Προς το περιεχόμενο

Ενα ας το πουμε progressive κομματι μου..


swg0d0fmusic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενα progressive κομματι μου με 70's επηροες και θεμα την χαμενη Ατλαντιδα..

Ακουω αποψεις !!

 

 

PS:Τα τυμπανα ειναι χαλια το ξερω :)

RedRain-2-.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 downloads και ουτε ενα σχολιο ???? Καθε κριτικη ειναι καλη βρε παιδια!Και ασ γραψατε οτι ειναι χαλια το κομματι! Ουτως η αλλως γιαυτο το ανεβασα να δω που παταω κ που  βρισκομαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω 1,3G σύνδεση, τόσο αργή εδώ που είμαι που δύσκολα κατεβάζει κομμάτια, βίντεο κλπ. Οπότε σκληρή κριτική όταν επιστρέψω. :D

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δωσε χρονο στα παιδια να "χωνεψουν" αυτο που ακουσαν - αν θελεις κριτικη καλο ειναι να ειναι εμπεριστατωμενη και οχι οτι ναναι  ;) ;)

 

ωραιο feeling εχεις - μπραβο

 

παρατηρησεις :

τι παιζεις στο 0,45 ??

εσυ τραγουδας ??

πολυ delay στο ρεφρεν....

πολυ ωραιο το σημειο με το φλαουτο......vst ε ??

 

ωραια προσπαθεια παντως Μπραβο απο εμενα.

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δωσε χρονο στα παιδια να "χωνεψουν" αυτο που ακουσαν - αν θελεις κριτικη καλο ειναι να ειναι εμπεριστατωμενη και οχι οτι ναναι  ;) ;)

 

ωραιο feeling εχεις - μπραβο

 

παρατηρησεις :

τι παιζεις στο 0,45 ??

εσυ τραγουδας ??

πολυ delay στο ρεφρεν....

πολυ ωραιο το σημειο με το φλαουτο......vst ε ??

 

ωραια προσπαθεια παντως Μπραβο απο εμενα.

 

Sto 0,45 δεν καταλαβαινω τι ενοοεις οτι παιζω :P

Εγω αναγκαστικα ναι.

Το ηθελα λιγο χαοτικο γιαυτο ειναι ετσι.

Ναι vst και μαλιστα πολυ φτηνιαρικο :P

 

Thanks για τα σχολια !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sto 0,45 δεν καταλαβαινω τι ενοοεις οτι παιζω :P

εννοω οτι απο το πολυ gain και δεν ξερω και εγω τι αλλο εχεις βαλει δεν ακουγεται τι παιζεις - μια βαβουρα.....

 

προσεξε το λιγο σε ολο το κομματι σου να μην ακουγεται αυτο....γιατι δεν ειναι ωραιο  ;) ;) φιλικα παντα

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοω οτι απο το πολυ gain και δεν ξερω και εγω τι αλλο εχεις βαλει δεν ακουγεται τι παιζεις - μια βαβουρα.....

 

προσεξε το λιγο σε ολο το κομματι σου να μην ακουγεται αυτο....γιατι δεν ειναι ωραιο  ;) ;) φιλικα παντα

 

Ναι εχεις δικιο σαυτο.Και ισως επρεπε να βαλω λιγο λιγοτερο delay στο ρεφρεν οντως τωρα π το ξανασκεφτομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομμάτι έχει αρκετά καλά στοιχεία. Αλλά φυσικά πρέπει να το ψάξεις κι άλλο. Σε σύνθεση-ενορχήστρωση-ηχοληπτικά δείχνεις ότι έχεις πιάσει ένα σχετικά επαρκές επίπεδο. Παρά κάποιες τεχνικές ατέλειες έχεις πετύχει να δημιουργήσεις ατμόσφαιρα και να περάσεις ένα feeling, στοιχεία που στη μουσική είναι το ήμισυ του παντός.

 

Από την άλλη, βρίσκω το κομμάτι πολύ μεγάλο, φλύαρο στα σόλα, κάπως παλιομοδίτικο και δεν τρελαίνομαι και με τη θεματολογία των στίχων, αλλά αυτά είναι ασφαλώς γούστα.

 

Όντως η φωνή σου θέλει δουλειά, και στην προφορά αλλά και στην τεχνική, αλλά αυτό δεν το λαμβάνω υπόψη, πιο πολύ προσπαθώ να σκεφτώ τις δυνατότητες που έχει η δουλειά σου και να μην κολλήσω σε περιορισμούς της σημερινής μορφής της.

 

Αυτά από μένα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομμάτι έχει αρκετά καλά στοιχεία. Αλλά φυσικά πρέπει να το ψάξεις κι άλλο. Σε σύνθεση-ενορχήστρωση-ηχοληπτικά δείχνεις ότι έχεις πιάσει ένα σχετικά επαρκές επίπεδο. Παρά κάποιες τεχνικές ατέλειες έχεις πετύχει να δημιουργήσεις ατμόσφαιρα και να περάσεις ένα feeling, στοιχεία που στη μουσική είναι το ήμισυ του παντός.

 

Από την άλλη, βρίσκω το κομμάτι πολύ μεγάλο, φλύαρο στα σόλα, κάπως παλιομοδίτικο και δεν τρελαίνομαι και με τη θεματολογία των στίχων, αλλά αυτά είναι ασφαλώς γούστα.

 

Όντως η φωνή σου θέλει δουλειά, και στην προφορά αλλά και στην τεχνική, αλλά αυτό δεν το λαμβάνω υπόψη, πιο πολύ προσπαθώ να σκεφτώ τις δυνατότητες που έχει η δουλειά σου και να μην κολλήσω σε περιορισμούς της σημερινής μορφής της.

 

Αυτά από μένα.

 

 

Thank you very much.

Το feeling ειναι παντα το πρωτο πραγμα που θελω να περναω.Οσο για τα τεχνικα κατ εμε ερχονται παντα σε δευτερη μοιρα.

Σε ευχαριστω για τη κριτικη σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες αργότερα...

το συναισθημα που βγαζει το κομματι φτανει και περισσευει ωστε να παραλειψω τα τεχνικα μερη του κομματιου....στο repeat....στα τρενα!!! :-*

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου