Προς το περιεχόμενο

Fender Tele Japan...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

SuperFunk έχεις pm :wink:

 

γενικά η απαξίωση...κάποιων καταξιωμένων πραγμάτων...με γενικούς όρους και αιωρούμενα επιχειρήματα... είναι λίγο κάπως...

εγώ σε αυτό το θέμα ενοχλούμαι... το προσωπικό γούστο πρέπει ναχει και κάποια όρια αντικειμενικότητας....

 

μα δεν εχω αναφερει ΑΙΩΡΟΥΜΕΝΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ,ουτε ΓΕΝΙΚΟΥΣ ορους.

Ειμαι πολυ συγκεκριμενος νομιζω (και μιλαω εκ...μπυρας :lol: )

Το προσωπικο γουστο ειναι ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ οποτε τα περι "αντικειμενικοτητας" δεν ξερω αν χωρανε σε αυτο..

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 114
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ποιος σου είπε ότι πρέπει να είναι κανείς τεράστιος μουσικός και παιχταράς για να έχει γνώμη για το πως ακούγεται ένα όργανο;;

 

φιλε araxas καταλαβα το νοημα σου,αλλα για να κρινεις ενα οργανο οπως μια suhr,μια tyler,μια anderson πρεπει να εισαι ΜΕΓΑΛΟΣ ΠΑΙΧΤΗΣ!.γι αυτο και οι αποψεις εδω στο forum δεν μετρανε σιγουρα οσο καποιων αλλων οπως:

kirk fletcher(suhr)

guthrie govan(suhr)

scott henderson(suhr)

michael landau(suhr-tyler)

michael bolton(tyler)

elvis costello(tyler)

greg howe(suhr)

και και και...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν "συμμαζεύομαι" όπως μου συνέστησες και σου απαντώ....

 

αν δεν έχεις εμπειρία και ικανότητα για το πως πρέπει να παίζεις η τι να κανεις για να ακούγεσαι μεσα σε μια μίξη (μπάντα ίσως...εννοώντας live...) ΔΕΝ είσαι καλός κιθαρίστας και ούτε καλος μουσικός...η έστω έμπειρος και καλός...

 

όταν έχεις τοοοοοοοοοοοσες θεωρητικές γνώσεις απο τεχνολογία οργάνων...μέχρι pc ...μέχρι μέχρι μέχρι...σημαίνει οτι την έχεις ψάξει και ότι έχεις παίξει πολλές ώρες....όποτε πρέπει να έχεις εκτός απο μια μεγάλη άνεση και ικανότητα στα χέρια και μια intellectual ικανότητα παιξίματος...

 

αν όχι...δηλώνεις παραγωγός...και ΔΕΝ σχολιάζεις...κιθαρίστες, κιθαριστικά στυλ, και κιθάρες...εκτος απο το πως ακούγονται μεσα σε ένα track και σε μια μίξη...ΔΕΝ έχεις 'αποψη για όλα και δεν βγάζεις κουλούς όλους σε όλα τα videakia που ποστάρονται...!!!

 

το κατάλαβες ή να κάνω και κακά?! βασανίσου που λέει και ο antuan!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κατάλαβες ή να κάνω και κακά?! βασανίσου που λέει και ο antuan!

 

Εντάξει, δεν παρεξηγούμαι, βάζω στοίχημα ότι είσαι κάτω των 25 και με το κλασσικό keyboard bravery... αλλά δε λέω τίποτα για δόντια γιατί θα με μαλώσει ο Αντουάν πάλι... 8)

 

Ό,τι νάναι... :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε araxas καταλαβα το νοημα σου' date='αλλα για να κρινεις ενα οργανο οπως μια suhr,μια tyler,μια anderson πρεπει να εισαι ΜΕΓΑΛΟΣ ΠΑΙΧΤΗΣ!.γι αυτο και οι αποψεις εδω στο forum δεν μετρανε σιγουρα οσο καποιων αλλων οπως:

kirk fletcher(suhr)

guthrie govan(suhr)

scott henderson(suhr)

michael landau(suhr-tyler)

michael bolton(tyler)

elvis costello(tyler)

greg howe(suhr)

και και και...[/quote']

 

Ναι, συμφωνώ μαζί σου, εξάλλου και εγώ διαφώνησα με τον SF σ'αυτό τον τομέα. :wink:

 

Εννοούσα από τον άποψη του ήχου και μόνο. Επίσης υπάρχουν άνθρωποι που ξέρουν λίγο να παίζουν αλλά μπορούν να κρίνουν μια vintage κιθάρα (για παράδειγμα) πολύ καλύτερα από παικταράδες μουσικούς.

 

Έκαστος στο είδος του και όλες οι γνώμες σεβαστές. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποπο τι κόμπλεξ είναι αυτό?!!?!? πιο keyboard bravery?!!?!?!

τι δεν κατάλαβες να στο ξαναεξηγήσω γιατι το μήνυμα μου δεν περιείχε ύχνος απειλής...

μόνο μια μικρή δόση ειρωνίας... :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..

μόνο μια μικρή δόση ειρωνίας... :wink:

 

Η ειρωνία μικρέ μου είναι τέχνη... και εσύ είσαι ακόμα στην πεντατονική. :wink:

 

Αν δέχεσαι μια συμβουλή (γιατί και εγώ στα 23-24 δεν δεχόμουν συμβουλές) διάβαζε τι γράφει ο άλλος προσπαθώντας να δεις τι έχεις να μάθεις μάλλον παρά τι έχεις να πεις. Και να είσαι έτοιμος να αλλάξεις τις απόψεις σου... :wink:

 

¶σχετο, αλλά παρατηρώ ότι οι πιο 'συντηρητικοί' σήμερα είναι οι νεώτεροι, τόσο μουσικά όσο και ιδεολογικά. :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν χρησιμοποιείς την πεντατονική...οπως της αξίζει...είσαι καλλιτέχνης....

οπότε μπορείς να με θεωρείς...έναν μικρο SRV (εδώ γελάμε) :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν έχεις εμπειρία και ικανότητα για το πως πρέπει να παίζεις η τι να κανεις για να ακούγεσαι μεσα σε μια μίξη (μπάντα ίσως...εννοώντας live...) ΔΕΝ είσαι καλός κιθαρίστας και ούτε καλος μουσικός...η έστω έμπειρος και καλός...

 

+100000

 

όταν έχεις τοοοοοοοοοοοσες θεωρητικές γνώσεις απο τεχνολογία οργάνων...μέχρι pc ...μέχρι μέχρι μέχρι...σημαίνει οτι την έχεις ψάξει και ότι έχεις παίξει πολλές ώρες....όποτε πρέπει να έχεις εκτός απο μια μεγάλη άνεση και ικανότητα στα χέρια και μια intellectual ικανότητα παιξίματος...

 

δεν ξερω αν αναφερεσαι σε εμενα 8O αλλα θεωρητικες γνωσεις εχω μονο στα πραγματα που με ενδιαφερουν και ασχολουμαι χρονια (π.χ. απο Pc εχω μαυρα μεσανυχτα οπως & απο μουσικη τεχνολογια :lol: ) δηλ.στις κιθαρες (ειμαι συλλεκτης & gear junkie απο το 1984 που κόλλησα την αρρωστια στην Αμερικη & μου αρεσει να συναρμολογω κιθαρες απο προσωπικη τρελλα...) & στην μουσικη γενικα (η οποια απλα ειναι η ΖΩΗ μου & δεν απολογουμαι σε κανεναν που συγκεντρωνω οσο περισσοτερες γνωσεις & πληροφοριες γυρω απο αυτην.)

 

Επισης εχω και πολλες ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ :lol: ΓΝΩΣΕΙΣ μια και εχω δοξα τω θεω (και με θεωρω πολυ τυχερο ανθρωπο) ζησει τη ζωοουλα μου και γυρισει ολο τον κοσμο ,οποτε και παλι εχω δικαιωμα να εχω γνωμη (& γνωσεις) για οτι εχει πεσει στην αντιληψη μου στο μακρυ αυτο ταξιδι της ζωης μου (σνιφ-σνιφ :lol: ) συγγνωμη αν σε ενοχλει η παρατηρητικοτητα μου & η ταση μου να μοιραζομαι τις γνωσεις μου (που καποιοι βεβαια μου εδωσαν απλοχερα) αλλα ΕΛΛΗΝΑΡΑΣ δεν θα γινω τωρα στα γεραματα να μη με αγγιζει τιποτα & να αδιαφορω για ολα... :wink:

 

Τωρα το αν να μοιραζομαι τις εμπειριες & τις γνωσεις μου με ΦΙΛΟΥΣ σε ενα φορουμ ειναι κακο τι να πω :roll:

 

ουτε οτι ειμαι "παιχταρας" ισχυριστικα ποτε ,ουτε "μουσικαρας" (δεν με ενδιαφερει ,ουτε με ενδιεφερε ποτε ως γνησιο τεκνο του punk να γινω κατι τετοιο ετσι κι αλλοιως... :lol: )

 

και στο κατω-κατω τις γραφης εδω μεσα δεν κανουμε ουτε κοντρες τεχνικης ουτε γνωσεων... :wink:

 

αν όχι...δηλώνεις παραγωγός...και ΔΕΝ σχολιάζεις...κιθαρίστες, κιθαριστικά στυλ, και κιθάρες...εκτος απο το πως ακούγονται μεσα σε ένα track και σε μια μίξη

 

σορρυ αρχηγε μου αλλα το τι θα σχολιασω η οχι ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΙΣ ΕΣΥ... 8O

 

.ΔΕΝ έχεις 'αποψη για όλα και δεν βγάζεις κουλούς όλους σε όλα τα videakia που ποστάρονται...!!!

 

Μαλλον δεν εχεις διαβασει τα ποστ μου προσεκτικα (ουτε εχεις ακολουθησει ποτε τα πολλα λινκ με ¨κουλους" κιθαριστες που εχω ποσταρει)

 

Αποψη θα εχω ,μετα συγχωρησεως και παλι για ΟΤΙ ΜΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ... :lol: (οπως και ολοι εδω μεσα βεβαια...)

 

 

ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ ΤΩΡΑ... :lol:

 

Α και για να καταλαβεις αν μια κιθαρα(η οποιοδηποτε μουσικο οργανο) κελαϊδαει ενα απλο ΑΝΟΙΧΤΟ μι μινορε ακκορντο αρκει... (φτανει να ξερεις τι ΑΚΟΥΣ) :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου