και από ότι θυμάμαι έχει ένα serial F130..... και αναφέρει ότι είναι προιόν της CBS corporation άρα μέχρι 82-83. Foto από τον ενισχυτή και την Les Paul μέχρι σήμερα το απόγιομα πιστεύω να έχω ανεβάσει. Κλιπάκια πιό χλωμό αλλά θα γουίλ τράι

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μεγειές!!! Και καλόπαιχτος!

 

Που το βρήκες σε καινούργια κατάσταση βρε τυχερούλη??? Πόσο αν επιτρέπετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κατάστασή του fleamail είναι ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ στην κυριολεξία της λέξης. Όσο για την τιμή....... καθάρισαν κάτι ξαδέρφια μουσικοί του Λαικού πενταγράμμου...... δεν λέω γιατί θα με βαρέσετε, ή μάλλον ας το πάρει το ποτάμι 100 ευρώ άφησα..... (παραπάνω ήθελα, αλλά δεν με άφησαν γιατί ήταν ΤΡΕΛΛΗ ΑΚΡΗ!) :oops: :oops: :oops:

Θα κανονίσω με τον superfunk γρήγορα γρήγορα να ρίξει μιά ματιά ώς πολύ πιό ειδικός και παμπαλαίουρας από εμένα να μου πεί απ εντ ντάουν τι κελεπούρι μού κατσε! :wink:

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω θα βρεις οτι Info θες

 

http://www.ampwares.com/ffg/

 

Καλοπαιχτος,αντε να τον μετατρεψεις συντομα σε blackface αφαιροντας το αισχρο master volume & κατι αλλες τραντζιστορατες βλακειες που εβαλε η Fender για να τον "βελτιωσει".

 

Εννοειται οτι για να αγορασεις σημερα εναν αντιστοιχης κατασκευης point to point ενισχυτη ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ουτε 3500 ευρω δεν σου φτανουν :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νίκο και γω πίστεψα ότι ήταν ο s/f δεν θυμόμουν καλά όταν τον είχα δει πριν 3 βδομάδες. Τελικά η "πλάκα" είναι μάυρη πάνω στα ποντεσιόμετρα, και έχει ξεχωριστά το master volume.

Επειδή είμαι σε μία εταιρεία στην μεταμόρφωση και ποστάρω εκτός γραφείου, μόλις γυρίσω θα τσεκάρω το λινκ που μου στέλνεις

 

Επίσης thx guys, θα κοιτάξω να φτιάξω κανα κλιπ σήμερις το απόγευμα αν βέβαια επιτρέψει η δουλειά.....

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοτε υπαρχει περιπτωση να ειναι ο TWIN REVERB II (1983-1986)σχεδιασμενος απο τον PAUL RIVERA,αν στειλεις φωτο θα σου πω ποιος ειναι.

 

Δεν φανταζομαι να εχει κοκκινα κουμπακια???γιατι τοτε και τα 100 που εδωσες πολλα ειναι!! :cry:

 

ετσι μοιαζει??

 

twin_reverb_ii_combo_f.jpg

 

τρεμολο εχει?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είμαι εκτός θα σου πω ότι το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν έχει κόκκινα κουμπάκια, αλλά μαύρα. Επίσης 'εχει κανάλια : Clean & bright switch on/off.

Vibrato και bright switch on/off, και τρέμολο. και ξεχωριστό Μάστερ Volume.

Από λυχνίες διαθέτει 4χ 6L6 GC τελικες και 6 προενίσχυσης διαφόρων τύπων όπως 12ΑΧ7/12ΑΤ7/70523... κάποιο τέτοι νούμερο που δεν το θυμάμαι καλά απ έξω.επιστρέφω σε μία ώρα στο μαγαζί και ανεβάζω φωτό. Η φωτό που δίνεις δεν φένεται από το PC π[ου είμαι τώρα

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου