Προς το περιεχόμενο

Under Stress {short film} - SnoozeLoop OST


WrTsXxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρίκε κανενας το καμέο του βλθε; Δεν είνε στους υποψιφιοι, κίτακσα πριοσεκτικα.

 

Ας πει κα΄ποιος που κσερει.

 

Μουσικη εντάξει αλλα ψιφίο. Μου έλιψε λίγη δίκασση.

 

Μονταζ μπούμι αφστηρό σα μοντερέησον.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ακούω καιρό τώρα για Σνουζλουπ εδώ μέσα αλλά δεν γνωρίζω ,συγχωρήστε μου την άγνοια :)

Το ταινιάκη μου άρεσε πολύ .Είναι αγχωτικό ,αλλά αυτό είναι που θέλει να μεταδώσει και αυτό καταφέρνει να κάνει με επιτυχία βοηθούμενο από το σύνολο .Σενάριο ,ηθοποιοί,μουσική.

Ειδικά προς το τέλος ,αυτό το επαναλαμβανόμενο μουσικό μοτίβο είναι απίθανο :)

Μπράβο  :)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονταζ μπούμι αφστηρό σα μοντερέησον.

+1

Ακούω καιρό τώρα για Σνουζλουπ εδώ μέσα αλλά δεν γνωρίζω ,συγχωρήστε μου την άγνοια :)

http://www.noiz.gr/index.php?topic=181657.0
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο παιδιά. Ωραία η μουσική επένδυση. Θα τολμούσα να πω ότι ο ήχος σας έχει σφραγίδα. Εχοντας ακούσει SL, άκουσα αυτό που λίγο-πολύ περίμενα να ακούσω. Μου άρεσε πολύ και μου άρεσε πως ταίριαξαν με την ταινία αλλά και μεταξύ τους αυτό το κολλάζ (γνώριμων θα έλεγα) ήχων (εύφημος μνεία στη κατεστραμμένη κιθάρα εκεί γύρω στο 8:00).

 

Αντίθετα με την ταινία που, εξαιρουμένης της πρωταγωνίστριας η οποία έδωσε μια αξιοπρεπή παράσταση, (για το τεχνικό μέρος δεν μπορώ να κρίνω αλλά μου ήταν αισθητικά ευχάριστο), η υπόλοιπη ταινία κινήθηκε στα σχηματικά παιδαριώδη κλισέ μιας αυτοβαυκαλιζόμενης κουλτούρας.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εκτίμησή μου για την μουσική επένδυση παραμένει, όπως έχει διατυπωθεί σε κατ'ιδίαν συνάντηση με τους δημιουργούς σε γνωστή μασονική στοά που στα διαλείμματα των συνεδριάσεών τους ηχογραφούν τα θαυμάσια reverbs που έχουν τα άλμπουμ τους. Μου έκανε εντύπωση το πόσο αβίαστα και φυσικά ταίριαζε η μουσική, η οποία προσέθετε μια ιδιαίτερη νότα στην ταινία που της πήγαινε πολύ.

 

Επίσης δεν ξερω αν ειμαι ευπροσδεκτος, αλλα μου χρωστατε μια σπιτική πίτα, και αφού τη φαω μπορω να μην ειμαι πλεον ευπροσδεκτος :) Αλλα μη χασουμε και την πίτα...

 

Κι εσένα τα ίδια σου τάξανε βλέπω... αλλά πίτα ακούω και πίτα δε βλέπω. Μας έχουν scamάρει για τα καλά μου φαίνεται. Εμάς και πόσους άλλους άραγε? Μήπως πρέπει επιτέλους να τηλεφωνήσουμε σε κανένα κανάλι?

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ωραίο το ταινιάκι. Η μουσική σας είναι born ready για κινηματογράφο! Μου άρεσε σε συνδυασμό με την εικόνα και τολμώ να πω ότι παίζει πολύ σημαντικό ρόλο στην ατμόσφαιρα, μάλιστα σε κάποια φάση είχα την αίθηση ότι βλέπω βίντεο κλιπ Snooz Loop με παρεμβαλλόμενες ομιλούσες σκηνές!

 

Εύγε παίδες! Εύχομαι και στο Αγιόξυλο (Hollywood)!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Όσον αφορά τη μικρού μήκους ταινία, μπορώ να πω, πως σε γενικές γραμμές, μου άρεσε.

  Ωστόσο, περίμενα πως η πρωταγωνίστρια θα έκανε κάτι δραστικότερο στο τέλος, για να πάρει τη δουλειά (πχ πνίγοντας τη βασική της ανταγωνίστρια στο νιπτήρα), καταπατώντας, έτσι, την ηθική/συναγωνιστική της φύση.

 

  Όσον αφορά το OST η γνώμη μου είναι, μάλλον, υποκειμενική, μια και δηλώνω fan του συγκροτήματος και είναι, το λιγότερο, καλή.

  Πάντως, έδενε και ωραία με τις σκηνές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλιστα σε κάποια φάση είχα την αίθηση ότι βλέπω βίντεο κλιπ Snooz Loop με παρεμβαλλόμενες ομιλούσες σκηνές!

 

Να σημειωσω πανω σ'αυτο, ότι αν μου παρουσιαζοταν ως βιντεο κλιπ των S/L (με μεγαλυτερο ρολο της μουσικής προφανως), θα ερχομουν γονατιστός μεχρι την Αθήνα (μεσα σε τρενο βεβαια) για προσκύνημα.

 

Και να μια εξαιρετική ιδέα αγαπητοι S&L Co.

 

 

 

ΥΓ: Σπυρο μην ανησυχας, θα κανονισουμε ταυτοχρονο πεσιμο, να δουμε που θα βρουν φούρνους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είσαι ευπρόσδεκτος στο Χολαργό.

 

Ο Χολαργός είναι το μέρος όπου ασφυκτιά κάθε ευυπόληπτος πολίτης. Υπάρχει οπτικοακουστικό υλικό, μέσω του οποίου μπορώ εύκολα να το αποδείξω.

 

  Ωστόσο, περίμενα πως η πρωταγωνίστρια θα έκανε κάτι δραστικότερο στο τέλος

 

+1, αλλά όχι για να πάρει τη δουλειά.

Ανταλλάσω ΔΕΚΟ με baja telecaster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1, αλλά όχι για να πάρει τη δουλειά.

Τώρα, που το ξανασκέφτομαι, έχεις δίκιο.

Έβγαλε το στρινγκάκι της, (κατα)πιέστηκε ψυχολογικά μέχρι εκεί που δεν πάει για μια (κωλ@)δουλειά και τελικά ξέσπασε στην clean cut κοπέλα και έφυγε.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου