Προς το περιεχόμενο

Κάρτα ή κονσόλα;


sPId_x

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως ο φίλος spid-x, μάλλον έχει καλές προθέσεις, και εκπροσωπεί την πάρτη του.

 

Επικοινωνήσαμε μέσω pm αρκετές φορές τον τελευταίο ενάμισι και αφού το παλικάρι είναι κάτοχος triton le, με ρώτησε κάποια απορίες του γι αυτό,

 

και στην κουβέντα με ρώτησε γενικότερα πώς να το ακούει καλύτερα αλλά και να έχει μελλοντικά την ικανότητα γιατι ακόμα μαθαίνει όπως μου εξήγησε για θέματα μουσικής τεχνολογίας και ηχογράφηση σε υπολογιστή τι τον εξυπηρετεί καλύτερα να αγοράσει, θυμίζοντας τον εαυτό μου πριν απο 3 χρόνια σχεδόν που ήξερα από synth και δεν είχα ιδέα απο υπολογιστή, και έμαθα σχεδόν τα πάντα μέσα απο το noiz και μέλη του που γίναμε φίλοι, όπως έχει συμβεί νομίζω σε πολλούς απο εμάς σε αυτό το θεικό δυκτιακό τρόπο των μουσικών , που δημιούργησε για εμάς ο πιο ευγενής άνθρωπος στον κόσμο, ο yameth (σλούρπ :lol: 8) )

 

Είμαι σίγουρος οτι το πόστ είναι κατ επέκταση της συζήτησής μας γιατι δεν πρόλαβα να του απαντήσω στα τελευταία 3 pm που μου έστειλε, και εξ άλλου τον είχα παροτρύνει να ρωτήσει και έξω για να πάρει περισσότερες γνώμες και να μην επηρεαστεί μόνο απο τις δικές μου υποδείξεις, για ευνόητους λόγους, και κυρίως γιατι πολλά απο τα μέλη που έχουμε είναι πλέον ειδικά και έχουν εμπειρία σε ανάλογα θέματα και μπορούν να κατευθύνουν καλύτερα.

 

Εξ άλλου νομίζω οτι η πλειονότητα των post στο Forum έχει τα χαρακτηριστικά της ενημέρωσης της, ανάλυσης της βοήθεια της επιλογής, της επιμόρφωσης, της διασκέδασης, ξέρετε we serve music !

 

Δεν νομίζω οτι είναι τόσο κακό να μιλάμε για προϊόντα με το όνομά τους και να τολμάμε της σύγκριση ή να αναφέρουμε τα πλεονεκτήματα η τα μειονεκτήματά τους, ούτε θεωρώ κακό να μιλάμε για ένα συγκεκριμένο προϊόν και να ρωτάμε κάτι γι αυτό,

 

Σίγουρα πρέπει να υπάρχει μια δεοντολογία. Δηλαδή δεν μου φαίνεται κακό να ρωτήσω. "Πιστεύετε οτι το triton le θα ικανοποιήσει στην αίσθηση έναν πιανίστα, Ρωτάω γιατι με καλύπτει σε ήχους και λειτουργίες αλλά με ενδιαφέρει η αίσθηση γιαιτ είμαι πιανίστας, τό έχετε δοκιμάσει?, πείτε μου γιατι δεν ξέρω και δεν μπορώ να πάω να το δοκιμάσω γιατι μένω στους Παξούς, και θα αργήσω να πάω σε πόλη μεγάλη, να ξέρω", εδώ αν έλεγα οτι είναι ακατάλληλο γι αυτήν την χρήση δεν νομίζω να το δυσφημούσα :lol: (

 

 

Επειδή ξέφυγα, απλά ήθελα να πώ αυτό για τον spid-x και πάω σπίτι να φάω γιατι σχολάω και πεινάω

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ελατε ρε παιδια ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ!

Εδω καθε δευτερο ποστ στο φορουμ αφορα τον Thomann & τη Rockinger στο παλικαρι που ρωτησε αν τα μονιτορ αυτα ειναι καλα τσινήσαμε?? 8O

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Οι "φάκελλοι" υποτίθεται "κάηκαν" το 81...ή να αρχίσω πάλι να φοβάμαι??? :lol:

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

cos_dr φου..φου ένα -ντίο..over :) εντώ brain πες τα ρε cos_dr γκιατί έχει αρχίσει και φυραίνει το ανατεματισμένο και βλέπει παντού κακούς :oops: ο brain μετα τις τελαιταίες εξελίξεις ζητάει επίσημα συγνώμη από τον spid-x :D

 

 

 

elavd:"Δηλαδή ρε παιδιά τι είμαστε εμείς; Οι "παλιοί" και οι "καταξιωμένοι" του Forum?

Δε συμφωνω καθόλου με την αντιμετώπιση ενός νέου μέλους (το οποίο μπορεί να είναι πολύ πιο ενημερωμένο/έμπειρο/αγνό άτομο από εμάς) με τη λογική "είσαι ένοχος μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου"...

Θα καταλήξουμε στο τέλος να λειτουργούμε ως γκέτο που πρέπει να δοκιμάσει ένα νέο μέλος του μέχρι να το "χρίσει" άξιο; "

 

δεν νομίζω να το έχω παίξει ποτέ παλιός ή καταξιωμένος και ούτε κηνηγάω να ποστάρω για να γίνω και καλά ο παλιός, αλωστε από το 2003 που ήμουνα επισκέπτης μέχρι σήμερα τα ποστ μου είναι πολύ λίγα 180 περίπου

και ποτέ σε νέα μέλη δεν έχω κάνει ούτε κάνω παρατηρήσεις όπως ορισμένοι(παλιοι!!) που πάνε να ψαρώσουν κόσμο με το καλημέρα σας!

δεν νομίζω να λειτουργώ ως γκέτο και γενικά δεν γουστάρω το παλιοι-νέοι

και αυτές τις μ.......ίες με τίποτα, παρότι βλέπω κατά καιρούς παράπονα από νέα μέλη, να λένε για κάποιους παλιούς!!! ότι ΄βγάζουν μια μεγάλη υπεροψία και με την πρώτη ευκαιρία τους την λένε.(τέτοιες φάσεις τις έχω δει να συμβαίνουν, αλλά δεν μπλέκομαι ο καθένας έχει τον χαρακτήρα του με τα καλά του και τα κακά του.

 

elavd πραγματικά δεν ξέρω γιατί είπες αυτά για την πάρτη μου ενώ είχαν και άλλοι την ίδια καχυποψία με μένα, λυπάμαι :cry: αν έχεις τέτοιες απόψεις για την πάρτη μου και από 2 ποστ (που είχα εσφαλμένη κρίση)έβγαλες τα συμεράσματα σου ξαφνικά ότι έγινα ο παλιός, καταξιωμένος και που κάνω ενέργειες γκέτου 8O

 

τέλος πάντων εμένα μου ήσουνα πάντα συμπαθείς και μου είσαι :wink:

δεν έχω να μοιράσω τίποτα μαζί σου αντιθέτως έχω πολλά να μοιραστώ

 

φιλικά

brain

 

*...sPId_x συγνώμη για την απαράδεκτη συμπεριφορά μου

έστω και καθηστερημένα καλώς όρισες :oops:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε πιστευω ρε συ οτι το ειπε για σενα. γενικα ο elavd ειναι ευγενικος.

τσιτωσαμε ολοι βασικα κατι στο οποιο νομιζω εχουμε τρομερη εφεση απο τις πρωτες μερες που γραφτηκα στο νοιζ. δε με πειραζει ομως ισα ισα που μου αρεσει οπως μου αρεσει οταν γινεται στο δρομο μια φασαρια , τολμω να το ομολογησω..... :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς Θεού βρε συ BRAIN!

E N N O E I T A I ότι αυτά που έγραψα ΔΕΝ αφορούσαν εσένα προσωπικά!

Απλά ήθελα να κατακρίνω την όποια υπεροψία που κατά καιρούς μπορεί να έχει υπάρξει στο forum. To λάθος μου (και σου ζητώ συγνώμη για αυτό) είναι ότι παρέθεσα το κείμενό σου, με συνέπεια να φαίνεται ότι υποννοώ εσένα, κάτι που δεν ισχύει βέβαια!

 

Βέβαια εξακολουθώ να διαφωνώ με αυτό που έγραψες, αλλά από τη στιγμή που κι εσύ το παίρνεις πίσω, το θέμα λήγει εδώ!

 

Το forum αυτό για μένα είναι το σπίτι μου, το homepage μου, η σανίδα σωτηρίας σε πολλούς μουσικούς προβληματισμούς μου και επουδενί δε θέλω να χάσω τους φίλους που το απαρτίζουν!

;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ησυχία μες' την τάξη!!!

'Ενας ψιλος θα πετάξει.

 

Ποιό ήταν το ερώτημα;..

Βοηθήστε τον άνθρωπο βρε σεις!

Πέστε του ότι αν έχει υπολογιστή και δεν έχει σκοπό να κάνει εξωτερικές ηχογραφήσεις να κοιτάξει προς κάρτα μεριά.

Θα'ναι φτηνότερα και καλύτερα συγκριτικά, αλλά θα περιοριστεί σε λίγες εισόδους. ( 8 )

Για ένα home studio είναι υπερ αρκετές, αλλά αν ποτέ αποκτήσει πολλά μικρόφωνα ή πολλά σύνθια, ίσως τότε χρειαστεί κονσόλα, αλλά και πάλι όταν έρθει εκείνη η ώρα το αντιμετωπίζει.

Για ηχεία αγοράζουμε πάντα τα ακριβότερα που βαστάει η τσέπη μας.

Κρίνουμε ακούγοντας τα ανταγωνιστικά που ανήκουν στην κατηγορία τιμής που θ' αποφασίσουμε.

 

Over. :wink:

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου, εγώ ο ίδιος σου απάντησα, αμέσως μετά την ερώτησή σου.

Μετά από την απάντηση, σου υπέδειξα (σε απολύτως φιλικό/παραινετικό τόνο) να αποφεύγεις την απροκάλυπτη αναφορά σε προϊόντα.

 

Για κάποιον (άγνωστο σε μένα) λόγο, λήφθηκε υπ' όψιν μόνο το δεύτερο σκέλος της απάντησής μου, το οποίο ελπίζω ότι δεν σε έθιξε.

 

Το πρώτο σκέλος ισχύει. Ασφαλώς, ισχύουν και αυτά που έγραψε ο yameth.

 

Επειδή (άθελά μου) έγινα ο λόγος της παρεκτροπής αυτού του thread ζητώ συγνώμην από όλους όσους συμμετειχαν και σε καλωσορίζω με τη σειρά μου στην παρέα μας.

 

Υ.Γ. Τώρα κανονικά θα έπρεπε να σου πω 'μην γράφεις grenglish' αλλά ας το κάνει κάποιος άλλος για να αποφύγουμε παρεξηγήσεις.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ. Τώρα κανονικά θα έπρεπε να σου πω 'μην γράφεις grenglish' αλλά ας το κάνει κάποιος άλλος για να αποφύγουμε παρεξηγήσεις.

 

Ο Eyeprortocol σε παρακαλεί να μην γραφεις grenglish :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου