Προς το περιεχόμενο

ερώτηση για dmx παλαιού ρομποτικού


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για σας!! έχω βρει αυτό το φωτιστικό 20ετίας 60κιλα το ανεβαζω και σε foto πιο κατω έχει dmx κουνιούνται οι 8 καθρέφτες επίσης περιστρέφονται οι discoμαπλες και μέσα περιστρέφονται 3 κρύσταλλοι χρωματισμένοι πολύ oldscoole... :-) και με αυτοκολιτο ELECTRON disco ligthing audio systems papadaki 111.......

 

το συνδέω με το dmx out από έναν χαζοεγγεφαλο που έχω (  http://www.musicstore.de:80/de_DE/EUR/Elation-T20F-Schuko-Chase-Controller/art-LIG0007143-000?recId=8affbac8-b7ac-4886-8d18-5495691375bf&campaign=EPOQ )  άρχισαν να περιστρέφονται τ εσωτερικά χρωματισμένα κρύσταλλα και όλες η discobalες και οι καθρέφτες κουνιόντουσαν σπασμωδικά σε κάποια προγράμματα κατηε 10 δευτερόλεπτα η και περιοτερο....

 

επειδή δεν γνωρίζω από dmx αλλά θέλω να ασχοληθώ τη κονσόλα πρέπει να αγοράσω για να λειτουργήσει?

και αφού έδειξαν ζωή όλα τ λειτουργικά του στοιχειά θα είναι σίγουρο ότι θα επιινονισει με καπια κονσόλα άλλης μαρκασ??

επίσης δεν μπορώ και να δώσω και πάνω από 150ευρο γιατί είδη για να το λειτουργήσω θα πρέπει να δώσω και ένα 70ε για τρίποδο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα φιλε μου...ωραιο μηχανημα για ερασιτεχνικη χρηση....

Εγω θα σου προτεινα να το πας σε καποιον να στο κοιταξει οπως στον ΝΑΚΑ

που ξερει απ αυτα και θα σου προτεινει και κατι καλο....η σε καποιο αλλο αντιστοιχο μαγαζι

 

αν βλεπεις οτι δεν λειτουργει και λειτουργει οπως ειπες...μν το βαζειςκαι το ξαναβαζεις στο ρευμα γτ το ποιο πιθανο να σου καψει τιποτα και να τρεχειςκ αι να μην φτανεις...

 

Φιλικα...  ;) ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ολες τις κονσολες που βγαζουν dmx θα σου δουλεψει

απλα πρεπει να δεις to polarity του σηματος να ειναι σωστο

και να βρεις ποσα καναλια dmx ειναι και τι κανουν

οτι αλλο θες πες μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστο πολύ!

οταν λες polarity με μια προγραμτιζομενη κονσολα θα ειμαι ενταξη?

π.χ. http://www.musicstore.de:80/en_EN/GRD/Light/DMX-Controllers/Botex-SDC-16-Controller-/art-LIG0003751-000 ??????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου