Προς το περιεχόμενο

Play Anong για μελέτη Μπάσου (police)


THEOD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα B.T (μιας που υπάρχουν  φαν )

στο Can' t stand loosing you των Police

 

Κάνουμε transcription στη ρυθμική αγωγή και στις νότες του μπάσου χαμηλώνοντας ταχύτητα και στη συνέχεια γράφουμε και ακούμε μέχρι να κάτσει καλά το groove.

O Sting πιστεύω οτι είναι ένας άριστος μπασίστας με υποδειγματικές διάρκειες στις νότες και ευφυέστατη ρυθμική τοποθέτηση μπάσου στα τραγούδια των police

 

Το πρώτο track έχει μπάσο

 

01_Cant_Stand_Losing_You_-_Demo_T_1.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεβάζω και ένα τυπικό ρυθμικό οδηγό που είχα κάνει  (στο αμάξι  8)) γραμμένο σε 16α απο την original έκδοση του τραγουδιού

Σάρωση11-07-14_1057.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχαχαχα...τα 7αρακια ειναι παυσεις δεκατων εκτων?πολυ καλο...οσοι ξεκινανε μπασο να το παιξουν και θα τους βοηθησει παρα πολυ....

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχαχαχα...τα 7αρακια ειναι παυσεις δεκατων εκτων?πολυ καλο...οσοι ξεκινανε μπασο να το παιξουν και θα τους βοηθησει παρα πολυ....

 

ναι και το μέτρημα σε 16α έχει καλύτερη ροή ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχαχαχα...τα 7αρακια ειναι παυσεις δεκατων εκτων?πολυ καλο...οσοι ξεκινανε μπασο να το παιξουν και θα τους βοηθησει παρα πολυ....

Ρε συ το παρατραβάς το θέμα της θεωρείας . Είσαι πολύ επικριτικός με όσους δεν είναι "τυπικοί" ενώ δεν υπάρχει κάποιος λόγος. Εξάλλου έχεις δει χειρόγραφα του μπαχ ?

χωρίς παρεξήγηση ,κουβέντα να γίνεται..  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ το παρατραβάς το θέμα της θεωρείας . Είσαι πολύ επικριτικός με όσους δεν είναι "τυπικοί" ενώ δεν υπάρχει κάποιος λόγος.

Δεν το εννοουσα ετσι!!!προς θεου...εμενα τα γραπτα μου ειναι πολυ χειροτερα..οι παυσεις μου ειναι σαν ιερογλυφικα!!

Εξάλλου έχεις δει χειρόγραφα του μπαχ ?

χωρίς παρεξήγηση ,κουβέντα να γίνεται..  :P

Χαχαχαχαχα...εχω φιλο που αντιγραφει και γραφει καθαρα παρτιτουρες...δουλεια την οποια σπουδασε...ασε...εχω δει τα απιστευτα!!!

 

 

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το εννοουσα ετσι!!!προς θεου...εμενα τα γραπτα μου ειναι πολυ χειροτερα..οι παυσεις μου ειναι σαν ιερογλυφικα!!

Χαχαχαχαχα...εχω φιλο που αντιγραφει και γραφει καθαρα παρτιτουρες...δουλεια την οποια σπουδασε...ασε...εχω δει τα απιστευτα!!!

 

 

 

Καλά αυτό δεν έχει καμία σχέση με παρτιτούρα, είναι απλά ένας πολύ απλός ρυθμικός οδηγός που έκανα ακούγοντας το κομμάτι μέσα στο αμάξι (κυριολεκτικά στο πόδι) . Ο καθένας μπορεί να το βρει από κάποιο realbook ή να το γράψει με το δικό του τρόπο  ;).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου