Προς το περιεχόμενο

Les paul guitar kit


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια!

 

Κοιταζα στο guitarfetish.com και επεσε το ματι μου σε αυτο εδω το kit

http://www.guitarfetish.com/Solid-Mahogany-LP-Kit-with-34-Thick-Maple-Top-Flamed-Veneer_p_1994.html

 

Ειναι και set neck και λεει οτι ειναι solid mahogany και οτι εχει παχυ maple καπακι

 

Μπορει να βγει καλο αποτελεσμα απο αυτο το kiτ? Γιατι βλεπω η τιμη ειναι αρκετα χαμηλη.

 

Ακουω γνωμες! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαράκο έχει ξανα σηζητηθεί το θέμα.Αυτά τα κιτ είναι πιό πολύ για να λές ότι έκανες μια κιθάρα custom μόνος σου.Μην περιμένεις να βγεί κάποιο αξιόλογο όργανο.Εχω φτιάξει κάποιες στο παρελθόν  απο κιτ.Οχι τη συγκεκριμένη όμως.Δεν μου άρεσε καμία.Αν θές να ασχοληθείς όμως για να δείς τη διαδικασία για το πώς φτιάχνετε όμως (για τη φάση δηλαδή) είναι καλή.Μπορείς να βρείς έτοιμες κιθάρες σε αυτά  τα χρήματα και με λίγα παραπάνω που να παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν να αγοραζεις μια φθηνη epiphone...

 

Γενικοτερα σε αυτα το κιτ τα ξυλα ειναι μαπα και τα ξυλα ειναι το πιο σημαντικο πραγμα, ολα τα αλλα διορθωνονται.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου