Προς το περιεχόμενο

Παω Τουρκια για πιατα-συμβουλές παρακαλώ


hampis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελος του αλλου μηνα εχω κανονισει ταξίδι με άλλους 2 γνωστους Ελληνες drummer (απο το χωρο της metal σκηνης) στην Κωνσταντινούπολη και συγκεκριμενα στο εργοστασιο της Masterwork για πιατινια και μπακλαβα. ;D

 

Θυμαμαι οτι ειχαν γινει 2-3 αναφορές σε αυτο το φορουμ για ταξιδια στην Πολη και για καποια καταστηματα σε κατι πλατειες με καλες τιμες.

 

Οποιος εχει εμπειρια απο αγορα πιατινιων οποιασδηποτε φιρμας παρακαλαω ας μας διαφωτισει λιγο που να παμε ,τι να δουμε τι, να παρουμε και τι να αποφυγουμε.

 

Ευχαριστω ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πιάτα θα βρείς πολλά, μιλάμε για μεγάλη ποικιλία. Εχω ακούσει ότι τα Vileroy Boch στη Τουρκία κατασκευάζονται. Για ποτήρια όμως θα σε γελάσω. Δε ξέρω τη τύφλα μου. ;D ;D ;D

 

Πλάκα κανω. Καλό "τα ξύδι" φίλε μου, είναι ωραία στη Πόλη. Φαγητό, ποτό, γλυκά, και φυσικά χανούμια, είναι και γ@μώ.

Να περάσεις super. Οσο αφορά τα "πιάτα".......κιθάρίστας είμαι, δε μπορώ να σε συμβουλέψω.

TO BEER OR NOT TO BEER

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Istanbul φυσικά http://www.istanbulcymbals.com/

 

Είχα πάει πριν κάτι χρόνια και ο αδερφός μου είχε πάρει πολλά τέτοια. Πολύ καλά. Τα παίρνεις σχεδόν στη μισή τιμή απ'ότι τα πουλάνε εκτός και έχεις και τρομερή μεταπωλητική αξία.

 

Πρόσεξε, όμως, να μην πας στο εργοστάσιο. Εμείς δεν ξέραμε και πληρώσαμε ταξί να πάμε στο εργοστάσιο τους γιατί έτσι είχαμε δει στο site τους αλλά τελικά δεν πουλάγανε από κει (λογικό).

Σε οποιοδήποτε μουσικό μαγάζι τα έχουν πάντως. Δεν θυμάμαι που τα είχαμε πάρει εμείς αλλά ήταν σε έναν μεγάλο εμπορικό δρόμο, όχι ακριβώς πλατεία. Ήταν 'κοντά' στο υδραγωγείο του ιουστινιανού πάντως και έβγαινε στον βόσπορο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Istanbul φυσικά http://www.istanbulcymbals.com/

 

Είχα πάει πριν κάτι χρόνια και ο αδερφός μου είχε πάρει πολλά τέτοια. Πολύ καλά. Τα παίρνεις σχεδόν στη μισή τιμή απ'ότι τα πουλάνε εκτός και έχεις και τρομερή μεταπωλητική αξία.

 

Πρόσεξε, όμως, να μην πας στο εργοστάσιο. Εμείς δεν ξέραμε και πληρώσαμε ταξί να πάμε στο εργοστάσιο τους γιατί έτσι είχαμε δει στο site τους αλλά τελικά δεν πουλάγανε από κει (λογικό).

Σε οποιοδήποτε μουσικό μαγάζι τα έχουν πάντως. Δεν θυμάμαι που τα είχαμε πάρει εμείς αλλά ήταν σε έναν μεγάλο εμπορικό δρόμο, όχι ακριβώς πλατεία. Ήταν 'κοντά' στο υδραγωγείο του ιουστινιανού πάντως και έβγαινε στον βόσπορο

 

Απο την masterwork εχουν προθυμοποιηθει να ερθουν να μας παραλαβουν και να μας πανε στο εργοστασιο και μαλιστα μερα (Σαββατο) που συνηθως ειναι κλειστο.

Συμφωνω για τα istanbul (εχω ηδη 2) αν και εχω το μυαλο μου στα effects της masterwork.Απο zildjian παιζει τιποτα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φιλε δεν εχω ιδεα απο πιατα κλπ αλλα το μονο που ξερω για την αγορα της τουρκιας ειναι οτι επιβαλεται το μεχρι τελικης πτωσεως παζαρι. 100 σου λεει 20 του λες να το παρεις 40.

 

ειχαν παει κατι φιλοι μου να αγορασουν παραδοσιακα οργανα και στο πρωτο την πατησανε δεν παζαρεψαν στο δευτερο που πηραν το κολάι το πηραν πολυ φτηνοτερα.

 

καλο ταξιδι  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bosphorus ;D

 

+1000

 

τα καλυτερα τουρκικα πιατα,εχω παει και στο "εργοστασιο" (τι εργοστασιο δηλ.μια καλυβα με κατι γερους που ολη τη μερα πιατινια κοπανανε,αν μπορεις να πας αν παρεις πολλα θα σουβλισουν και....αρνι για παρτη σου.... ;D)

 

Στην ISTANBUL  sτο τερμα της ISTIKLAL KADECI  εχει πολλα μαζεμενα μαγαζια και προς το τελος τους ειναι η Bosporus.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Στην ISTANBUL  sτο τερμα της ISTIKLAL KADECI  εχει πολλα μαζεμενα μαγαζια και προς το τελος τους ειναι η Bosporus.

 

Μαγαζια με μουσικα οργανα γενικα εννοεις ή μόνο για πιατίνια ?

Παιδια ευχαρίστως να φέρω μπακλαβά και να σας πω και τις εντυπωσεις μου μιας και υποθέτω θα ενδιαφερει αρκετούς ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα για τι τιμες μιλαμε?

εχει να μας δωσει καποιος μια ταξη μεγεθους?

 

και τελος, γιατι δεν βλεπω να αναφερονται δασμοι σε κανενα απο τα θεματα για πιατα παο την τουρκια?

τι παιζει?

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου