Προς το περιεχόμενο

κερι μαγνητων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οκ,οπότε βρήκα αυτό το site με αυτά:

-http://www.ergastirimorfes.gr/keria/keria-waxes/keria-waxes-parafini-Soft%20_paraffin

-http://www.ergastirimorfes.gr/keria/keria-waxes/keria-waxes-beeswax_white

 

Πιστεύω οτι θα κάνω την δουλειά μου, όχι???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

δε νομιζω οτι αξιζει να κατσεις τώρα να φτιάξεις μαγνητη  αδερφέ εγώ πηρα ενα σετακι texas special αλλα ειχε σκασμενη περιελιξη και ρωτησα 1-2  ανθρώπους , το δυσκολο δε ειναι να τυλιξεις (που εδώ που τα λεμε πρεπει να είσαι αργοσχολος για να κατσεις να το κανεις ) το προβλημα είναι οτι θα συσκολευτεις να βρεις τετοια διατομή  πηνιο και εκτος που θα βγαλεις τα ματια σου, μιλαμε για 1/10 της ανθρωπινης τρίχας κεφαλιού περίπου , θα  πρεπει να κανεις και καμια πατεντα με κανα δραπανο  για να τυλιγεις , το προβλημα αν πουμε οτι αυτα δε σε φοβίζουν ειναι οτι ειναι πολυ ευαισθητα τετοιου είδους πηνία και παιζει να κοπεί για την πλάκα.. 

παντως για να σε boostaro λιγο  ξέρω μουσικό που παλιά εφτιαχνε μονος του μαγνητες για παρτυ του , αυτο που μπορεις να κανεις αν θες να πειραματιστεις είναι να αφαιρέσεις λίγο σύρμα  μπας και πετύχεις καμια χροια διαφορετική  τι να πώ , ξέρεις πιστευω που πας να μπλέξεις ε ;

Κεράκι της Λαμπρής να λιωθεί και να εμποτίσει το πηνίο.
εγώ νομιζω οτι είναι λουστραρισμένα τα πηνία  πάντως.

λιγο που κοιταξα μαγνητες single coin παντω βγαζουν 3 καλωδια  μπορει μεν να εχει 6 μαγνητες για καθε χορδή αλλα ειναι σε σειρά  δηλαδη δεν κατεβαίνει  καθε μαγνητης  αυτονομα , μετα θα πρεπει να γειωσεις και το cover του neck, επισεις θα πρεπει να παιξεις και με το υψος  απο τα μαγνητακια - χορδή  που βγαινουν απο το επανω μερος και εφοσον θα παιδευτεις θα πρεπει να προσαρμοσεις με ατσαλινη  η κατι χαλκινο ισως στο πισω μερος  αναλογα τι ήχο θες να πετυχεις αν το κανεις ψαξτο καλα.

μπλουζάκι και άγιος ο θεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου θα σου πρότεινα να πάρεις πρώτα ένα έτοιμο ΦΤΗΝΟ μαγνήτη και να του βγάλεις τα μάτια.

Να τον ανοίξεις, να τον κόψεις, να τον ράψεις και μετά, και αφού έχεις διαβάσει κάποια πράγματα παραπάνω γιατί από ό,τι βλέπω θέλεις και κάποια πληροφόρηση, να ασχοληθείς με δική σου κατασκευή.

 

Αλλιώς δεν έχει απολύτως κανένα νόημα να χάσεις το χρόνο σου.

 

τον ξεμπαρλακοσα !!!!!!  :P και ξανά λέω όλα καλά αλά δεν ξέρω που μπορώ να βρω τ πλακέ μαγνήτη που είναι από κάτω!!!! για τοις σπείρες ξέρω ένα τοπικό μαγαζί που φτιάχνει περιελίξεις για μοτέρ οπότε είμαι οκ αν βρω μαγνήτη εκτός από αυτόν που έβγαλα από τον μακαρίτη  :D  :D !!  ακόμα ξέρει κανείς που θα βρω διαστάσεις απο γνωστούς μαγνήτες ?

 

όλα είναι σχετικά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τοις σπείρες ξέρω ένα τοπικό μαγαζί που φτιάχνει περιελίξεις για μοτέρ οπότε είμαι οκ
το λες και μονος σου μοτέρ !  Τι σχεση εχει ο μαγνητης πως θα στο τυλιξει και με τι πηνιο  και που να το βρει  και αντε και ολα πηγαν ομορφα πόσο θα σου βγει?  και τι θα σου βγει  αντε και τα κανες και  στο τέλος ολα καλα απο ηχο ? οτι νανε γουρουνι στο σακί?  Αν θες πιστεψε με αλλα δεν εισαι καθολου οκ  ;D , θα το καταλαβεις μολις του διξεις τον μαγνητη σου κοιτα το προσωπο του και θα καταλάβεις αν αξιζει να ασχοληθεις !

μπλουζάκι και άγιος ο θεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το λες και μονος σου μοτέρ !  Τι σχεση εχει ο μαγνητης πως θα στο τυλιξει και με τι πηνιο   και που να το βρει  και αντε και ολα πηγαν ομορφα πόσο θα σου βγει?   και τι θα σου βγει  αντε και τα κανες και  στο τέλος ολα καλα απο ηχο ? οτι νανε γουρουνι στο σακί?  Αν θες πιστεψε με αλλα δεν εισαι καθολου οκ  ;D , θα το καταλαβεις μολις του διξεις τον μαγνητη σου κοιτα το προσωπο του και θα καταλάβεις αν αξιζει να ασχοληθεις !

 

πιστεύω πως έχει μηχάνημα για σπείρες γιαυτό τ λέω !....

γιαυτό ζητάω και διαστάσεις από γνωστούς μαγνήτες !! για να πλησιάσω όσο μπορώ κάποιους συγκεκριμένους ήχους!

όλα είναι σχετικά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για σπειρες μοτερ οχι για μαγνητες κιθαρας, δεν χανεις να ρωτησεις παντως.

 

Αυτό θα κάνω αλλά θα τ αφήσω για αργότερα τ χειμώνα μπορεί να μην κάνω κ τπτ αλλά τσπα.

όσο για τ κέρωμα του μαγνήτη είδα ένα βίντεο στο youtube που ένας τυπάς είχε βάλει στο βάζο με τ κερί, μέσα τ μαγνήτη και είχε μια υποδοχή που έπαιρνε αέρα (με κομπρεσέρ) μάλλον !!

 

 

όλα είναι σχετικά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου