Προς το περιεχόμενο

Αλλαγη λυχνιων σε Bugera 6262.Προτασεις!!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους!!!

Αποκτησα επιτελους τον ενισχυτη που εψαχνα.Εχει λιγο καιρο που τον δοκιμαζω και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος με αυτο που ακουω.Το θεμα ειναι πως οσοι ειναι κατοχοι λαμπατων ενισχυτων προτεινουν οπωσδηποτε την αλλαγη των κινεζικων λυχνιων με κατι καλυτερο ακομα και των προενισχυτριων.Το μοντελο αυτο εχει 4 6l6 και 6 12ΑΧ7 οποτε το θεμα ειναι τι προτεινετε,αν υπαρχουν μαγαζια στην Ελλαδα που να εχουν διαθεσιμοτητα(προτιμω απο Ελλαδα και οχι τοσο απο εξω αν και ολες οι προτασεις κολοδεχουμενες!!)

Βεβαια παιρνει και EL34 (εχει switch)>O ηχος που βγαζει ειναι ικανοποιητικος και μου αρεσει το τρελο gain που εχει οποτε ο χαρακτηρας του ενισχυτη δεν θα ηθελα να αλλαξει πολυ.

Βρισκομαι Θεσ/νικη και εχω υποψιν και τον καταλληλο ανθρωπο για τις αλλαγες και τις απαραιτητες ρυθμισεις.Δωστε τα φωτα σας και τις συμβουλες σας!!!!!

Ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε οτιδηποτε επωνυμο τις αλλαξεις θα δεις μεγαλη διαφορα.

 

Eπειδη οι ενισχυτες ειναι "αντιγραφα" peavey το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να αναζητησεις στο google τι λυχνιες χρησιμοποιουν για τον αντιστοιχο peavey.

Τον 6505+ στην περιπτωση σου (ή τον 5150 ΙΙ το ιδιο μοντελο ειναι.)

Στο λεω επειδη οπως και να το κανεις οι χρηστες των peavey το εχουν ψαξει το ζητημα αρκετα περισσοτερο απο τους αντιστοιχους των bugera.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι εχω εγω τωρα και μου αρεσει παρα πολυ:

 

V1: JJ ECC83

V2: TUNG-SOL 12ax7 reissue

V3: JJ ECC83

V4: JJ EC83

V5: BUGERA A class

V6: SOVTEK LPS

 

Αντιθετα με το περισσοτερο κοσμο,μου αρεσει περισσοτερο η tungsol σαν ν2 και οχι σα ν1...

Μου εβγαζε πολυ φασαρια στη ν1 θεση ενω σαν ν2 απογειωνει το lead καναλι...

 

Σε λιγες μερες περιμενω και 4 jj6l6...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου