Προς το περιεχόμενο

Αναβαθμιση σετ μεχρι 1500 euro


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα.θελω να αλλαξω το σετακι μου και να ανεβω λιγο9παντα για καινουργιο).  θελω να μου πειτε εντυπωσεις απο τα σετ που εχεται παιξει.εχω παιξει σε gabriel και pearl vision και export.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα.θελω να αλλαξω το σετακι μου και να ανεβω λιγο9παντα για καινουργιο).  θελω να μου πειτε εντυπωσεις απο τα σετ που εχεται παιξει.εχω παιξει σε gabriel και pearl vision και export.

 

Yamaha Stage Custom Birch!  ;D

 

ΟΚ...λοιπόν Gabriel GAT καλό drumkit και τα μεγεθη που βγαζει είναι:

Κάσσες 20 και 22

Τομ 8 10 και 12

Βαθυα 14 και 16

Tαμπουρο 14

Δε βγάζει 13 και 14 τομ ούτε 18 βαθύ

Αν δε σε απασχολούν τα μεγεθη που δεν βγάζει χτύπα τη αβλεπί! πολύ καλο kit!

 

Η Vision είναι η ''καινούργια'' Export

 

Για μένα πάλι yamaha stage custom... ;D KILLER!

 

Nα ξέρεις ότι Yamaha, Pearl, Tama δινουν και hardware της προκοπής...τα Gabriel είναι χωρις Hardware και αυτά που πουλάει δεν είναι καλά, είναι όμως πολύ καλά τυμπανα σε σχεση με τα pearl, tama κλπ κλπ

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα σου προτεινα ΤΑΜΑ.Εγγυηση!Πολυ καλα σετ στην τιμη που ψαχνεις,αριστη ποιοτητα και hardware της προκοπης,οπως ανεφερε κ ο προλαλησαντας.Εχω παιξει σε Pearl,Gabriel,Sonor,DW,Maxtone,Powerbeat και οτι αλλο μπορεις να φανταστεις.Τα ΤΑΜΑ ειναι μεχρι στιγμης ο,τι καλυτερο για μενα και απο θεμα ηχου,αλλα και ποιοτητας.Το καλυτερο βεβαια ειναι να δοκιμασεις και να διαλεξεις αυτο που σου αρεσει περισσοτερο,αλλα εφ'οσον θες αποψεις,αυτη ειναι η δικια μου.Εσυ ομως ξερεις καλυτερα τι ηχο θες,οποτε εχε στο πισω μερος του μυαλου σου και τις αποψεις των συνφορουμιτων και να διαλεξεις με γνωμονα το στιλ μουσικης που παιζεις,πως παιζεις και(βασικο για μενα) τι σου κανει 'κλικ' και στο ματι.Αυτα.Καλη αγορα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφιάλτη όπως βλέπεις λοιπόν οι απόψεις διίστανται. Και ο καθένας με το τεκμήριό του για την άποψη του. Τη στιγμή λοιπόν που εχεις ''αγνοια'', μη πελαγώσεις, ότι και να πάρεις καλό θαναι, ειδικά αν αλλάξεις και δέρματα (πάνω και κάτω)

 

Απλά και ο πωλητής που θα σε εξυπηρετησει, αν το πάρεις από Ελλάδα, καλό θα ήταν να είναι drummer, και όχι ''ο παλιος του μαγαζιου'' πχ.

 

Πάντως και Pearl μπορεις να δεις και Gretch και Tama και Gabriel και Yamaha, να τα δεις και να τα ακούσεις...

 

Καλές αγορές!

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

yamaha stage custom or pearl vision...

 

οσα σετ εχω παιξει τα σπανε!κι εχω παιξει πολλα κι απο τα δυο...

 

στα συν του περλ...καλυτερο hardware

 

στα συν του yamaha...ξυλινο σνερ(παλιοτερα ηταν μεταλικο και ΜΑΠΑ!!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θελεις μονο τυμπανα,αυτα αξιζουν μεχρι τελευταιας ...πενταρας... :)

 

http://www.thomann.de/gr/kirchhoff_atrium_5000_22schwarz.htm

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θελεις μονο τυμπανα,αυτα αξιζουν μεχρι τελευταιας ...πενταρας... :)

 

http://www.thomann.de/gr/kirchhoff_atrium_5000_22schwarz.htm

 

Sf έχεις κάνει καμία σύγκριση του kirchhoff με τα set που προτείνει ο kapdrums (yamaha stage custom or pearl vision);

 

ή

 

Αντίστοιχα εσύ kapdrums έχεις ακούσει καθόλου τα kirchhoff που προτείνει ο sf;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα kirchhoff παιζουν πολυ στη Γερμανια μια και εχουν φοβερες τιμες για την ποιοτητα τους (καλα δεν μιλαω καν για τα ακρυλικα kirchhoff που για μενα ειναι απο τα καλυτερα ντραμς στον κοσμο),τα Pearl δεν τα εχω ακουσει,τα stage custom ειναι επισης πολυ καλο deal.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα συν του περλ...καλυτερο hardware

 

η pearl εχει μακράν το καλύτερο και πιο ευχρηστο hardware, πχ το gyro lock και το wing lock είναι κορυφή!

 

όλες μου οι βάσεις ειναι pearl και ειμαι πολυ ευχαριστημενος

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω τυμπανα για να τα κρατησω για μια ζωη.για αυτο ρωταω εσας εδω ρε παιδια να ακουσω τις αποψεις για τα σετ που εχεται παιξει και να παιξω και εγω πανω σε αυτα για να δω τι μου κανει και τι οχι.και ευχαριστω για τις αποψεις για αυτα τα σετ που προτειναται εχοντας παιξει και σε αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου