Προς το περιεχόμενο

Κάρτα ή κονσόλα;


sPId_x

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Paidia exw to Korg Triton Le 76. skeftomoun na parw mia konsola kai hxeia. akousa omws oti den tha exoun toso kali piotita kai mou protathike na parw mia M-audio kai aftoenisxiomena hxeia. Egw afto pou thelw pros to paron einai na exw para poli katharo hxo. Skeftomai loipon na parw tin M-Audio Firewire 410 kai ta hxeia M-audio Studiophile BX5a . EInai kali epilogi i mporw na parw kati kalitero me mikrotero kostos? peite mou tis protaseis sas! Thanks!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Η κάρτα ήχου δεν χρειάζεται αν το μόνο που θέλεις είναι να ακούς το Triton. Για το συνδυασμένο κόστος της κάρτας και των ηχείων, αξίζει να ακούσεις όσο περισσότερα ηχεία μπορείς - σε καμία περίπτωση να μην επιλέξεις κάτι χωρίς να το έχεις ακούσει. Αυτό δεν σημαίνει ότι τα M-Audio δεν είναι καλά για τα λεφτά τους, αλλά σημαίνει ότι αυτό το "καλά" δεν έχει παρά μόνο υποκειμενική αξία σε αυτή τη κατηγορία τιμής.

 

Επίσης, σε παρακαλώ να γράφεις ελληνικά (όπως όλοι μας) και να αποφεύγεις τόσο απροκάλυπτες αναφορές σε προϊόντα διότι μπορεί να νοηθεί ως έμμεση διαφήμιση - κάτι που δεν επιτρέπεται.

 

Φιλικά.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...να αποφεύγεις τόσο απροκάλυπτες αναφορές σε προϊόντα διότι μπορεί να νοηθεί ως έμμεση διαφήμιση - κάτι που δεν επιτρέπεται.

 

Τι εννοείς Wow! με το παραπάνω?

 

Όταν δηλαδή οι κιθαρίστες του noiz γράφουμε ότι έχω το τάδε digitech ή το τάδε boss ή Fender' date=' Gibson κλπ κάνουμε έμμεση διαφήμιση;

Τι ήταν αυτό που σε παραξένεψες στην ερώτηση του sPId_x;

 

([i']Ρωτάω ειλικρινά χωρίς καμιά δόση ειρωνίας[/i])

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πάρουμε μία υποθετική ερώτηση : "Παιδιά, έχω 400 ευρώ, ποια μονιτοράκια να πάρω;" - και μία άλλη "Είναι καλά τα ηχεία ΤΑΔΕ;". Η διαφορά της πρώτης από τη δεύτερη είναι ότι η πρώτη έχει πολλές πιθανές απαντήσεις, ενώ η άλλη (επι της ουσίας) έχει μόνο δύο, ότι είναι καλά ή ότι δεν είναι καλά.

 

Αν πούμε ότι είναι καλά, τότε στην ουσία διαφημίζουμε άθελά μας ένα προϊόν, αν πούμε ότι δεν είναι καλά, το δυσφημίζουμε. Όταν το διαφημίζουμε, εξυπηρετούμε τον αντιπρόσωπο, ενώ όταν το δυσφημίζουμε εξυπηρετούμε τους ανταγωνιστές του.

 

Απλά νομίζω ότι ο πρώτος τρόπος να διατυπωθεί το ερώτημα είναι πιο κομψός, ενθαρρύνει την παροχή περισσότερων πληροφοριών (από ανθρώπους που έχουν αγοράσει μονιτοράκια στα 400 ευρώ) και επίσης είναι λιγότερο ύποπτος (εγώ αν ήμουν κρυφός αντιπρόσωπος, τέτοιες ερωτήσεις θα έκανα ;)).

 

Ελπίζω ότι δεν υπερέβαλλα, και ότι δεν στενοχώρησα κανέναν. Είμαι και λίγο καχύποπτος, ειδικά όταν τελειώνουν οι μπύρες... :)

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά εμένα μου φάνηκε πολύ παράξενη η απάντησή σου, γιατί πολλές φορές έχουν γίνει ερωτήσεις στο ΝΟΙΖ του στύλ:

"Τι λέτε για την Fendex Scatocaster Turbo 2? Αξίζει τα λεφτά της;"

 

και ΠΟΤΕ δεν παραπονέθηκε κανείς...

 

Anyway...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παραπάνω (καρτα ηχου, ηχεία) ή σε καλυπτουν ή δεν σε καλυπτουν!

Αν επιμενεις όμως στην παραμετρο "πολυ καθαρό ηχο" τοτε θα πρεπει να ψαχτείς σε πολυ μεγαλυτερα οικονομικά μεγεθη.

 

Εχει δικιο ο Eyeprotcol δεν κανει κακο να προσπαθουμε να ειμαστε λιγο διακριτικοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

eyprotocol εφυγες γρηγορα για μπιρες :)

επετρεψε να σε θεωρησω υπερβολικο για το παραπανω (μολονοτι κι εγω οταν βλεπω πρωτο ποστ καποιου σκεφτομαι πονηρα)

 

ακομα εδω εισαι?? :) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεταξυ μας παιδια...ο souperfunk ειναι πρακτορας της fender και προσπαθει να πολαπλασιασει τις πωλησεις της tele!!! :D :D

κατω οι τελε ζητω το τελεμαρκετιν :D :D

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου