Προς το περιεχόμενο

String King


ez

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

Tι ωραια που ειναι τα shuffle οταν ειναι τοσο καλα παιγμενα.ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ!

Τα συγχαρητήρια και στον συμπαθέστατο μπασίστα  :D

 

Σας ευχαριστώ...δράττομαι της ευκαιρίας να πω οτι αυτό είναι απο τα μεγαλύτερα "βουνά" που πρέπει να σκαρφαλώσει κάποιος αν θέλει ν'ασχοληθεί σε βάθος με τα μπλουζ...

Ειδικά για μπασίστες και ντράμερς, φαίνεται κουραστική και μονότονη διαδικασία κάποιες φορές, απο τη στιγμή όμως που θα σε κερδίσει η μουσική του ιδιώματος, αρχίζεις και αντιλαμβάνεσαι τι πρέπει και τι δεν πρέπει να κάνεις - και να το απολαμβάνεις...

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσε πάρα πολύ.

 

.αλλά τότε πάλι έπαιζα με strat & vibrolux καρφί.

 

Η νιότη, παρ' όλη την επιπολαιότητα, μπορεί να περιέχει και μερικές σοφές επιλογές. ;D

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ...δράττομαι της ευκαιρίας να πω οτι αυτό είναι απο τα μεγαλύτερα "βουνά" που πρέπει να σκαρφαλώσει κάποιος αν θέλει ν'ασχοληθεί σε βάθος με τα μπλουζ...

Ειδικά για μπασίστες και ντράμερς, φαίνεται κουραστική και μονότονη διαδικασία κάποιες φορές, απο τη στιγμή όμως που θα σε κερδίσει η μουσική του ιδιώματος, αρχίζεις και αντιλαμβάνεσαι τι πρέπει και τι δεν πρέπει να κάνεις - και να το απολαμβάνεις...

+1

Eχω ενα φιλαρακι μπασιστα μονιμα εγκατεστημενο πια στην Ολλανδια,  που ενω μπορει να παιξει οτι πιο δυσκολο ειδος υπαρχει, οταν πηγε σε  μερικα οντισιον για να παρει gigs με καποια μπαντα, επελεξε τελικα ο ιδιος να παιξει σε μια μπλουζ μπαντα, πολυ απλα γιατι οπως ειπε το απολαμβανε περισσοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Η νιότη, παρ' όλη την επιπολαιότητα, μπορεί να περιέχει και μερικές σοφές επιλογές. ;D

 

...ου γαρ μόνον έρχεται... ;D

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικό!

 

Τα συγχαρητήρια και στον συμπαθέστατο μπασίστα  :D

 

κατ εμε  ένας απο τους μεγαλύτερους μπασίστες και ανθρώπους του ιδιώματος

 

τα σέβη μου!!! 

 

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικό shuffle, πετάει η μπάντα, σούπερ κιθάρα.

Tι ωραια που ειναι τα shuffle οταν ειναι τοσο καλα παιγμενα.ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ!

Δεν έχω να προσθέσω τίποτα άλλο. Αϊ ρεστ μάι κέις!

 

 

Υ.Γ. Τώρα αν πω ότι άκουσα maple neck, θέσεις 4,5 (bridge), και 1 θα προκαλέσω το γέλωτα και τη θυμηδία?

Εγώ θα σε παραδεχτώ μόνο αν βρεις και από ποια περιοχή του Καναδά ήταν το σφεντάμι του μπράτσου! ;D

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρις ο "μικρος" της παρεας να εχω μεγαλη εμπειρεια απο αυτου του ειδους την μουσικη (παρ'ολα αυτα ακουω αλλα οχι οπως οιο περισσοτεροι εδω μεσα που εχτε εντριφισει στο θεμα)

εχω να πω οτι...δεν εχω να πω τιποτα - δεν περιγραφω αλλο και ολα αυτα τα κοπλιμεντα που δεν μου ερχονται στο μυαλο γιατι δεν ξερω αν υπαρχουν και λεξεις για να περιγραψεις αυτο το φανταστικο συνολο που ακουσαν τα ωραια ροζ αυτια μου σημερα το απογευμα - σε ευχαριστω που μου δινεις ακομα μια γροθια στο στομαχι και μου λες με τον τροπο σου "αντε παιδακι μου σπιτι να αλλαξεις καμια χορδη που μου θες και κιθαρα" - σε ευχαριστω και παλι

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

σε ευχαριστω που μου δινεις ακομα μια γροθια στο στομαχι και μου λες με τον τροπο σου "αντε παιδακι μου σπιτι να αλλαξεις καμια χορδη που μου θες και κιθαρα" - σε ευχαριστω και παλι

 

Με τιμάς "μικρέ", σ'ευχαριστώ επίσης...μην ξεχάσεις μόνο μόλις αλλάξεις τη χορδή, παίξε  ;D!

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου