Προς το περιεχόμενο

Tama Imperialstar


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ θα σου πρότεινα τις μικρότερες διαστάσεις δηλ. 10-12-14-14-20. Οι μεγάλες ειδικά στα φτηνά σετ ακόμα και με καλά δέρματα ''βαβουριάζουν'' πολύ (γκλοοοοοαν), Άσε που πιάνουν και λιγότερο χώρο  8).

 

http://www.thomann.de/gr/tama_imperialstar_studio_mcs_mnm_rw.htm

Βγαίνουν και με μεταλλικό

http://www.thomann.de/gr/tama_imperialstar_studiomcsbk.htm

και με ξύλινο ταμπούρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω παιδες! Να ρωτησω και κατι τελευτεο;; επιδη ειδα τα λινκς που μου εδειξε ο ippex γιατι τοσο μεγαλη διαφορα τιμης στο κιτ με τα μικροτερα σε μεγεθος τυμπανα;; και επισης οσο ποιο μικρα ειναι τα τυμπανα τοσο καλυτερο ηχο εχουν;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι τοσο μεγαλη διαφορα τιμης στο κιτ με τα μικροτερα σε μεγεθος τυμπανα;;

 

Λιγότερο ξύλο....

 

και επισης οσο ποιο μικρα ειναι τα τυμπανα τοσο καλυτερο ηχο εχουν;;

 

Όσο μικρότερο το τύμπανο τόσο πιο ψηλές συχνότητες έχει (τόνο). Αυτό είναι καλό σε μία μπάντα γιατί δεν συγχέονται οι συχνότητες του μπάσου με των τυμπάνων και έτσι είναι ευδιάκριτα και τα 2.

Απο κεί και πέρα είναι θέμα γούστου. Εγώ έπαιζα για 4 χρόνια στα μεγάλα και τώρα πήγα στα μικρά και πλέον δεν υπάρχει πιθανότητα επιστροφής! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ippex στα links που μου εστειλες απο το thomann η ιμπεριαλ σταρ με τα μικροτερα τυμπανα γιατι ειναι πιο ακριβη απο αυτη με τα μεγαλυτερα τυμπανα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ippex στα links που μου εστειλες απο το thomann η ιμπεριαλ σταρ με τα μικροτερα τυμπανα γιατι ειναι πιο ακριβη απο αυτη με τα μεγαλυτερα τυμπανα???

 

Βασικά απο το λίγο που έψαξα μόνο εκείνο το σετ (το συγκεκριμένο χρώμα) που έδειξες στην αρχή είναι το πιο φτηνό, και μετά όλα τα υπόλοιπα μικρά μεγάλα είναι λίγο πιο ακριβά.

Τώρα ο λόγος μάλλον έχει να κάνει με το τί στόκ έχουν κάνει ποιός ξέρει... Ή απλά είναι έτσι η πολιτική της εταιρίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου