Προς το περιεχόμενο

Let me love you baby-The Tubescreamers Band


ierissiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παρά το μέτριο ήχο, μου άρεσε. Ωραίες κιθάρες, καλή, πειστική φωνή, σωστό shuffle.

Τη σκηνική παρουσία να προσέξετε λίγο - κυρίως του τραγουδιστή - και όλα καλά!

 

Υ.Γ. Στην Ιερισσό έχω περάσει εξαιρετικές διακοπές!

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεμένοι είστε άψογα. Πάρα πολύ καλά παίζετε, δεν το συζητάω. Και σαν μονάδες το κατέχετε ο καθείς ξεχωριστά. Όντως ο ήχος του video δεν είναι καλός , αλλά ακόμα και έτσι ακούγεστε πολύ καλά. Φεύγουμε από τα δεδομένα. Συνήθως αποφεύγω να κάνω μερικές επισημάνσεις όταν πιστεύω ότι μπορεί να παρεξηγηθώ. Με εσένα δεν το πιστεύω και συνεχίζω. Είστε live μπάντα, act like one. Είπε κάτι ο Χάρης:

 

Τη σκηνική παρουσία να προσέξετε λίγο - κυρίως του τραγουδιστή - και όλα καλά!

 

Συμφωνώ και επαυξάνω και επεκτείνω. Όταν πάω σε ένα live θέλω να διασκεδάσω και όλοι οι άλλοι αυτό θέλουν. Παίζετε (πολύ καλά όπως επισημάνθηκε )Blues, όχι free jazz με baroque επιρροές ;D. Άρα στο live σας θέλω σαν χαλί, για να χορέψω, να μου φτιάξετε τη διάθεση και να μου δώσετε πάτημα να το παίξω εξωτικός για να ρίξω την ξανθιά κούκλα που κάθετε λίγο παρακάτω στο bar ;).  Κάντε μου ατμόσφαιρα ντε. Από κινησιολογία, από ΝΤΥΣΙΜΟ (δεν βγήκαμε για καφέ και τάβλι και εκεί που καθόμασταν βρήκαμε κάτι τούμπανα και μια strat και είπαμε να παίξουμε) ;D. ΤΑΞΙΔΕΨΤΕ ΜΕ. Είστε διασκεδαστές. Θυμάμαι έμπαινα στον «Μύλο» κουβαλώντας όλη τη Θεσσαλονίκη πάνω μου (καυσαέριο, δουλειές κ.λ.π) και μετά από τις πρώτες νότες του Ζαίκου  , μετά από το ντύσιμο του Ζάικου, μετά από το Stage attitude του Ζάικου (και όλης της μπάντας) etc. etc.  είχα περάσει τον Ατλαντικό και άλλοτε ήμουν Chicago , άλλοτε Texas και άλλοτε New Orleans. Νομίζω καταλαβαίνεις τι θέλω να πω. Προσοχή, αν δεν είναι κάποιος 100% σίγουρος ότι μπορεί να υποστηρίξει ένα τέτοιο stage performance , καλλίτερα να το αποφύγει και να το δουλέψει σιγά - σιγά.  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπραβο ρε παιδια!

δωσε πολλα χαιρετισματα στον ντραμερ σας!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ότι έγραψε ο LK.

 

 

 

Καλά, εδώ που τα λέμε, δεν είναι και δίκαιη σύγκριση όταν πας να συγκρίνεις οιονδήποτε με τον κ. Ζάικο.

 

Μια χαρά τα λένε τα παιδιά πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καλά, εδώ που τα λέμε, δεν είναι και δίκαιη σύγκριση όταν πας να συγκρίνεις οιονδήποτε με τον κ. Ζάικο.

 

Μια χαρά τα λένε τα παιδιά πάντως.

 

Παράδειγμα ήταν Σπύρο. Δεν ήταν σύγκριση. Και φυσικά μία χαρά τα λένε, είπε κανείς το αντίθετο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου