Προς το περιεχόμενο

Let me love you baby-The Tubescreamers Band


ierissiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λοιπόν, επ' ευκαιρία που ανέβασες το καινούριο video, εγώ θα πω ένα δυο σχόλια επί του παλιού (που εν μέρει ισχύουν και στο καινούριο) μιας και χθες κατάφερα να το δω (utube δεν βλέπω από δουλειά και από σπίτι δεν πολυμπαίνω στο νοιζ/νετ).

a) Για γκρουπ που έχει προσωπική δουλειά, είναι κρίμα να δείχνετε διασκευές.

b) The band is tight  ;) και μ' αρέσει.

c) Το ντύσιμο δεν με χάλασε. To στήσιμο ναι. Και προτείνω (από μνήμης ότι θυμάμαι):

  • Η φυσαρμόνικα όταν δεν παίζει, μπορεί να πάει σε μια ακρούλα σκοτεινή και όχι πλάτη στο κοινό.
     
  • Το ότι έχετε μεγάλη σκηνή, δεν σημαίνει ότι πρέπει να την γεμίσετε όλη. Eλάτε πιο κοντά για να έχει και ο κόσμος κάποιο focus.
     
  • Επειδή ο τραγουδιάρης (καλή φωνή) φέρνει κάπως σε κινησιολογία προς Chris Robinson (Black Crowes) να αφήσει το μικρόφωνο στη βάση του για να έχει stage point of reference και μετά να κάνει τα δικά του. Κοίτα το hard to handle των Crowes στον Letterman για παράδειγμα.

d) Στο ρεφραίν πιστεύω θα ήταν καλύτερα αν οι οι δεύτερες φωνές "απαντούσαν" στην κυρίως φωνή (προσδίδοντας και ένταση αλλά γεμίζοντας και το τραγούδι) παρά να είναι μαζί της.

 

Εμένα μου αρέσετε και θεωρώ κρίμα να μην το πάτε παραπέρα αφού και το χετε και το θέλετε.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, επ' ευκαιρία που ανέβασες το καινούριο video, εγώ θα πω ένα δυο σχόλια επί του παλιού (που εν μέρει ισχύουν και στο καινούριο) μιας και χθες κατάφερα να το δω (utube δεν βλέπω από δουλειά και από σπίτι δεν πολυμπαίνω στο νοιζ/νετ).

a) Για γκρουπ που έχει προσωπική δουλειά, είναι κρίμα να δείχνετε διασκευές.

b) The band is tight  ;) και μ' αρέσει.

c) Το ντύσιμο δεν με χάλασε. To στήσιμο ναι. Και προτείνω (από μνήμης ότι θυμάμαι):

  • Η φυσαρμόνικα όταν δεν παίζει, μπορεί να πάει σε μια ακρούλα σκοτεινή και όχι πλάτη στο κοινό.
     
  • Το ότι έχετε μεγάλη σκηνή, δεν σημαίνει ότι πρέπει να την γεμίσετε όλη. Eλάτε πιο κοντά για να έχει και ο κόσμος κάποιο focus.
     
  • Επειδή ο τραγουδιάρης (καλή φωνή) φέρνει κάπως σε κινησιολογία προς Chris Robinson (Black Crowes) να αφήσει το μικρόφωνο στη βάση του για να έχει stage point of reference και μετά να κάνει τα δικά του. Κοίτα το hard to handle των Crowes στον Letterman για παράδειγμα.

d) Στο ρεφραίν πιστεύω θα ήταν καλύτερα αν οι οι δεύτερες φωνές "απαντούσαν" στην κυρίως φωνή (προσδίδοντας και ένταση αλλά γεμίζοντας και το τραγούδι) παρά να είναι μαζί της.

 

Εμένα μου αρέσετε και θεωρώ κρίμα να μην το πάτε παραπέρα αφού και το χετε και το θέλετε.

 

Thanks για τις συμβουλές.Πάρε και ένα δικό μας .Να μη σου χαλάσω το χατήρι! ;)Είναι λίγο σκοτεινό στην αρχή αλλά μετά στρώνει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ. θα το δω αργότερα όμως  ;)

(utube δεν βλέπω από δουλειά και από σπίτι δεν πολυμπαίνω στο νοιζ/νετ).

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου