Προς το περιεχόμενο

Ποιά είναι τα "τραγούδια της παρέας"?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορεις να μου εξηγησεις την τεχνικη του με αγκαλιάζουν και τραγουδαω και χαλβαδιαζω και παίζω μπάσο ενώ πίνω το ποτό μου συγχρόνως?

Και να πω ότι δεν με έχεις δει live βρε συ .............  ;) ;D 8)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για να μην κουραζομαστε θα σου κανω μια ΒΑΣΙΚΗ ερωτηση:

 

ΓΚΟΜΕΝΑ εχεις?

 

Αν ΕΧΕΙΣ δεν χρειαζεται να μαθεις αυτες τις μπουρδες.

 

Αν ΔΕΝ εχεις (και φιλοδοξεις να τη βγαλεις μεσω της κιθαρας) ψαξε να βρεις μια φωτο απο μια παραλια με τα "προστιμα¨"

 

ΓΚΟΜΕΝΑ έχω. Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν φιλοδοξώ.. ;)

 

Επίσης, διατρέχουμε μεγάλο κίνδυνο να φάμε παντόφλα αν δεν μάθουμε να παίζουμε τίποτα από αυτά οπότε καταλαβαίνεις, είναι one way street...

 

Fact: Ο κιθαρίστας στην παραλία είναι αυτός που παίζει όταν όλοι άλλοι αγκαλιάζονται και τραγουδάνε

 

Fact: Ο κιθαρίστας είναι αυτός που χρειάζεται συνέχεια μπύρα γιατί ξενερώνει όταν σκέφτεται την υγρασία, την άμμο, το νερό, τη φωτιά και ποιός είναι αυτός που ακουμπάει την κιθάρα του.

 

Fact: Ο κιθαρίστας είναι ο μόνος που κουβαλάει στην επιστροφή. (Οι μπύρες τελειώσαν όλες)

 

 

Δεν είναι δικιά μου η κιθάρα οπότε δεν τίθεται θέμα υγρασίας, άμμου, νερού κ.α... ;) Και μπύρες ευτυχώς έχουμε αρκετές για όλους ;D ;D

 

Συμφωνώ με τον ΚΩΣΤΑ!!!!!!

 

Εγώ θα σου δώσω μία άλλη συμβουλή. Αυτό προϋποθέτει όμως να έχεις πείσει τον περίγυρό σου ότι ξέρεις να παίζεις κιθάρα.

Το πώς θα το κάνεις δεν ξέρω, προσαρμόσου με τις συνθήκες. Π.χ ψήσε τον από πάνω (SF) να βγει μια φωτογραφία μαζί σου και να σου δίνει μια tele , που της έχει αλλάξει τον αδόξαστο (custom-άρισμα λέγεται αυτό στα Ελληνικά ;D) .

Αφού λοιπόν την δουν όλοι την φώτο (π.χ Facebook), και πολιτογραφηθείς ως κιθαρίστας μετά πρόσεξέ με (heed me now). ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΙΞΕΙΣ ΠΟΤΕ  ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΚΟΣΜΟ. Όσο και να σε παρακαλούν, όσο και να μερακλώσεις….δεν πιάνεις κιθάρα.

Αντ’ αυτού θα λές: «η κιθάρα για μένα είναι κάτι πολύ προσωπικό, και παίζω μόνο για εμένα ή για ξεχωριστά άτομα»! ΟΛΕΣ μα ΟΛΕΣ, αυτόματα θα θελήσουν να ενταχθούν στην κατηγορία «ξεχωριστό πρόσωπο» . Αφού λοιπόν θα απομονωθείτε κάποια στιγμή με το άλλοθι να «της παίξεις κιθάρα» , φυσικά θα κάνετε άλλα πράγματα. Μετά δε από "τα άλλα πράγματα" κανείς δεν έχει διάθεση ούτε να παίξει , ούτε να ακούσει κιθάρα :D. Trust me το σύστημα δουλεύει. Τι κερδίζεις με αυτό;

1ον Δεν χρειάζεται να μάθεις κανένα τραγούδι,

2ον Καλλιεργείς τον προσωπικό σου μύθο και

3ον περισσότερες κατακτήσεις από τον οιοδήποτε που ιδροκοπάει να μάθει να παίζει μπας και…  ;D

 

Ενδιαφέρουσα πρέπει να ομολογήσω η τεχνική σου, θα την θέσω όσο το δυνατόν γρηγορότερα σε λειτουργία... ;) Αν πείσεις και τον SuperFunk να μου δώσει εκείνη την Tele θα σε χαρακτηρίσω επισήμως ευεργέτη μου...  ;D

'Cause I was Raised on Rock...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΚΟΜΕΝΑ έχω. Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν φιλοδοξώ..  

 

ελπιζω να μη μπαινει στο ΝΟΙΖ... ;D

 

Επίσης, διατρέχουμε μεγάλο κίνδυνο να φάμε παντόφλα αν δεν μάθουμε να παίζουμε τίποτα από αυτά οπότε καταλαβαίνεις, είναι one way street...

 

αν ειναι να εξευτελιστεις σαν ανθρωπος για να κρατησεις την γκομενα...τι να σου πω.....αν ειναι καλη...καντο.... ;D ;D

 

παντως αν ειναι να το κανεις το σημαντικο ειναι να λες τους...στιχοι καλα,τα ακκορντα και να τα χασεις (τι να χασεις δηλ. 2...αντε 3 ακκορντα ειναι το 99% των ...τραγουδιων της...παρεας) δεν τα προσεχει και κανεις....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ειναι να εξευτελιστεις σαν ανθρωπος για να κρατησεις την γκομενα...τι να σου πω

Μέχρι εδώ, καλά τα πάς... ;D

 

...αν ειναι καλη...καντο.... ;D ;D

...εδώ τα χαλάς. Εδώ πρέπει να πείς..."σίγουρα η φίλη της είναι καλύτερη" ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από την πλάκα για ηλικίες 14-18 κάτσε και βγάλε τα άπαντα του Ρέμου. Για 18 και πάνω, κάτσε και βγάλε τα άπαντα του Ρέμου.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...εδώ τα χαλάς. Εδώ πρέπει να πείς..."σίγουρα η φίλη της είναι καλύτερη"

 

ε,καλα αυτο εννοειται...ειδικα αν η φιλη της ειναι ΟΝΤΩΣ καλυτερη... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ελπιζω να μη μπαινει στο ΝΟΙΖ... ;D

 

 

Όχι, ευτυχώς δεν διατρέχω τέτοιο κίνδυνο.. ;D

 

 

αν ειναι καλη...καντο.... ;D ;D

 

Ότι είναι είναι, αυτό πρέπει να το παραδεχτώ... ::)

 

 

...εδώ τα χαλάς. Εδώ πρέπει να πείς..."σίγουρα η φίλη της είναι καλύτερη" ;)

 

Όχι πίστεψέ με, καμία φίλη της δεν είναι καλύτερη από αυτή, αν ήταν δεν θα το συζητούσαμε τώρα....  ;)

 

Πέρα από την πλάκα για ηλικίες 14-18 κάτσε και βγάλε τα άπαντα του Ρέμου. Για 18 και πάνω, κάτσε και βγάλε τα άπαντα του Ρέμου.

 

Είπαμε να βγάλουμε γκόμενα αλλά όχι να ξεφτυλιστούμε κιόλας....

'Cause I was Raised on Rock...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι μ@@@@κιες σηζητάτε πάλι εδώ!Σιγά μη θυσιάσουμε την μεταλλική μας πίστη για μια κοπέλα!Stay true stay heavy και αν θες να ψαρώσεις κοσμο παίξε το battery από Atsallika να ψαρώσουν!Ουστ! ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες να είναι ωραία, Ρέμο και Χατζηγιάννη (με Χατζηγιάννη θα είναι και λίγο ψαγμένη). Η περηφάνεια ανακτάται κατόπιν του ριξίματος.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου