Προς το περιεχόμενο

Fender Tele Japan...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Boutique!!!! Takis μπλιαχχχχ... εμείς δεν παίζουμε με τέτοια όργανα...εμείς οι αληθινοί κιθαρίστες-μουσικοί-παραγωγοί-θεοί-παντογνώστες-τρειςκαιτολουρίτηςμάνας.

 

οτι κοστίζει πάνω από 499,9 Ε...δεν αξίζει..! τέλος...

 

Ζήτω τα κουρδισμένα ξύλα!

 

Υ.Γ καλά οι Αnderson δεν ακούγονται...έπαιξα με μια squier δίπλα δίπλα και την ξφτύλισε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 114
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ποτε δεν εχω πει κατι τετοιο :wink:

 

απλα ειμαι ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ & δεν παραμυθιαζομαι απο "ειδικους" που μου πουλανε φυκια για μεταξωτες κορδελλες :wink:

 

αν δω ενα μικρο κατασκευαστικο λαθος σε μια κιθαρα των 500 ευρω δεν θα το κανω και θεμα αλλα σε μια κιθαρα των 4000 ευρω θα το κανω (περιπτωση Gibson...)

 

Δηλ. σωνει και καλα πρεπει να μου αρεσει ο ηχος μιας κιθαρας επειδη ειναι ακριβη?? 8O

 

Αν θες να σου πω ΑΚΡΙΒΩΣ τι δεν μου αρεσε στην Anderson ευχαριστως...(οπως & τι δεν μου αρεσε στη Suhr σου :wink: αλλα και τι μου αρεσε... :wink: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλ. σωνει και καλα πρεπει να μου αρεσει ο ηχος μιας κιθαρας επειδη ειναι ακριβη?? 8O

 

ΟΚ ρε νικο αλλα εσυ ΠΑΝΤΑ τις βγαζεις ολες για τον λουτσο...και πως τις βγαζεις;παιζοντας 2 ακορντα χωρις να κανεις ουτε ενα bend και ουτε αν vibrato!(μην μου πεις οτι δεν εκρινες ετσι την suhr μου!και ας την εκρινες θετικα δεν ξερω!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα ρε μεγαλε!!!

 

ΜΑΘΕ ΜΟΥ ΕΣΥ!!! :lol: :lol:

 

(Γιατι τοσα χρονια μαλλον δεν προσεχα στο μαθημα... :twisted: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν θες να σου πω ΑΚΡΙΒΩΣ τι δεν μου αρεσε στην Anderson ευχαριστως...(οπως & τι δεν μου αρεσε στη Suhr σου :wink: αλλα και τι μου αρεσε... :wink: )

 

μα ρε νικο ΠΟΤΕ προλαβες να εχεις αποψη για την suhr μου;ποσο την ακουσες;για ποση ωρα;σε τι ενταση;ποση ωρα επαιξες εσυ μαζι της;οσο επαιξες ΤΙ επαιξες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην δεν ειναι αναγκη να ξεσκισεις μια κιθαρα στα Bends για να δεις αν ειναι καλη (προσωπικα εχω σκυλοβαρεθει τα bends αλλα στην συγκεκριμενη Anderson εκανα γιατι το "ζητουσε ο πελατης" :lol: )

 

Την κιθαρα ΠΑΝΩ απο ολα τη κρινω ΜΕΣΑ στη μπαντα & στην ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΗ (και δοξα το θεω μετα απο 20 χρονια ενασχολησης και πανω απο 20 cd "κατω απο τη ζωνη" μου κατι εχω μαθει να ακουω .....)

 

Η συγκεκριμενη Anderson (hollow t) ηταν μονοδιαστατη και "ψυχρη" λογω των ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΩΝ μαγνητων της (αλλωστε με το ιδιο αυτο μοντελλο παιζει ο αγαπημενος μου P.Anderson αλλα εχοντας βαλει Duncan Αntiquities σκοτωνει),παρολα αυτα δεν ειχε ουτε κατα διάννοια ηχο tele & η "κομμενη" γεφυρα της ηταν αισθητικα (αλλα και παιχτικα για καποιον που εχει συνηθησει να παιζει με tele) ενας πραγματικος εφιαλτης...

 

Στη Suhr σου μου αρεσε το φινιρισμα,το βαρος & η κατασκευη ενω ηχητικα μου αρεσε η "καθαροτητα" καθε νοτας.ΔΕΝ μου αρεσαν τα υπερβολικα της πριμα & το ΠΟΛΥ sustain της (μου αρεσε ομως ο bridge μαγνητης της)

 

Αυτα & περι ορεξεως κολοκυθοπιτα :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bend? vibrato? άχρηστες τεχνικές για βλάχους poserades fusionades που έχουν χάσει το νόημα....!!!!

 

τωρα μας εσκισες το καλτσον... :roll:

 

αληθεια θυμισε μου ποτε με ακουσες να παιζω τελευταια φορα? :roll:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου