Προς το περιεχόμενο

64bit windows 7 ultimate σε laptop?


foxxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε Foxxx, μια χαρά θα δουλέψει το Toshiba σου, ακόμα και με Win7 32bit, δεν είναι ανάγκη να πας σε 64άρια αν δεν είσαι σίγουρος ότι θα βρεις 64άρηδες driver, έστω και απο Vista*.

 

Τώρα η αλήθεια είναι ότι 64bit XP drivers δεν παίζουν για σημερινά PC, αλλά επίσης δεν υπήρχαν και διαθέσιμοι ακόμα και όταν βγήκαν τα 64άρια ΧΡ.

Εγώ τα έχω αγορασμένα από τότε που βγήκαν και δυστυχώς δεν κατάφερα να τα κρατήσω σε κανένα απ'τα PC μου για τους παραπάνω λόγους.

Ειδικά (τότε) στην περίπτωση της Creative που είχα και κάρτα ήχου (SoundBlaster Platinum Pro II) και web camera δεν δούλεψε κανένα απ'τα δύο και ας μου έστειλαν με e-mail "άλλους" driver. Εν αντιθέση με τα 32άρια που έπαιζαν όλα καλά.

Στα 64bit Win7 τα πράγματα είναι πιο απλά ακόμα και με παλιό hardware, *αρκεί να υπάρχει ένας 64άρης driver έστω και Vista και τα 7αρια θα το εγκαταστήσουν μια χαρά.

 

Επίσης τα 7άρια δεν είναι καθόλου βαριά ακόμα και για μηχανήματα 3-4 χρόνων, αρκεί να υπάρχουν 2-3GB Ram (ή και παραπάνω).

 

Τέλος ένα tip για όσους δουλεύουν 7άρια, είναι ότι το ReadyBoost δουλεύει απίστευτα καλά (σε αντίθεση με τα Vista) και καλό θα είναι να "χαραμίσετε" ένα 4GB στικάκι μόνο γι'αυτή τη δουλειά. Η διαφορά είναι τεράστια.

 

 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου