Προς το περιεχόμενο

Peavey 6505 combo vs blackstar ht20 combo



Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τοσο μουφα ? 600 ευρα και δεν εχει σταντ μπαι οι γυφτοι ?

 

Κατά πρώτον Άρη ποιος σου είπε ότι η ύπαρξη stand-by είναι ένδειξη... πγιότητας? Έχεις σκεφτεί ότι πιθανώς να μη ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ stand-by?

 

Κατά δεύτερον, και πάλι θα παραπονεθείς ότι στη "λέμε", αλλά το θέμα που άνοιξες ελπίζω να καταλάβεις κάποια στιγμή πόσο μπούρδα είναι.

 

Είναι σαν να ανοίγεις θέμα σε αυτοκινητιστικό forum, με ερώτηση: "έχω 15 χιλιάρικα και είμαι μεταξύ ενός αγροτικού και ενός πολυμορφικού. Ποιο με συμβουλεύετε να πάρω?"  ::) ::) ::) ::)

 

Οι δύο ενισχυτές είναι τόσο ΑΚΡΑΙΑ διαφορετικής φιλοσοφίας που η ερώτησή σου έχει το ίδιο νόημα με το παραπάνω.

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά πρώτον Άρη ποιος σου είπε ότι η ύπαρξη stand-by είναι ένδειξη... πγιότητας? Έχεις σκεφτεί ότι πιθανώς να μη ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ stand-by?

 

 

 

 

 

Γιατι να μην χρειαζεται σταντ μπαι δηλαδη ? Αμ θες να πας στην τουαλετα να ...

 

Τι θα κανεις ?

Θα ανοιγοκλεινεις ?

Ποια η διαφορα του σε σχεση με τους υπολοιπους ενυσχητες του κοσμου οπου εχουν ?

 

 

 

Κατά δεύτερον, και πάλι θα παραπονεθείς ότι στη "λέμε", αλλά το θέμα που άνοιξες ελπίζω να καταλάβεις κάποια στιγμή πόσο μπούρδα είναι.

 

Οι δύο ενισχυτές είναι τόσο ΑΚΡΑΙΑ διαφορετικής φιλοσοφίας που η ερώτησή σου έχει το ίδιο νόημα με το παραπάνω.

 

 

 

Δεν θα παραπονεθω καθολου... Εσυ μπορεις να καταλαβεις οτι αν τελικα μου αποδειξεις αν εχεις την θεληση και την ορεξη οτι οι δυο αυτοι ενυσχητες απεχουν μιλια τοτε το θεμα μου δεν ειναι μπουρδα γιατι θα εχει αποδειχθει κατι , και θα εχω αποκτησει γνωση που δεν ειχα ? Και οχι μονο εγω αλλα και οι υπολοιποι ασχετοι συμφορουμητες των προηγουμενων 2 σελιδων που μπηκαν στο κοπο να απαντησουν ? αρα δεν ξερουν οτι δεν συγκρινονται ?

 

Επι πλεον οταν λες οτι απεχουν , μπορεις να μου το εξηγησεις λιγακι ? Η μια αμερικανικη σχολη λοιπον σε αντιθεση με την Αγγλικη , η οποια εχει βεβαια το isf και μπορεις να παιξεις μεταξυ αγγλικης και αμερικανικης.. ? Ας πουμε δεν εχεις δει ποτε θεμα engl vs mesa ?

 

Για παμε... ειμαι ετοιμος ...

 

Δηλαδη εγω με το σκεπτικο οτι ψαχνω ενα χαι γκειν μηχανακι ποσο απεχω , σε σχεση με αυτα που κοιταω ? Και σε ποιους διαφορετικους κοσμους απευθηνονται οι δυο αυτοι ενυσχητες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε τον αφηνεις ανοιχτο, δεν εγινε τιποτα! ;)

 

εγω ψηφιζω πιβι, παρολο που εχω παιξει μονο με τον αλλον, επειδη ο μπλακσταρ μου φανηκε απαισιος!

 

Ρε αρη ειναι απλα τα πραματα

 

1) οριζεις χρηματικο ταβανι

2) κοιτας τι παιζει στα λεφτα

3) θετεις τα "βετο" σου (θες ναναι κομπο? ναχει λουπα? ναχει σταντ μπαι?)

4) ακους/παιζεις

5) παιρνεις

 

στην πραγματικοτητα ολα τα φορουμ του κοσμου δε μπορουν να σε βοηθησουν σ'αυτο. Μονο να σε πληροφορησουν αν βγαζει καποια ζημια, αν χωραει να αλλαξεις μεγαφ και τετοια πραματα

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ρε αρη ειναι απλα τα πραματα

 

1) οριζεις χρηματικο ταβανι

2) κοιτας τι παιζει στα λεφτα

3) θετεις τα "βετο" σου (θες ναναι κομπο? ναχει λουπα? ναχει σταντ μπαι?)

4) ακους/παιζεις

5) παιρνεις

 

στην πραγματικοτητα ολα τα φορουμ του κοσμου δε μπορουν να σε βοηθησουν σ'αυτο. Μονο να σε πληροφορησουν αν βγαζει καποια ζημια, αν χωραει να αλλαξεις μεγαφ και τετοια πραματα

 

Εγω βαρεθει μετα απο 2000 ποστ που εχω ανεβασει να απολογουμε του γιατι και πως και τι ανεβασα... Μια ερωτηση εκανα... Οποιος μπορει και θελει απανταει... Οποιος δεν θελει ας μην απαντησει...

Ειναι προφανες Ηρακλη οτι και τα 5 σημεια που ανερτησες τα εχω ορισει...

 

Δηλαδη βλεπεις οτι και οι 2 εχουν καπου στα 500-600 ευρω... Τι καταλαβαινεις ? Ποιο μπορει να ειναι το χρηματικο μου ταβανι ?

 

Βλεπεις 2 κομπο... Τι καταλαβαινεις ? Τι με ενδιαφερει κομπο η κεφαλι ?

 

Βλεπεις 2 επιλογες κατασταλαγμενες ... Τι καταλαβαινεις ? δεν εχω δει τι παιζει στα λεφτα αυτα ?

 

Λοιπον ας κοψει λιγο η αστυνομευση ειδικα σε θεματα <vs> και δεν το λεω σε εσενα Ηρακλη , αλλα γενικα , και ας βοηθαμε οσο μπορουμε , ξερουμε και θελουμε ο καθενας... Η ερωτηση μου ειναι μια χαρα , και εφοσον την ανεβασα εγω , παει να πει πως εμενα με βοηθαει. Αν καποιος την βλεπει αηδεια τοτε , κανενα προβλημα...Εμενα μια φορα με βοηθαει . Και μονο το γεγονος οτι δεν εχει σταντ μπαι , ειναι ενα κερδος για τις γνωσεις μου...

 

Συγκρινω 2 ενυσχητες κατα βαση μεταλ προσανατολισμου , με τον εναν να ειναι λιγο πιο ευελικτο σε ηχους και με την δυνατοτητα να ποιασεις διαφορα ηχοχρωματα και με τον αλλον να ειναι αναγνωρισμενος μεταλ ενυσχητης με λιγοτερες δυνατοτητες ευεληξιας και πιο χαρακτηριστικο ηχο...

 

Εγω ετσι την βλεπω την συγκριση... Και επειδη τιποτε στην ζωη δεν ειναι μονοδιαστατο και δεν εχει μια οψη , εγω αναγραφω την δικη μου οπτικη... Οποιος το βλεπει ετσι ας απανταει... Οοποιος το βλεπει απο αλλη οπτικη , ας γραψει την αποψη του αλλα ας μην κρινει γιατι το νομισμα εχει 2 οψεις...

 

Οσο Ηρακλη για την απλοτητα , μου ανεφερες συμφωνω... Οταν ειναι να συμβουλεψεις καποιον ειναι πολυ απλα τα πραγματα... Οποιος ομως θα βγαλει απο την τσεπη του τα 500-600 ευρω , θελει αποψεις... Τωρα το πως θα τις διαχειρηστει ο καθενας τις αποψεις των αλλων ειναι αλλο θεμα...Π.χ. εγω μπορει να ειμαι βαρεμενος , και να μου πειτε , ΠΑΡΕ ΠΙΒΙ ΡΕ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟς, εγω λοιπον να πω πιβι εχουν ολοι αρα παω για μπλακσταρ...

 

 

Παμε παραπανω λοιπον... !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωχ μα τι κακο ειπα ο κακομοίρης?

 

εντάξει τα κατάλαβα ολα αυτά που λες και κατάλαβα και περιπου τι ψαχνεις και τα ορια σου και πολλά άλλα ακόμα και όχι μονο απο αυτό το ποστ σου αλλά και απο τα πολλά ακομα με την ιδια θεματολογία που εχεις ανεβάσει.

 

κι εγώ έχω περάσει απο τη φάση να ψάχνω ενισχυτή και έχω κάνει και χοντρά λάθη που στο τσακ τη γλίτωσα (μεταπουλωντας) αλλά γενικά μπορώ να πω οτι η ιστορία αυτη μου έχει κοστίσει κάποια σημαντικά για την τσεπη μου λεφτά.

 

Πιστεύω πως αν δεν χάσεις κάποια λεφτά ψάχνοντας, δεν θα μάθεις σε ΒΑΘΟΣ καποια πράγματα. Το θέμα για μένα είναι να καταληξεις στον ενισχυτη σου με όσο το δυνατον λιγότερες κινήσεις. Αλλά ακομα πιο σημαντικο ειναι να δωσεις στο μηχανημα που θα παρεις ΠΟΛΛΕΣ ευκαιριες για να σε ικανοποιησει.

 

Την γνωμη μου για τους δυο στην είπα εγώ και άλλοι. Αναρωτιέμαι όμως πόσο σοβαρά μπορεις να πάρεις τις αποψεις μας γιατι

α) καταρχην δε λεμε κατι που δεν ξερεις ή δεν υποπτευεσαι

β) ο καθενας βλεπει αλλιως τα πραγματα

 

αν όντως έχεις κάνει τα βηματα που γράφω παραπάνω, και έχεις καταλήξει αναμεσα σ'αυτους τους δύο, τοτε ένα πραγμα σου μένει: χτύπα χαρμονυ σεντραλ ριβιους, ΜΟΝΟ την κατηγορια reliability και δες αν βγαζει κάποιος προβλήματα, αξιολόγησε τους χρηστες που τα γράφουν και διάλεξε έναν.

 

επίσης προσωπικά δε βλέπω καμια αστυνόμευση και τουλάχιστον στα δικά μου ποστ φροντίζω να ειμαι μετρημενος και να μη προσβάλλω κανένα.

Γιατι αγανάκτησες? ;)

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις παρεξηγηση απο τους φιλους του blackstar,εμενα ο peavey μου φανηκε "ενισχυτης" με εναν ακατεργαστο τσαμπουκα,και ο blackstar συγκριτικα με τον πρωτο μου φανκε σαν πεταλακι metal zone.

Ξαναλεω,προσωπικη μου αποψη και την εκφραζω τοσο χυμα και ψυχρα για να τονισω την διαφορα που ενιωσα μεταξυ τους.

Το θεμα ομως ειναι,μηπως εσενα σου αρεσει τελικα πιο πολυ το υπερσυμπιεσμενο-κατεργασμενο του bs αντι για τον αληθινο τσαμπουκα του 6505? (αμα παιζεις μονος ο bs θα σου αρεσει πιστευω περισσοτερο,αλλα μεσα σε μπαντα εγω προσωπικα δεν του δινω πολλες πιθανοτητες να "κοψει" και να ακουστει μεσα στο συνολο σε σχεση με τον 6505).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις παρεξηγηση απο τους φιλους του blackstar,εμενα ο peavey μου φανηκε "ενισχυτης" με εναν ακατεργαστο τσαμπουκα,και ο blackstar συγκριτικα με τον πρωτο μου φανκε σαν πεταλακι metal zone.

Ξαναλεω,προσωπικη μου αποψη και την εκφραζω τοσο χυμα και ψυχρα για να τονισω την διαφορα που ενιωσα μεταξυ τους.

Το θεμα ομως ειναι,μηπως εσενα σου αρεσει τελικα πιο πολυ το υπερσυμπιεσμενο-κατεργασμενο του bs αντι για τον αληθινο τσαμπουκα του 6505? (αμα παιζεις μονος ο bs θα σου αρεσει πιστευω περισσοτερο,αλλα μεσα σε μπαντα εγω προσωπικα δεν του δινω πολλες πιθανοτητες να "κοψει" και να ακουστει μεσα στο συνολο σε σχεση με τον 6505).

 

Ναι... ωραια προσεγγιση... Ωραια θα ηταν να τους βαζαμε διπλα διπλα αλλα πως...??

Εκει θα βγαζαμε 5-6 σοβαρα συμπερασματα...

 

Ηρακλη δεν τρεχει τιποτα... Ολα καλα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου