Προς το περιεχόμενο

String King


ez

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Έχω (κουρασμένη) όρεξη βραδιάτικα, ένα ακόμα κομμάτι που ξέθαψα απο ηχογραφήσεις live@studio καμμιά 20αριά χρόνια πριν... :-X

Ακυκλοφόρητο κι αυτό, με λίγο αλαζονικό τίτλο  8), αλλά είχα στο μυαλό μου όταν τόγραφα κουστούμια, καπέλλα, δίχρωμα παπούτσια, μπέρμπον, γκόμενες & βίντατζ κιθάρες... ;D

Έχει ενδιαφέρον progression νομίζω στα θέματα του...τόψαχνα τότε... ;D...αλλά τότε πάλι έπαιζα με strat & vibrolux καρφί...(τ'ακούς Νέστωρα;;; ;))

Ηλίας Ζάικος-gtr

Σωτήρης Ζήσης-bass

Αλέξης Αποστολάκης-drums

Άκης Κατσουπάκης-organ

string.mp3

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πωω απίθανο!  8)

Πάω για ύπνο χορεύοντας!  ;D

 

(Έχω την εντύπωση πως σε κάποια σημεία η κιθάρα είναι ελαφρώς εκτός χρόνου(π.χ. στο 00.25). Μπορεί να λέω κουταμάρες ή μπορεί να είναι έτσι ηθελημένα..)

Ανταλλάσω ΔΕΚΟ με baja telecaster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

(Έχω την εντύπωση πως σε κάποια σημεία η κιθάρα είναι ελαφρώς εκτός χρόνου(π.χ. στο 00.25). Μπορεί να λέω κουταμάρες ή μπορεί να είναι έτσι ηθελημένα..)

 

...ήμαν νιός και βιαζόμουνα... ;D

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Blues Wire, τί να πεί κανείς... και το φινάλε φανταστικό. Και η ηχογράφηση με πολύ όμορφο χώρο. Για το σολο progression τα γνωστά απίθανα. Από τότε που πρωτοείδα EZ μπήκα σε μεγάλα μπλεξίματα. Αλήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλά τότε πάλι έπαιζα με strat & vibrolux καρφί...(τ'ακούς Νέστωρα;;; ;))

Εγώ τ' ακούω, αλλά φοβάμαι να πω, γιατί μπορεί να μου πεις SX ήταν (όπως ο gvour) και να ξαναγίνω ξεφτίλα.

Εξαιρετικό shuffle, πετάει η μπάντα, σούπερ κιθάρα.

 

 

 

 

Υ.Γ. Τώρα αν πω ότι άκουσα maple neck, θέσεις 4,5 (bridge), και 1 θα προκαλέσω το γέλωτα και τη θυμηδία?. :D

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Υ.Γ. Τώρα αν πω ότι άκουσα maple neck, θέσεις 4,5 (bridge), και 1 θα προκαλέσω το γέλωτα και τη θυμηδία?. :D

 

Απλά θα επιβεβαιώσεις τις φήμες για τ'αυτιά σου και θα προσθέσεις ένα λιθαράκι στον μύθο του Αισ....Νέστωρα  ;D...

Έτσι είναι, (4 εννοείς middle & bridge πιστεύω) αλλά αν θυμάμαι καλά παίζω και τον middle μόνο του σε ένα θέμα.

Ευχαριστώ όλους για την ακρόαση και τα σχόλια.

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλά αν θυμάμαι καλά...

O ένας νομίζει ότι ακούει...ο άλλος νομίζει ότι θυμάται...άντε γερόντια!!! ;D ;D

Άντε μπάρμπα Ηλία και γρήγορα τη συλλογή!!! ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου