Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα στα ηλεκτρικά Esp Ltd ec 1000


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους,

 

Όπως προϊδεάζει και ο τίτλος του θέματος μάλλον η κιθάρα μου έχει θέμα στα ηλεκτρικά της ( η κιθάρα είναι η Esp Ltd ec 1000). Πιο συγκεκριμένα δεν μπορώ να παίξω καθόλου καθαρά καθώς ο ήχος "τζιτζικίζει". Την βάζω καρφί σ'έναν vox ac 4 tv που είναι λαμπάτος και έχει μόνο clean κανάλι και θαύμα έχω distortion!  ;D Έχετε ιδέα τι πρόβλημα μπορεί να έχει και αν είναι δύσκολο και ακριβό να διορθωθεί?  ;D Επίσης μέχρι να διορθωθεί το πρόβλημα υπάρχει θέμα άμα συνεχίζω να παίζω με την κιθάρα σε βρώμικους ήχους? (πχ υπάρχει περίπτωση να κάψω κάτι ή να χειροτερέψει το πρόβλημα?)

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Η δουλειά αυτού του ενισχυτού είναι να παραμορφώνει με αυτόν τον τρόπο αν τον έχεις πάνω από το 2-3 με hot μαγνήτες.

Μήπως δεν έχεις πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι αποκλείεται γιατί για να αποκλείσω ότι δεν είναι πρόβλημα ενισχυτή έβαλα την κιθάρα στον υπολογιστή και με clean patch στο guitar rif πάλι τα ίδια. Και άσε που τον ενισχυτή τον έχω πολύ καιρό και έπαιζα όποτε ήθελα clean ήχους και όταν έβαζα την κιθάρα καρφί και όταν έπαιζα μέσω πεταλιέρας κάτι που τώρα δεν γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως υπάρχει πρόβλημα με την γείωση....Έχω παρόμοιο θέμα ( τζιτζικίζει και ενίοτε μου κόβει το gain )με 2 schecter και δεν ξέρω τι απ όλα να επιδιορθώσω. Πιθανώς να θέλει σφύξιμο το τζακ ή αλλαγή τα καλωδιάκια που έχει μέσα...........Εκτός κι αν ευθύνεται το καλώδιο της κιθάρας

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι active?

 

αν ναι, τότε υπάρχει βλάβη στα ηλεκτρονικά της

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαταρία άλλαξες;  Τα συμπτώματα ταιριάζουν με αυτα της πεσμενης μπαταριας.

 

Έλειπα αυτές τις μέρες από το σπίτι και δεν μπορούσα να πειράξω την μπαταρία  ;D Μακάρι όλων τα προβλήματα να λύνονται έτσι(και με 3,5 Ευρώ  ;D ) Να 'σαι καλά φίλε, δεν πήγε καν το μυαλό μου στο πιο απλό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλειπα αυτές τις μέρες από το σπίτι και δεν μπορούσα να πειράξω την μπαταρία  ;D Μακάρι όλων τα προβλήματα να λύνονται έτσι(και με 3,5 Ευρώ  ;D ) Να 'σαι καλά φίλε, δεν πήγε καν το μυαλό μου στο πιο απλό!

 

;D

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου