Προς το περιεχόμενο

Fender Tele Japan...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδη εαν πετυχεις ΛαιτΑς Τελε Φεντερ που να εχει καλη ενωση λαιμου/σωματος, καλα ταστα και καλο βαρος την χτυπας συνοπτικα?

 

Το ιδιο ισχυει και για τις αντιστοιχες στρατ?

 

& ΒΕΒΑΙΑ (αν και προσωπικα τα μοντερνα κλειδια,το λογοτυπο & η τρυπα για ρυθμιση του μπρατσου στο headstock με χαλανε λιγακι :cry: ) ειναι σιγουρο ομως οτι ΗΧΗΤΙΚΑ θα σκιζει :wink: (και εχει και ωραιο παχιο :lol: μπρατσο!)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 114
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δηλαδη εαν πετυχεις ΛαιτΑς Τελε Φεντερ που να εχει καλη ενωση λαιμου/σωματος' date=' καλα ταστα και καλο βαρος την χτυπας συνοπτικα?

 

Το ιδιο ισχυει και για τις αντιστοιχες στρατ?[/quote']

 

& ΒΕΒΑΙΑ (αν και προσωπικα τα μοντερνα κλειδια,το λογοτυπο & η τρυπα για ρυθμιση του μπρατσου στο headstock με χαλανε λιγακι :cry: ) ειναι σιγουρο ομως οτι ΗΧΗΤΙΚΑ θα σκιζει :wink: (και εχει και ωραιο παχιο :lol: μπρατσο!)

 

Εχεις μαλλον δικιο για τα ταστα... δοκιμασα μια 50ς Κλασσικ Μεξικανικη Στρατ, και ενω εκανα σηκωματα μια χαρα χωρις να με χαλαει η καμπυλοτητα 7.25" της ταστιερας, λογω των ταστων μαλλον, κολλαγαν τα δακτυλα μου στην ταστιερα οταν εκανα σηκωματα....

 

Αυτες που σκεφτομαι εγω ΣΦ ειναι

 

Jimmie Vaughan Strat

Lite-Ash (with a lot of luck)

Deluxe Players Strat (Ashhhhhhh)

 

Οτι καλο εχεις να μου πεις... (για να μην ανοιγουμε 2000 θρεντ) ευπροσδεκτο...

okai LS85Q

Matamp 1224MkX, thd hotplate, HBE BigD, Soulbender and a useless guitarist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρε την Jimmy Vaughn και ΚΑΘΑΡΙΣΕΣ!

Μακραν η καλυτερη strat παραγωγης (δεν χρειαζεται να πειραξεις ΤΙΠΟΤΑ κρατησε την stock :wink: ) με ΦΟΒΕΡΟ V μπρατσο... :wink:

 

εκτος κι αν πιστευεις οτι επειδη δεν ειναι φτιαγμενη απο "κουρδισμενο" ash θα εχει κακο ηχο :lol: (νομιζω ειναι poplar)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρε την Jimmy Vaughn και ΚΑΘΑΡΙΣΕΣ!

Μακραν η καλυτερη strat παραγωγης (δεν χρειαζεται να πειραξεις ΤΙΠΟΤΑ κρατησε την stock :wink: ) με ΦΟΒΕΡΟ V μπρατσο... :wink:

 

εκτος κι αν πιστευεις οτι επειδη δεν ειναι φτιαγμενη απο "κουρδισμενο" ash θα εχει κακο ηχο :lol: (νομιζω ειναι poplar)

 

Alder ειναι , μια χαρα ταστα εχει, το ν στον λαιμο δεν νομιζω να με χαλασει, απλα αναρρωτιεμαι εαν χτυπαει στα ισια μια Αμερικαν Στανταρ/Ροκινγκερ/Φεντερ Ιαπωνικη. Εχεις παιξει με την Jimmy Vaughn?

okai LS85Q

Matamp 1224MkX, thd hotplate, HBE BigD, Soulbender and a useless guitarist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν ειχα παιξει θα επλεκα τετοιο εγκώμιο?? :D

Εχω παιξει και μου αρεσε πολυ (αν και στις strat μου αρεσει οπτικα το rosewood)

 

Βεβαια ποτε μη ξεχνας οτι καθε κιθαρα ειναι μοναδικη και οτι εν αρχη ειναι το SET UP!!!! :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν ειχα παιξει θα επλεκα τετοιο εγκώμιο?? :D

Εχω παιξει και μου αρεσε πολυ (αν και στις strat μου αρεσει οπτικα το rosewood)

 

Αν μπορεις να μου δωσεις μια λεπτομερη περιγραφη του ομορφου αυτου κουπιου (ειτε με ΠΜ) ειτε εδω θα σου ειμουν υποχρεος... τους ακουω ολη την ωρα να την εκθειαζουν στο χαρμονυ σεντραλ αλλα αλλο να τα ακους απο καποιον "δικο" σου.

okai LS85Q

Matamp 1224MkX, thd hotplate, HBE BigD, Soulbender and a useless guitarist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συγκεκριμενη που επαιξα (δυστυχως σε ενα ψιλο-απαισιο sunburst χρωμα,υπάρχει ομως & σε ωραιοτατο κρεμ :wink: ) αφου βεβαια την σεταρα σωστα μου αρεσε γιατι ηταν σχετικα ελαφρια,resonant & ειχε ψωμομενους μαγνητες με ωραια ομως πριμα & καθαροτητα (ειδικα ο bridge που σχεδον ποτε δεν χρησιμοποιω στις strat εκανε "δουλεια")

Το μπρατσο με βολεψε αφανταστα (παιζω ομως πολυ thumb over) καποιον ομως που παιζει με κλασσικη τεχνικη μπορει να τον προβληματισει...)

Η ποιοτητα κατασκευης ηταν πολυ καλη.

Α,η κιθαρα εχει στοκ ενα απαισιο single ply pickguard που πρεπει ΑΜΕΣΩΣ να αντικατασταθει :wink:

Γενικα θεωρειται απο πολλους φανατικους stratocaster players σαν ισως η καλυτερη στοκ Fender που κυκλοφορει σε λογικη τιμη :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συγκεκριμενη που επαιξα (δυστυχως σε ενα ψιλο-απαισιο sunburst χρωμα' date='υπάρχει ομως & σε ωραιοτατο κρεμ :wink: ) αφου βεβαια την σεταρα σωστα μου αρεσε γιατι ηταν σχετικα ελαφρια,resonant & ειχε ψωμομενους μαγνητες με ωραια ομως πριμα & καθαροτητα (ειδικα ο bridge που σχεδον ποτε δεν χρησιμοποιω στις strat εκανε "δουλεια")

Το μπρατσο με βολεψε αφανταστα (παιζω ομως πολυ thumb over) καποιον ομως που παιζει με κλασσικη τεχνικη μπορει να τον προβληματισει...)

Η ποιοτητα κατασκευης ηταν πολυ καλη.

Α,η κιθαρα εχει στοκ ενα απαισιο single ply pickguard που πρεπει ΑΜΕΣΩΣ να αντικατασταθει :wink:

Γενικα θεωρειται απο πολλους φανατικους stratocaster players σαν ισως η καλυτερη στοκ Fender που κυκλοφορει σε λογικη τιμη :wink:[/quote']

 

ΣΦ πως θα εκρινες την J.Vaughan σε σχεση με μια Ροκινγκερ?

okai LS85Q

Matamp 1224MkX, thd hotplate, HBE BigD, Soulbender and a useless guitarist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου